Nelítostný vrah Charles Sobhraj, známý také jako Bikini Killer, si v 70. letech bere za cíl západní turisty v jihovýchodní Asii. (Netflix)

G3orgig

Seriál jsem bingewatchnul a nemohl jsem se od něj odtrhnout do půl čtvrté ráno, přestože jsem následně vstával do práce. Výborné herecké výkony, dle dostupných zdrojů solidní dodržení reálných faktů a především napětí které by se dalo krájet. Za normálních okolností bych hodnotil 4* ve druhé půlce možná i 5*, nicméně reálně hodnotím níž kvůli nešvaru, který se v seriálech objevuje poměrně často. Pro mě naprosto NEPOCHOPITELNÉ zálibě autorů spoilerovat děj hned na začátku první epizody, která začíná důležitou scénou z té poslední a my pak 8 hodin koukáme na to, jak se postava do onoho bodu dostala. Hodnotím tedy jen třemi hvězdami a doufám, že tím autorům ukážu zač je toho loket! Snad se chytí se za nos a nebudou toto zvěrstvo již do budoucna používat. ()

oasismanik

70s ako remeň. Veľmi podarená miniséria o, u nás nie veľmi známom, sociopatovi a manipulátorovi, ktorý má na svedomí množstvo mladých životov. Nie je to ale ten typ psychopata, ktorému fandíte, je to presne ten typ, na ktorého sa dokonale hodí tá prezývka "had", slizký, vychcaný...Ja som o ňom tiež doteraz nemal ani tušenie a niekedy som nechápal ako je vôbec možné, že sa niečo takéto udialo. Celý prípad je, rovnako ako seriál, dosť chaotický a zložitý a tvorcovia sa nám to pokúsili ešte sťažiť, skáče sa v deji a v čase hore dole v podstate nonstop, občas je to možno zbytočne dlhé, ale inak je to veľmi slušná práca. Bezprostredné pocity po každej časti píšem pod každú epizodu. Len sa takto na konci, po famoznej poslednej epizode, nemôžem zbaviť pocitu, že keby sa tohto námetu, ktorý napísal sám život, chytí Fincher alebo niekto podobný a natočí taký 2 a pol hodinový celovečerný film, bola by to o dosť väčšia bomba. Na záver chcem iba, ako vždy, vzdať hold ľudom, ktorí tvrdohlavo a za akúkoľvek cenu bojujú za spravedlnosť. ()

Arkagas1989

Příběh údajně největšího asijského vraha Charlese Sobhraje v necelých 8 hodinách. Pokud jste jméno nikdy neslyšeli, buďte v klidu, já donedávna taky ne. Charles, který se svou "ženou" Monique okrádal a zabíjel turisty, na jejichž pasy poté cestoval po celém světě. Obchodník s drahými kameny, zločinec, který měl za sebou loupež indické banky, ale také člověk, který se snažil všem dokázat, že je lepší než oni. Charismatický muž, po kterém ženy koukaly. A přesto vrah, který měl vše do detailu připravené, a když ne, řešil situace operativně. Marie, alias Monique, která ho milovala, byla mu komplicem a přesto se ho bála a nikdy pro něj vlastně nic neznamenala,   oproti tomu jeden obyčejný velvyslanec, který na vše přišel a nebýt jeho, mohl by Charles vraždit spokojeně dalších x let. Neochota a neschopnost úřadů je až zarážející a člověk jen doufá, že v dnešní době je to snad jinak.  Sedmdesátky ale byly roky, kdy nikdo moc neřešil drogy a předávkování se a tak si mohl vlastně hrát na svém písečku jak chtěl. Když začaly najevo  vycházet jeho zločiny, Asie byla zděšená a právem. Dodnes se neví kolik obětí má na svědomí, odhadem je to 9-26 a svůj trest si naštěstí odpykává se vězení. Holt, na každou svini se někde vaří voda.  ()

nula87

Výborný seriál s exotickými lokacemi, skutečností inspirovaným děsivým příběhem, a výborně zahranými hlavními záporáky. 85% ()

zdenzo

RETRO CO MÁ ŠVIH vynikající kamera i výprava, děj Vás vtáhne do 70ek i díky dobovým použitým záběrům v prostřizích. Samotný příběh pak jen potvrzuje účinnost dnešního technického pokroku (nejen v ochraně). ()

Facerr

Výborná záležitost. I když si zrovna na dobových vizuálech nefrčím, přesto mě atmo 70tých let dostalo. Celá první série je napínákem od A do Z. Navíc málokdy vidíte takovýho komplet slizkýho padoucha, kterýho byste z hloubi duše nenáviděli po celou dobu. ()

BlondJames

Já jsem taky takovej hipík a hlavně dítě hipíků, no tak se mi líbilo jak hezky to bylo natočené. Jenže já jsem především hrozně zapálená (ne doslova) do čtení o seriových vrazích. Miluju dokumenty o nich, takže filmy o nich až tak moc nežeru. Každopádně nemůžu říct, že mě film zaujal tak málo, že bych dala 3 hvězdy... Já bych je teda dala, ale nedala... ale měla, protože to fakt mohli zkrátit. Tahar Rahim to celé kazil, škoda. ()

Sady1993

Slibný začátek se spoustou skvělých emotivních či napínavých scén se v druhé půlce minisérie promění v nebetyčnou nekonečnou nudu. Fakt škoda. ()

JohnCoffe

Už se mi dlouho nestalo aby mě seriál pohoupal po takových vlnách. Chvílemi mě to děsně nudiloa chvílemi jsem byl napnutý jako špagát. Samotné vraždy mi přišly takové odfláknuté. Možná chtělo více zabřednout do dětství a problematického vztahu s rodiči.70% ()

`barocco

Serialova chutovka kde sa naozaj nesetrilo nakolko premieru mal naraz na Prieme, Netflix a BBC. Ten rozpocet tam viediet v kazdom zabere. Dobove realie Thajska ci Europy sedemdesiatok minuleho storocia su dych beruce, akoby boli tocene v tej dobe a tvorci len pouzili dobove zabery ulic. Serial ktory urcite nejde obist. ()

Lijem

Had se nám po několika měsících konečně připlazil na Netflix a já můžu s klidným svědomím říct, že to čekání se vyplatilo. Britové zkrátka vědí co dělají a tak nám naservírovali skvěle zahranou, skvěle natočenou a skvěle odvyprávěnou skládačku, které skvěle napomáhá fakt, že se jedná o skutečný příběh a o skutečné lidi. Já jsem si to užil. Slabší místa a nějaké ty scenáristické mezery to má, ale při reálném příběhu to jde těžko kritizovat. Vyšší rozpočet jde cítit z každého záběru a ta atmosféra funguje. Pokud vás tohle téma zaujalo a jste přesyceni vyprávěním příběhů z bodu A do bodu B, tohle je pro vás ideálka! VERDIKT: Koukám na každou roli Jenny Coleman, a tak jsem rád, že ji obsazují do samých skvělých a originálních projektů. 9/10 ()

Modeman123

Skvěle! Seriálový blockbuster s obrovským záběrem a tahem na bránu (diváka). Charles Sobhraj, podvodník, vyfetlo, vrah a mimořádně úspěšný lhář, se nebál ničeho a hlavně nikoho. Stejně jako tvůrci tohoto epesního seriálu. Zajímal by mne budget této tv série, ten musí být mimořádný. Za kvalitu se holt platí... ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD