Kdo je dravec a kdo kořist? Blíží se šťára a Nadine musí udržet traviče v jejich hnízdě. Jenže Charles má záložní plán. (Netflix)

kenkaku

Prakticky jen trapný pokus o vatu. Vzhledem k tomu, že seriál začal rozhovorem “z budoucnosti” je jasné, že nikoho nezatknou. Jde jen o další exhibicionismus idiocie postav (a scénáře) ()

castor

Vnímal jejich osamělost, smutek, bezradnost. Ať už dotyčnému chybělo cokoliv, on si toho všiml a napravil to. Teď nad ním možná konečně spadne klec, protože do Kanit House míří policie. A Nadine na vlastní kůži pozná, čeho je Alain (Charles, chcete-li) schopný. Všechno ze sejfu musí pryč a bangkokská policie se prostě drží důkazů. A ty nemá. Holandský diplomat Knippenberg a jeho manželka Angela musejí vyvinout ještě větší úsilí. Seriál vyrukoval s věrnou stylizací tehdejší atmosféry i se slušným castingem, ovšem za mě spíš skrze vedlejší role. Významné pohledy a drsné výrazy kamenné tváře herce Tahara Rahima mě totiž moc neberou, u Jenny Coleman coby oddané Marie-Andrée mám zase po celou dobu problém s jejími motivacemi. Co vůbec hledala a čím si ji podmanil? Před jeho zločiny musela „zavírat oči“, ovšem ve svém nitru měla evidentně totální guláš. ()

Necrotongue

Pátou epizodu bych označil za nejnapínavější z dosud viděného. Problém tkvěl v tom, že na vybudování skutečného napětí je zapotřebí scénáře, jehož děj nebude tak průhledný. Tady stačilo použití prosté logiky- do konce zbývají ještě tři díly, takže čeho asi vyšetřovatelé dosáhnou, že jo? Je mi jen líto diváků, kteří si způsobili zranění, když si okusovali nehty při nervy drásajícím odvrtávání trezoru. ()

oasismanik

Neviem do akej miery je tento seriál podľa skutočných udalostí, zistím si to až po jeho dopozeraní, ale celé to začína pôsobiť ako tažko uveriteľná groteska. Potom si však spomeniem, že podobné pripady ako "omylom som nezamkol" sa stávali a prakticky stávajú aj na Slovensku ešte v dnešných časoch, keď kvôli "procesnej chybe" musia prepustiť veľmi pofidérne individuá. Seriál si drží napínavé tempo a mňa to stále baví, len naozaj netuším o čom to ešte môže byť, ale ten pocit mám prakticky po každej časti. ()