Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

ZoltanCZ

Trochu zklamání. Film je to sice zajímavý a místy i zábavný, ale nějak mě po celou dobu sledování natolik štval střih, kamera a režie, že prostě nemůžu jít s hodnocením výš. Ovšem Woody Harrelson, Juliette Lewis a Robert Downey Jr. hráli skvěle. ()

Jonash87

Bohužel viděna pouze druhá polovina filmu, přesto nakonec hodnotím. Film mě totiž ihned zaujal - originálním pojetím s množstvím prostřihů, vizuálními experimenty a hereckými výkony: cynický zabiják Harrelson parádní, náruživý, kariérní reportér a typická mediální pijavice Downey Jr. taktéž a krapet vyšinutý šéf věznice Lee Jones jakbysmet, jeho projev a grimasy mě bavily velice. Snímek útočí na média jako celek a jejich zálibu v zabíjení, smrti, tragédii - však to známe z každých televizních zpráv - a daří se mu to. Zároveň rozumím tomu, že ne všem sedne způsob, jakým to je servírováno... Určitě si to musím dát někdy celé. ()

Martin741

Oliver Stone natocil hodne kontroverzne dielo svojej filmografie, ktore dostalo meno Takovi Normalni zabijaci. Ohladom kvality scenara sa da polemizovat - mne osobne pripada ako doslova sprosta oslava nasilia v najzvratenejsej podobe a oslava vrazd, Wudy Harrelsona neznasam, sexica Juliette Lewis /Vanocni Prazdniny 1989/ mozno roku 1994 mala nieco do seba, ale dnes je to pre mna sprosta kurva - jo, za to, ze si tie vrazdy otvorene uzivala. A striela sa. Vo velkom sa striela, pomaly na vsetko , co sa pohne. Ludia padaju pod tou sprskou guliek ako zajace. Ma to vsak niekolko silnych ale. Ono vlastne tie "ale" su najsilnejsie tromfy tohoto filmu, ktore prakticky zneutralizuju 1 - 2 silne stranky a posunu tento film na dno zumpy, kam pravom patri. Tak idem na to, aby som to mal za sebou. Pribeh mi pride prazdny, emocie tu nie su ziadne a strasidelna atmosfera je slaba a nevyrazna. Herecke vykony takmer ziadne. Stone mal udajne tymto filmom poukazat na rozsirenost nasilia v spolocnosti a na rolu medii v spolocnosti. Ani omylom, su to len prazdne kecy. Ynteligentny divak so vseobecnym rozhladom hned zisti, ze Stone si tie vrazdy a masakre uziva a ze sa doslova vyziva v tych potokoch krvi. Ako dalsie minus mozno spomenut to, ze aj samotny Tarantino sa distancoval od scenara. Ja jakozto mylovnik Goldfingera si vazim boj dobra so zlom a viem na 98 % rozoznat dobro od zla - iba 2 % si davam, ze nie. No a v tejto zasranej uchylarni zvitazilo zlo, co mne nesmakuje, respektive som tvrdo proti. Nebezpecny film, velmi nebezpecny film. Pre mna vlastne jedna velka tepla smradlava riedka sracka. Ano, presne za toto povazujem Takovych Normalnich zabijakov. A aby bolo jasne - otvorene nenavidim tento film, som na to patricne hrdy a myslim si, ze tento film musi byt okamzite zniceny a zlikvidovany. Plus chcem, aby bola kazda /co i len najmensia/ zmienka o existencii filmu vymazana a vybielena! 0,5 % ()

HappySmile

Psycho, tak by se dal jedním slovem popsat tento film. Hodně jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Za styl, jakým je to natočené, si to zaslouží určitě aspoň čtyři, na druhou stranu na mě to už bylo asi trochu moc psycho... Ale fakt to stojí za zhlédnutí. ()

shyster

Zabijáci něco do sebe mají. Nebudu skrývat, že Oliver Stone mě v prvních několika minutách natolik překvapil (a to hlavně v negativním smyslu), takže nebýt jeho jména hned bych to vypnul. Postupem času jsem přicházel na chuť všemu tomu střihu, podsvícení, barevných filtrů, sitcomů a dalších věcí. Jenže celé to vyznění filmu mě jaksi minulo a dokonce si myslím, že je i mírně nadhodnocováno. K výkonu Roberta Downey Jr. musím jen dodat, že mi nepřišel nijak zářivý, spíše naopak. ()

Nautila

To spojení obrazu a hudby, hra s kamerou a střihem, jedna dlouhá, zběsilá a horká jízda. Šílenost vyhnaná do nejvyšších obrátek. ()

WoWoW

Tak přesně takhle to dopadá, když si režisér se schyzofreními sklony (Stone) půjčí scénář od nezvladatelného magora z videopůjčovny (Tarantino). Teď si nemůžu vzpomenout na žádný film, který by se tomuhle podobal co se týče ztvárnění. To přeskakování z černobílé do barvy, pak jednotlivé nádechy barev, pak animace, pak jakýsi šílený sitcom atd... Chci jen dodat, že mě to dostalo. Akorát mi chvilku, tak prvních 20 minut, trvalo než jsem se s těmi obrazovými šílenostmi zžil. Příběh sám, pak ukazuje tu pravou zvrácenou tvář USA a ta nadsázka, prorostlá celým snímkem, k tomu patří. K hereckému obsazení není co dodat, těžko by režisér vybral líp (Harrelson, Lewis, Downey Jr., Sizemore, Lee Jones). ()

BarryLyndon

Regulérně jsem to nedokoukal. Příšernej film. Tu pomyslnou hranici mezi formou a obsahem to přeletělo katapultem. Stonea jsem začal příšerně nenávidět. 1/10 ()

Streeper

Od Olivera Stonea jsem zatím viděla tři filmy, z toho jeden se mi opravdu líbil, dva ne a tenhle se mi zase líbil. Řekla bych, že tomu toky přispěl scénář, na kterém spolupracoval Tarantino a navíc Juliette Lewis dokázala zahrát šílenou vražedkyni vážně dokonale, na rozdíl od Woodyho Harrelsona, který svojí roli hrát vlastně ani nemusel, protože tohle je prostě on nebo alespoň role na jeho tělo. Místy je příběh trošku slabší, ale je to vyvážené akcí a klidem a navíc spousta, spousta, spousta krve a mrtvol. ()

ad

Formálně dokonalé, herecky perfektní,c hytne a nepustí do samého konce (který mohl/měl být podle vystřižených scén na dvd o dost jiný) ... a samotný scénář...celkem dost amorální (taky Quentin, že?) ale tuším, co tím chtěl říct pan režisér říct... stejně jako musím přiznat, že si to pravděpodobně nedokázal ohlídat. ()

wohna

Tak po pár minutách zjistíte, že v tom má prsty Quentin Tarantino. Vynikající film. Výborný scénář, výborná režie, výborná kamera. Je v tom filmu něco co nebylo výborný? Podle mě ne. Juliette Lewis a Woody Harrelson byli fantastičtí. To samý Robert Downey, jr. a Tommy Lee Jones. I když ve filmu moc nebyli, tu chvíli co tam hráli, byli boží. 5* zasloužených. ()

dubinak

Tohle mi tolik nesedlo. Na mě možná až moc zbrklé, agresivně podané téma, jež hýří hlavně krutostí, nelítostí a vulgarismy. Nedivím se, že se Natural Born Killers Tarantinovi nelíbily, i přes to, že se na jejich produkci v podstatě podílel. On by to takhle prostě nenatočil. Nemůžu a ani nechci říct, že by se mi to nelíbilo vůbec, mělo to své chytlavé stránky, avšak nesympatie zavládla. Mou povinností je tady ale hlavně vyzdvihnout dvě zdejší vedlejší role alias Robert Dawney Jr. a Tommy Lee Jones, kteří se jich zhostili přímo královsky a vlastně totálně zastiňovali dvě role hlavní. Věc co mi tu ještě vadila byl těžko stravitelný vizuál,který kazil dojem asi nejvíc. ()

C0r0ner

Jo, řežba je to neskutečná... a to je tak všechno. Killcount totiž ještě nedělá dobrý film, zvlášť když je děj tak nekonzistentní a nudná sračka, kterou nedokáže oživit ani jedinečné zpracování. Po půl kilu LSD nebo deseti pivech by to určitě byla super zábava, ale za střízliva se to skoro ani nedalo dokoukat. 30% ()

Phos4rus

Oliver Stone je opravdo dobry reziser, jeho kamera je skvela. Stridani cernobile a barevne kamery je dosti "podivne", ale kdyby nikdo nedelal takoveto podivnosti, tak co by bylo podivne? Myslim, ze Ol. Stone sklouzl do partie nasili, ktere uz je vetsine divaku velmi malo naklonena. Narozdil Quentina Tarantina nezobrazuje nasili "prijatelne", nybrz uplne bez rozmyslu a surove. Kdyby byli Natural born killers brani(natoceni) s "Tarantinovskou" nadsazkou zabijeni, byl by to vyborny film. Neubiram mu zrucnoust, s jakou byl natocen, ale ceho je moc, toho je prilis... ()

Wormboy

Dalsi provokacny skost od Majstra Stonea...krasna ukazka toho, co dokazu spravit media v konzumnej spolocnosti z dvoch psychopatickych maniakov...a vsetko v priamom prenose:) Velmi zaujimave strihove riesenia a kvalitna hudba, vyborni titulni "hrdinovia" a skveli Tommy Lee Jones a v neposlednom rade aj R.Downey jr....,ale na 100% to nie je...takze 90%!!! ()

jaklee

Avantgardná filmárčina ako bič. Oliver Stone spolu s kameramanom Robertom Richardsonom vytvorili šialenú postmodernú jazdu a to vďaka omračujúcej experimentálnej forme plnej divokého strihu, rôznorodosti filmových formátov a zámerne neustaleho striedanie všemožných štýlov + úžasnej hudby. Tento podivný mix určite nestrávi každý divák, ale pre mňa tieto farebné obrazy ktoré sa mi pred očami mihali takmer dve hodiny boli neskutočným zážitkom až magickej kinematografickej fascinácie plnej vášne, divokosti, psychadélie, satiry ale aj odporného krvavého násilia ktoré treba samozrejme morálne a ľudsky odsúdiť, normálny divák sa však nad tým povznesie a aj poriadne "tarantinovsky" pobaví. Celkovo je film aj úvahou a zamyslením sa ako média vedia násilie niekedy nešťastne spopularizovať. ()

McLushi

Třetí zastávka v mém cyklu PO STOPÁCH QUENTINA. Tato zastávka pro mě byla hodně velkým zklamáním. Tarantinův scénář se nejspíš neměl přepisovat, bylo by to totiž dopadlo mnohem lépe. Takhle hnusný film jsem opravdu dlouho neviděl. Celé to bylo jedno velké psycho, které jsem jen tak tak dokoukal. Proti kamerovým úletům jsem nikdy nic neměl, ale čeho je moc, toho je příliš. Ani jedna postava mi nepřirostla k srdci a všichni mi byli silně nesympatičtí, navíc nuda nehorázná. Nebylo scény u které bych se nenudil...snad jen se mi zamlouvala scéna v drogerii a sitcom...za tyhle dvě scény dávám jednu hvezdičku. 15% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore