Poslední dopis od milence

• Kanada The Last Letter From Your Lover (viac)

Novinářka objeví truhlu s milostnými dopisy ze 60. let a rozhodne se přijít na kloub záhadám kolem románku, o kterém vyprávějí. (Netflix)

sedm.1

Já se musím přiznat, že mě tento snímek až nečekaně oslovil, čímž tedy nemyslím, že se jedná o kdovíjakou pecku, ale já jsem od toho původně nečekal prakticky nic, ovšem minimálně co se žánru romantického dramatu týče, tak to nabízí snad vše, co právě takovýto film potřebuje, aby zaujal a byl působivý. Nicméně než začnu s nějakou tou chválou, musím zmínit snad jediné výrazné negativum tohoto snímku, a to herečku Felicity Jones, která mi opět přišla strašně nesympatická, v mých očích vyloženě nepohledná, a v neposlední řadě i nepříliš talentovaná, a to vše tu v plné míře jen potvrzuje. Naštěstí to zde ale v tomto ohledu více než zachraňují ostatní herci v ústředních rolích, tedy přesvědčivá Shailene Woodley a z mužského osazenstva výrazní Turner a Rizwan. Co jinak musím určitě zmínit jako velké plus této podívané, je samotná zápletka, která mi přišla poměrně netuctová, zajímavá a oživená povedenými zvraty, zároveň je ale i k tomu výrazně zpracovaná a tvůrci ve mně dokázali vyvolat upřímný zájem, jak to nakonec mezi milenci dopadne, což jsem vážně nečekal. Závěr pak sice mohl být určitě emočně vyhrocenější, nicméně i tak se mi poměrně líbil a spokojeně jsem si ho užil. Ono ovšem s těmi emocemi to bylo slabší po celou dobu, stejně tak jako s atmosférou, na které se dalo jistě zapracovat také mnohem více. Ve výsledku mě ale i tak Poslední dopis od milence zkrátka mile překvapil, v rámci žánru se jedná o velmi povedený zářez, který ve většině ohledech spolehlivě funguje a cílové publikum jistě nadchne. ()

Vajonek

Když tady vidím to hodnocení (recenzní i hvězdičkové), zase se jednou nestačím divit, jak stejná věc dokáže na různé lidi zapůsobit naprosto odlišně. Spousta uživatelů tu píše, jaká to byla moc velká červená knihovna, nedostavily se emoce, nefungovala chemie mezi hlavními představiteli atp. atp. Já mohu za sebe říci, že jsem dlouho neviděla takto krásný a dobře zpracovaný romantický příběh (a to podotýkám, že nejsem typ člověka, co ho dostane každá love story). Shailene Woodley považuji za jednu z nejzajímavějších mladých hereček, takže mě nepřekvapilo, že mi tady od začátku připadala ve své roli dobrá i do ní vhodně vybraná. Chvíli jsem měla pochyby o výběru představitele Boota, ale opravdu to byl jen okamžik. Jakmile spolu s SW vešli do bližších interakcí, zjistila jsem, že se mi k sobě velice dobře hodí, chemii mezi nimi jsem osobně cítila velmi a jak film postupoval, měla jsem čím dál větší pocit, že s nimi jejich vášeň, lásku i utrpení prožívám skoro až fyzicky. Možná by se mi více líbilo, kdyby nebyly přítomné dvě časové linky, na druhou stranu mě ani ta novodobá s energickou novinářkou nerušila, naopak se mi vlastně nakonec líbil i její osobní příběh. S panem archivářem byli roztomilí a to, jak svým přičiněním trochu pomohli osudu dvou dávných milenců sice, uznávám, bylo lehce neskutečné, pořád to za mě ale bylo v nějakých akceptovatelných mezích (stejně jako některé dějové zvraty v druhé časové linii, které také někdy už působily trochu uměle, stále ale ne tak, aby to rušilo celkový dojem). Také mě bavily určité více či méně skryté paralely v chování a prožívání Elie a Jennifer (i když vlastně nevím, jestli to byl záměr tvůrců nebo ne..?). K tomu všemu jsem byla nadšená ze soundtracku i dobových kostýmů, výpravy. Jednoduše povedený film po všech stránkách a ode mě určitě za takových 85 %. ()

anura

Vykrádačka, někdy až do puntíku, Madisonských mostů, Zápisníku jedné lásky, Hříšného tance... ale vzhledem k tomu, že četnost romantických filmů je mizerná, proč ne. ()

Kamas

Ten film byl asi tak stejně romantický, toporný a bez chemie, jako jeho překlad z originálu. Nenašla jsem si cestu ani k jedné postavě. Vlastně jo. Mladík z archivu (taky nemám ráda ten pocit, když vidím na whatsapp dvě modré čárky bez odpovědi). ()

BOURQUE

„Klasický“ romantický príbeh (nič prekvapivého pod svetlom) pre obidve časové línie (minulosť a súčasnosť). Ich spojenie je na priemernej úrovni a štýl „prepínania“ medzi časovými líniami je akceptovateľný. Z hereckej stránky tu spíš vedú Shailene Woodley a Felicity Jones, a z nich práve Felicity pracuje lepšie so svojim charakterom. U Shailene je občas cítiť akési brzdenie. Vyvrcholenie „príbehu z  minulosti“ je fajn, ale „trochu“ vypočítateľný. P.S.: Pekné romantické listy. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

ex.it

Chtěla jsem původně dát 4*, ale bohužel ta dějová linka s novinářkou mě nebavila. Její lovestory šla úplně mimo mě a ničím si mě nezískala. Chtělo to něco trochu víc. ()

bearmeedek

Romantické drama. Ve stylu červených knihoven, akorát že tady ta červená nebije do očí. Předvídatelné? Celkem ano, ale nebolí to. Prolínání časových rovin bylo fajn uděláno. Jinak je to docela příjemné, i když podáním je to určitě převážně pro ženy. 70%. ()

Likan7

2 romantické příběhy a oba mi sedly. Dlouho se mi nestalo, že bych postavám tak přál. Ten z minulosti mě nechával přece jen trochu chladnějším, ale Felicity Jones jsem si zamiloval po prvních scénách. K úplný spokojenosti mi tu chybí jen větší prostor právě pro tu současnost a možná ten jeden schod k nějaké zapamatovatelnější scéně. Ale dnes mi to prostě sedlo a rád jsem se nechal unášet celým příběhem. ()

Micoldee

Kdo neměl rád Shailene Woodley v hvězdy nám nepřály, nebude jí mít rád ani tady, navíc v kombinaci s těmi neslušivými outfity. Docela pěkný příběh, ne úplně slavně zpracovaný. První polovinu filmu jsem usínala. Slabší 3 hvězdičky. ()

Elio

Opravdu jsem hodně váhala mezi 3 a 4 hvězdami, ale protože mě konec dovedl k tomu správnému, romantickým dramatem nastavenému pláči, dávám hvězdy 4, i když zde byly řádné rezervy. Zaprvé, zápletka by se dala zásadně zjednodušit tím, že by spolu postavy skutečně mluvily a nedělaly dramatická gesta. Dvojice "z minulosti" spolu mohla být už dávno, kdyby trochu zapracovala na mezilidské komunikaci. Ale co se dá dělat, zdá se, že se tomuhle řemeslu učíme tak trochu až v posledních dekádách. Zadruhé, postavy. Upřímně mi ze začátku nebyla sympatická ani jedna, zvláště Ellie mi veskrze lezla na nervy, a to mi připadala herečka Felicity Jones moc fajn v Rogue One a Northanger Abbey. Bohužel, zde to byla žalostně napsaná postava. Nakonec mi charaktery trochu k srdci přirostly, zvláště dvojice "z minulosti", které jsem, i když drama ve stylu útěků z manželství nemusím, opravdu fandila. Abych jen neplivala, moc chválím krásné kostýmy, ta dobová móda byla fakt potěcha pro oko. Celkově ale považuji tenhle film za poměrně průměrný a znovu se na něj pravděpodobně nepodívám. Na jednorázový odpočinek šlo ale o fajn záležitost. ()

wdc

Trochu smutné. Nevěra, odloučení, ale nevzdali to. Herci mi příliš k sobě nepasovali a moc jsem jim to nevěřil. ()

quido_zidle

Nuda, neskutečná...! By mě zajímalo, kolikrát scénárista u psaní tohoto scénáře usnul... 15 minut děje na 95 minut balastu. Shailene Woodley byla hodně z formy, buď měla pár kilo shodit nebo používat odvodňovací tablety. V záběru, ve kterém se potkali poprvé s B. jsem se jí spíš lekl, než že by měla někoho uhranout... Dvě hvězdy za dokonalé kostýmy, kulisy...a to je tak asi všechno co bylo na tomto počinu zajímavé. ()

mstychov

Moc pekny pribeh. Zajimave pojeti. I kdyz na toto tema uz bylo natoceno hodne filmu, tak se jednalo o jine zpracovani. Shailene jako herecku nejde nemilovat. ()

JokerBaby odpad!

Akože komu sa toto páčilo nechápem . Nechápem aj to ako môže niekto natočiť takéto čudo a myslieť si že s tým v dnešnej dobe prerazí. Ak to bolo sfilmované   pre domy Seniorov potom je to šupa - pecka. Aj si niektorí poplačú asi. Prenesie ich to na chvíľu do mladosti. Takže ja to nazvem film pre Seniorov. No a na konci si tam zahraje a Princ Malagan s Fimu Prvý Rytier z Roku 1995 . ()

Kosi..

No, on to určitě není špatnej film, ale ze subjektivního hlediska k tomu mám dvě (patrně obecně platný) poznámky: 1) Ne vždy když mi někdo doporučí film, je potřebný se na něj koukat. 2) Vůbec bude dobrý výhejbat se filmům ze škatulky "romantický" (Casablanca mi to promine). ()

Veeria

Krásný film plný emocí. Herecké obsazení si nedovedu představit lepší, každý do své role dal maximum. Oceňuji i krásné kostýmy, hudbu a lokace. Pátou hvězdu věnuji Shailene, jejíž herecký výkon a projev mě naprosto okouzlil. Klobouk dolů. ()