V tomhle svižném thrilleru plném akce spojí bývalý nájemný zabiják síly se svojí sestrou a problémovým teenagerem, aby se pomstil svému nevlastnímu bratrovi. (Netflix)

TheEvilTwin

Nejsem si teda jistý, jak tohle může někdo přirovnávat k Wickovi. Akce je celkem obstojná, ale všechno kolem je celkem bída. Béčkoví herci, tvůrci taky nejsou zrovna nejostřejší tužky v penálu, vizuál průměrný, příběh strašně hloupý a co mi nejvíce vadí je povrchnost a nezajímavost hlavních postav. První hodinu jsem čekal na výraznější vtáhnutí do děje, to se ale bohužel nekonalo a zbytek jsem protrpěl. Španělsko by mělo zůstat u toho, co jim jde... ()

anderson

Filmová pomsta je buď sladká alebo extrémne brutálna a krvavá. Toto je ten druhý prípad. Po remeselnej stránke nemám čo vytknúť, ale dramaturgicky sa to v závere rozpadne na milión kúskov. V dnešnej biede (nielen) akčného žánru za tri poctivé "karbošky". (11.6.2021) ()

SOLOM.

Slušná španělská akční řežba, která určitě upoutala mou pozornost. Je však potřeba říci, že přemrštěných situací je tu celá hromada – ale co už. Mrtvých je tu tolik, že se to snad ani nedá spočítat, místy je to i docela brutální, kruté, přehnané, no prostě kurevsky zábavné leč i tak dost hloupé. Hlavní hrdina je asi bratranec Johna Wicka, ty vole – to co oba přežili, to je k neuvěření. Měl ale pěknou ségru, to se musí nechat, taky bych jí klidně šmíroval ve sprše. Ten mladý dealer mě sice sral, ale bez něho bych přišel o několik nezapomenutelných momentů (bitka na hajzlíkách byla super). Hlavní záporák taky pěkně slizké hovado, stejně jako gorila Prcek, co rád zabijí ranou pěstí do srdce. Ztráta času to určitě není, lepší průměr. 60% ()

JASON_X

Nesourodá směsice brutální bitkařské akce a ještě brutálněji retardované zápletky. Myšlenkové pochody některých scénáristů jsou mi mnohdy naprostou záhadou. Proč tvůrci nemohli film pojmout jen jako béčkový řežebný akčňák o zradě a pomstě? Temný a syrový, vizuálně pohledný, s několika zajímavými (takřka comicsovými) postavami a s pěknými (i když absurdními) bojovými scénami, ve kterých se mrtvolami opravdu nešetřilo? Proč do něho museli zakomponovávat ultraidiotskou dějovou rovinu o Leovi, která mi celý film otrávila až znechutila? Opravdu se takovéhle středoproudové zápletky v gangsterských thrillerech (nejen) divákům líbí, opravdu si je žádají, opravdu filmy činí přitažlivějšími? Jsem snad mimozemšťan? Nebo je snad představitel onoho vylízaného mentála nějaký chlapecký idol španělských dívek, kvůli kterému má filmu stoupnout sledovanost? No, vlastně jsem po tom ani nepátral, je mi to putna. ()

Morholt

Tupá střílečka a mlátička  s motivem pomsty obšlehlému z jiných tupých stříleček a mlátiček. Nicméně tvůrcům budiž přičteno ke cti, že přesně to chtěli natočit a povedlo se jim to. Film má švih, sympatického hlavního hrdinu, neodmyslitelnou krásku, groteskního padoucha a samozřejmě mraky akce, na které to celé stojí. Za mě je nej scéna ze servisu, kde to ústřední klaďák, krosí šroubovákem, flexou či heverem. Poctivé béčko se vším, co k tomu patří. 70% ()

Lacike

Už dávno názov filmu tak dokonale nevystihoval samotný film. Totálne brutálny a nekompromisný extrém. Až mi to pripomenulo yakuzácke filmy Takashi Miikea. Všetci sú úchylní, zvrátení a skoro až komixovo nadnesení. Ani na kladnej strane barikády nie sú žiadny sympaťáci. K tomu má film, napriek štedrej stopáži, neskutočne dravé tempo, takže občasná snaha o budovanie emócii nefunguje. Je to proste príliš zbrklé. A po všetkých tých nekompromisných vraždách, prakticky všetkých trochu nevinných postáv, som nemal chuť nikomu z nich držať palce. Keď to budete brať ako priamočiary nonstop brutálny akčniak, tak to je teda fajné žrádlo. Taký španielsky Raid. Parádne prestrelky alebo špičkové bitky. Jeden na jedného, proti presile, s mečmi, s holými rukami, s kadejakým náradím skoro jak Jackie Chan, ale bez humoru. No proste na všetky spôsoby. Občas sú síce chvaty evidentne pomalšie alebo úplne nezapadajú, ale pri tej kvantite je tu dostatok kvalitných kúskov. Na môj vkus je to ale príliš veľké sústo bitiek bez akýchkoľvek emócii. Niečo ako ranné filmy Tonyho Jaa. Takže som bol už v polovici z tej akokoľvek kvalitnej akcie unavený a dopozeral som to na druhý deň. Pre mňa to je film na jedno pozretie, ale tentoraz dokonale rozumiem ľudom, ktorí tomu dajú plný počet. Užite si to. 6/10. ()

agentmiky

Veliké překvapení! Nikdy bych to dle trailerů neodhadl, ale Španělé natočili neskutečně adrenalinem našlapaný akční film se vším všudy! Jasně, příběh točicí se kolem motivu pomsty už byl zfilmován milionkrát, příběh nemá čím překvapit, scénář připomíná spíše pěkně děravý cedník...ALE....Zábavu, s níž film vyrukoval, tu přehlížet fakt nemůžu. Hlavní hrdina neskutečný bad-ass, vůbec ho neznám, ale slovo charisma mu fakt cizí není. Akce špičková, fakt precizní, ať už po stránce choreografické, tak i směsice různých nápadů (kde jinde člověk sakra vidí použití hlavové opěrky z auta jako smrticí zbraň :D). Prostředí Barcelony taktéž zaujalo. No a na tu čtvrtou hvězdu to vytahuje absolutně nepřekonaný úhlavní antagonista, luxusní výkon z jeho strany podpořený nezapomenutelnými hláškami. Jako John Wick a Equalizer třeba komplexnější, ale za mě třeba lepší o půlhvězdu než Nobody z tohohle roku. 7,5/10 ()

Ellmariachi

Chtěl bych jen říct, že mé hodnocení neodráží nějakou genialitu tohoto snímku. Ne, že by občas z poza rohu nevykoukla. Mé hodnocení je subjektivní vnímání toho, co tvůrci zamýšleli a čeho dosáhli.  Hádám, že zamýšleli udělat přepálenou řezničinu u které vypnete mozek a prostě se bavíte. A nezbývá než říct: Si amigos!!! Tohle sakra šlape. Parádní akce střídá další. Nekompromisní parchanti na jedné straně a neskutečný hovádko na té naší. Nic se tu neschovává. Uvidíte záběry, které možná vidět nemusíte, ale o to víc si vychutnáte to co by jinde bylo ničeno šíleným střihem. Postavy vykreslené tak jak si v béčku představuji. Navíc každá dostane svůj kousek na slunci.  Název vám napoví víc než dlouhé řádky v recenzích. Kdo máte rádi akční jízdu, cestu za pomstou s nádechem přepálenosti, neváhejte. A jestli bych chtěl vidět crossover s Johnem Wickem tak tady. Další filmové rande s IceQueen a tentokrát u mě za plný počet. 90 procent. ()

Axis

Španělácí vykrádají to nejlepší co mohou, i když někdy je lepší méně než více. Na druhou stranu je vidět že řemeslo umějí! ()

M.i.k.e

Špaňelé by rádi měli svůj "like Wick" akční film a daří se jim to tak napůl.Akce je tu hodně a většina z ní není špatná a inspiraci již zmíněným Wickem nezapře,ale co naplat když zbytek je tak debilní,že by neobstál ani jako osmdesátková Segalovka.Někdy je to tak blbé,že se to pohybuje na hraně parodie a to evidentně nebyl záměr.Přitom lze natočit béčkový akční výplach,který je hloupý a přitom vlastně dobrý.Tohle ovšem není ten případ...40% ()

Martin741

Reziser Daniel benmayor natocil vskutku husty akcniak v style 90. rokov a mnohe sceny akokeby kopirovali Dzeki Cena. Brutalne, nekompromisne, plne chapem ludi co tomu dali  maximum. 64 % ()

Figu

Jsem fanatik, blázen a vášnivej fanda akčních béček v podstatě od kolíbky, proto vyštípnu pouze jediný. Akční film (kor béčko) nepotřebuje žádnou vyšší dívčí, žádnej zábal s názvem IQ ani žádnou extra top logiku. Všeobecně akční film má sloužit pro totální vypnutí palice, pohodlný usednutí do měkkýho s kopytama nahoře, do ruky lahvový a bav se kurva! A tohle vše Xtremo do prdele splňovalo! 90% ()

bourec

Po dlouhý době koukatelnej film. Sice nic pro intelektuálně silný jedince, ale jako bohapustá zábava to má kulky. Spokojenost.70%. ()

BarryLyndon

Akční náhul od Netflixu, co by moc chtěl být evropským Wickem, ale spíš je evropských Polarem. Divná stylizace a nesympatičtí herci, snad až na jednoho záporáckého sidekicka. Škoda, má to občas svoje momenty a choreografii, jinak bohužel docela nekvalita. 5/10 ()

moviefreak

Španielsko sa naozaj snažilo. Bola cítiť snaha o coolovosť, štýl a v pár scenách sa to aj podarilo, avšak ako celok Bčko so všetkými mínusmi Bčok. Slabučky dej, nesympaticke postavy na oboch stranách, nezraniteľné prestrelky a neoriginalne súboje, pri ktorých bolo vidieť kaskadérske čakanie na porážku. A poprosim konečne použiť katanu nie na šermovanie ale zabíjanie... ()

fugazi

Chlápek stojí uprostřed místnosti a likviduje bandu amatérských ninjů, kteří přibíhají postupně a na každou ránu jen nehybně čekají. Je to vtipný, někdy trapný, někdy dokonce až Michael Dudikoff trapný. Dalo by se to zachránit třeba cool vizuálem, ale tihle španělští ňoumové neuměj ani nastavit závěrku, takže veškerej pohyb je rozmázlej jak mexická telenovela … 3/10 ()

okkac

Je to hodně dementní, ale zas člověk dostane velmi slušnou porci akce a bitek, headshotů je tu jako v Johnu Wickovi, ke slovu se v soubojích dostanou i takové věci jako AKU úhlová bruska, hasák, štípačky, hlavová opěrka od sedadla v autě nebo háček do zdi na obrazy. Střih a kameru akce není na úrovní Wicka nebo Raidu, ale oproti plno dalším akčním filmů je přehledná a nápaditá, takže to se počítá. Prostě skvělý výplach na večer. ()

StanislachKo

...ale so silným ťahom na plnú pálku. Síce ďalšia John Wickovina, ale sakramensky šťavnatá a nedáva si veľmi veľmi servítky najmä, čo sa týka krvi a prašťania kostí. Ale dráma tiež nezaostávala. Jedna musí dole, lebo predsa sa neviem preniesť cez absurdnosť nejakého bizardného zabíjania ako napr. dverami od auta ležiacimi vedľa podstatne efektívnejšieho kutáča a niektoré bitky boli možno zbytočne dlhé. Ale inak spokojnosť veľká. ()