Druhá časť sfilmovaného romána Jaroslava Haška zachytáva osudy Josefa Švejka po ceste na front a napokon priamo v bojovej línii. Už počas cesty vo vlaku rozpráva Švejk nadporučíkovi Lukášovi svoje príhody, pričom nevedomky urazí generálmajora von Schwarzburga, ktorý s nimi sedí v kupé. Potom sa mu podarí zastaviť vlak a stratiť sa na stanici, kde v krčme pije jedno pivo za druhým a napokon sa vydáva pešo na cestu do Budějovic k svojmu regimentu... (STV)

Aidina

"Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej..... " Pokračování Švejka je špičkově odvedená práce. A pan Hrušínský v roli Švejka je nepřekonatelný. ()

Saxos

Dobrý voják Švejk a Poslušně hlásím v hlavní roli s Rudolfem Hrušínským jsou nejkvalitnější Švejkofilmy. Hlášky si pamatuje snad každý. ()

easer07

Od prvního dílu ubírám dvě hvězdy, druhý díl je pořád o tom samém, nevtipné a celkově to bylo na vypnutí televize. Poslušně hlásím, že tento díl byl nepovedený ! ()

Skylwalker42

Ještě o trochu lepší než první část. Hlavně dokonalá část v Putimi "ALE KOLIK VAŽILO PRASE, TO VÍTE" Hrušinský je naprosto okouzlující se svým "poslušně hlásím" .. tohle už nikdo nikdy nenatočí .. ()

ZetDaElO

Jste degenerovanej? To bola jediná scéna pri ktorej som sa pousmial. Humor v tejto snímke je žiaľ už dosť neaktuálny a nezachraňuje to ani Hrušinský. Príbeh je zúfalo nudný a spracovanie viac ako podpriemerné, na ktorom sa už výrazne podpísal zub času. Jediným dôvodom pre tak vysoké hodnotenie je zrejme spomienkový optimizmus. ()

PeteBuck

Dám 4 hviezdičky, ale 1 je kvôli pánovi Hrušinskému. V podstate platí to, čo som povedal o jednotke. Už to tak nefunguje, humor nie je taký kvalitný, ako by som chcel, ale treba uznať, že herci boli skvelí, nepozerá sa na to zle, má to skvelé stránky, ale už to u mňa akosi nefunguje. Ono bez sekundujúcich hercov by bol Švejk omnoho nudnejší, v jednotke to bol Feldkurát Katz v podaní Miloša Kopeckého, tu je to zasa asi Jaroslav Marvan. ()

PTuranyi

Pokračovanie príhod dobrého vojaka Švejka sa nesie v úplne rovnakom duchu akoby to bol jeden film rozdelený na dve časti. Josef Švejk v pokojnom tempe v svojej road movie do Budějic za svojím nadporučíkom Lukášom, aby príbeh uzavrel svetoznámou vetou: "Nestřílejte, vždyď jsou tady lidi!" Cestou ho samozrejme stretne množstvo nepríjemností a bláznivých príhod, z ktorých svojou prostomyseľnosťou vždy dostane. ()

giacobbe

Obsazení jiných postav stejnými herci oproti prvnímu dílu je překvapivě nenásilné a nerušící. F.Filipovský jako poručík Dub je skoro stejně dobrý jako Kopecký- Katz v prvním díle. Jen je na můj vkus natahována budějovická anabáze a postrádám příhodu s lahví koňaku. Švejkova moudra: ,,Život lidskej je tak složitej.... Každej nemůže bejt chytrej pane obrlajtnant....." , jsou nacpána do jednoho souvětí. Ale to jsou jen drobné vady na kráse. ()

Moery

Ja to proste nemôžem... ako niekto nemôže španát ja nemôžem toto...Jedna jediná hviezda, lebo Hrušinského mám inak rada ()