Druhá časť sfilmovaného romána Jaroslava Haška zachytáva osudy Josefa Švejka po ceste na front a napokon priamo v bojovej línii. Už počas cesty vo vlaku rozpráva Švejk nadporučíkovi Lukášovi svoje príhody, pričom nevedomky urazí generálmajora von Schwarzburga, ktorý s nimi sedí v kupé. Potom sa mu podarí zastaviť vlak a stratiť sa na stanici, kde v krčme pije jedno pivo za druhým a napokon sa vydáva pešo na cestu do Budějovic k svojmu regimentu... (STV)

Holly_Molly

Švejk aka generátor random mouder na každou pitchovinu co kdo řekne, v příjemně nadčasový a stále aktuální satyrický komedii s fantastickym castingem! To platí pro oba Hrušinskýho díly jen s tim rozdílem, že dvojka je zábavnější. :-) ()

LEOM

Dokonalost, životní role Hrušínského i když se hodně snažil tak takovou už nikdy neměl. Poslušně hlásím u mě vede ještě o jednu hvězdu nad Osudy ale bohužel nejde tak zůstaneme u pěti. ()

chemik11

Neuvěřitelný film, ani po miliontém zkouknutí neomrzí. Supr komedie, hlášky, skvělé scénky, prostě paráda. Jeden z nejlepších českých filmů, opravdu! ()

kubyczech

Poslušně hlásím, že se mi stala právě ta nehoda, kdy jsem pil jedno pivo za druhým a vlak mi ujel .. :) to nepotřebuje komentář ... pro mě zde nejlepší Marvan co kdy byl ... tady mi sedí jak prdel na hrnec ()

kinoholik

Hodnotu Haškova Švejka doceňuji až s rostoucími zkušenostmi. Tento "druhý díl" je slabší než "jednička" Dobrý voják Švejk, děj není tak plynulý, je to spíš sekvence epizod, ale pořád je to na 5 hvězd. ()

Sadova302b50

Druhý díl svým adaptačním stylem navazuje na první, ale k dobrému mu přidává především kouzelný výkon představitelů četnické stanice, včetně skvělého Jaroslava Marvana. 91% ()

Beliel

Pokračovaní podle mého gusta. Opět skvělé hlášky, famózní Hrušinský a neméně skvělý Marvan. Dokonalost jako první díl. Hejtman na stanici : „Rum, kontušovka, slivovice, čert. Třešnovka, višňovka, ořechovka a vanilkovááá! Přijít ožralý! Nechat se přivézt na vozíku jako zvíře! Z vás bude mít pan rytmistr Koenig radost! Zavřete ho - až zčerná!” :-D :-D :-D ()

Lucinek

Poklad české kinematografie a jeden z nejlepších snímků v dějinách vůbec. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě geniální knižní předloha a v neposlední řadě i zástup českých HERCŮ ze staré gardy v čele s panem Rudolfem Hrušínským. ()

Josef.Svejk

V 50. letech se nedá najít film, který by nebyl prolezlý stalinistickou propagandou. Bohužel to platí i tomhle pojetí Švejka. Jak mám Haškovy romány a povídky rád, a jak se mi líbí Rudolf Hrusinsky, nemůžu si pomoct, protože ze scénáře čiší komunistická propaganda. Co takhle nový Švejk osvobozený od doby stalinismu? ()