Radyo

Ještě před koncem první série si troufnu na slovní hodnocení - jako teda jo. Není to u mě na pět hvězd (zatím), ale určitě jde o fajn počin. Ted je takový typický Američan, co vklouzne do neznámého prostředí, postaví se před neznámý problém - a on jej vyřeší. Občas vtipně hláškuje, občas mentoruje, občas odzbrojuje bezbřehou naivitou. Rebecca sice na první pohled může působit vizuálně jako zestárlý transvestita, ale po páru dílech prolezlých ubývajícími intrikami si ji člověk chtě nechtě oblíbí a najednou v ní vidí i docela sexy ženskou, byť už tedy poněkud za zenitem. Co se vztahů hráčů v šatně týče, úplně se mi vybavil Harry Potter a jeho rivalita s Draco Malfoyem, jemuž pořád stáli za zadkem ti dva poskoci. No, nebudu se v tom už více babrat - zatím je to dost dobrý a snad to udrží laťku i nadále! P.S.: Asi by bylo pošetilé očekávat, že by snad zákulisí jakéhokoliv týmu z PremierLeague mohlo vypadat nějak takto. Ale je jasné, že pro potřeby seriálu to muselo být zjednodušeno na nezbytné minimum. ()

dO_od

// Football is life. Ohromnej doják, kterej člověk zhltne na jedno posezení, pobrečí si, nabije se u toho a pokud už to dávno neudělal, konečně si právem zamiluje Jasona Sudeikise. P. S. ten soundtrack je boží. 10/10 ()

Spiker01

Hořkosladká komediální pecka, kterou jsem měl rozkoukanou 2 roky a na jaře jsem se konečně rozhodl pokračovat a druhou půlku pak téměř slupl jako malinu a zastavilo mě jen konec zkušebního období Apple tv+. Což je asi největší překážka této navenek sportovní komedie (i když spíše dramatu a fotbalu tam taky mocí není nakonec), ale právě tento seriál je jeden z hlavních důvodů, proč tuto "druhořadou" platformu vyzkoušet. Jasona Sudeikise jsem měl vždycky zaškatulkovaného u méně ambiciózních komedií, ale tady je naprostý král a mnohdy jsem nad jeho výkony žasl, zejména v té emoční rovině, kdy mě v mnoha dílech druhé poloviny doslova rozložil na součástky. V těch správných kruzích byl tento klenot hojně doporučován, celkově je spíše pod radarem, ovšem pokud toto čtete, tak nad ničím neváhejte. ()

sochoking

Ja som do Teda nastupoval ako do jednoduchej komédii a bol som nakoniec prekvapený, čo v závere z toho vyšlo. Výborný humor vyvažuje parádne vybalancovaná dráma, skvelé herecké výkony a super scenár. Na lopatky ma položila Juno Temple svojou rolou. Mne to padlo ako riť na šerbel! Parádna oddychovka na každý level nálady. ()

Necrotongue

První řada seriálu Ted Lasso mě převelice překvapila. Byla mi dodána, aniž bych o ni žádal, a hned v první epizodě se dozvím, že půjde o fiktivní klub Premier League, který má být veden trenérem amerického fotbalu. Tohle zjištění bylo pro mě stejně příjemné, jako zvuk zubařské vrtačky. Přesto jsem nakonec hodnotil čtyřmi kousky s tím, že mi byla způsobena dobrá nálada. Tvůrci se, až na několik výjimek, dokázali vyhnout zbytečné hře na city, humor se držel v příjemné rovině, a přestože mi věční optimisté lezou většinou na nervy, z Teda neustále vycházela taková vlna člověčiny, že jsem ho nemohl nesnášet. Kromě něj se tady vyskytovalo množství skvělých postav, a jako bonus jsem dostal Juno Temple, takže za mě spokojenost. 4*+ ()

BrooksW.Here

Nemám rád filmy a seriály so športovou tematikou... Až na pár výnimiek... A medzi tieto výnimky patrí aj Ted Lasso, alebo aspoň jeho prvá séria. Tento pohodovo ladený seriál (ktorého podžáner sa nie nadarmo označuje ako "feel-good") sa veľmi dobre pozerá, myslím, že práve kvôli tomu dobrému pocitu, ktorý vo vás po zhliadnutí zostane. Herecké obsadenie je výborné, za mňa bol najlepší Brett Goldstein ako Roy Kent, ale samozrejme, že všetci ostatní ho veľmi pekne dobiehali. Okrem obsadenia, aj soundtrack a množstvo vtipných momentov tomuto seriálu veľmi pridávajú na kvalite. Čo k tomu dodať, ja už sa teším na ďalšiu sériu, ale tejto, prvej, dávam 9/10. "You know what the happiest animal on Earth is? It’s a goldfish. You know why? Got a ten-second memory. Be a goldfish, Sam." ()

ScarPoul

Just Belive. Väčšina mojich rozhovorov o súčasnej tvorbe má skôr nihilistický a cynický podtón. Nepáči sa mi veľmi, ako sa pristupuje k príbehom, postavám a ako aj vysokorozpočtové filmy a seriály skĺzavajú do scenáristickej šedi. Ted Lasso je možno sofistikovaným klišé, so starosvetskými postavami a naivným pohľadom na svet, kde skôr za rohom nájdete pochopenie a happyend, ako skutočnú realitu, ALE v tejto dobe a v tomto období, kedy realita naozaj bolí a kedy sa skutočné hodnoty tak trochu vytrácajú, je v tomto smere Ted Lasso takým milým úsmevným pripomenutím, že ľudskosť je ešte stále cool a má všemožné atribúty na to aby dojala, rozosmiala a trošku uľavila utrápenej mysli. Jeden z tých seriálov, ktorých originalita tkvie v tom, že postavy v seriály pochopíme, spoznáme a budeme im držať palce. A dakedy stačí k príjemne stráveným večerom len to. Sudeikis a Temple fantastický. 1.séria 85% ()

Streeper

Tohle je tak skvělý seriál. Nechápu, jak se mi to mohlo vyhýbat tak dlouho, i když možná to bylo tím, že je to na Apple TV a prostě mě to minulo. Všude vidíte Netflix nebo HBO, ale pak je tu takový poklad. Dlouho jsem se u seriálu tak nepobavila. Moc se těším na další sérii. ()

UhLee

První série - (8/10). Ted Lasso je seriálový zjevením. Protože na seriálovém poli není mnoho počinů se sportovní tématikou. Teď jsou v trendu všemožné seriály, ale těch sportovních je jako šafránu. Ted Lasso je přesně tím seriálem, který si pustíte po dlouhém dni a necháte se unášet jeho příjemnou hřejivou atmosférou. Já jsem jej zvolil jako následovníka seriálu Undone. Ted Lasso mi zpříjemňuje mé usínání, které je díky němu zase o něco příjemnější - stal se z něj takový melatonin, který si vždycky zobnu před spaním. Celková atmosféra seriálu je nesmírně komická, hřejivá a tak trochu naivní. Postavy vám během prvních epizod přirostou k srdci a vy budete s radostí, nebo s bolestí sledovat jejich proplétání životy. Z tohoto až rodinného prostředí vyčnívá hlavní představitel Jason Sudeikis, který geniálně hláškuje. Ukazuje občas bizarní rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou. Jako student tohoto germánského jazyka musím tato vtipná porovnání rozhodně ocenit. Kdybych mohl něco do příštích sérií zlepšit, tak bych to byly určitě záběry z fotbalových utkání. Na všední bázi fungují jednoduché záběry parádně, ale v zápasech bych ocenil kvalitnější kameru. Neočekávám, že bude Ted Lasso v dalších sériích konkurovat záběrům fotbalových zápasů pod hlavičkou UEFA, ale přece jenom se jedná o počin z dílny megalomanské technologické společnosti Apple. Takže bych chtěl to šustění dolarů alespoň trochu cítit i v těchto aspektech. Jinak se jedná o velkou spokojenost, která mi dlouhou dobu proklouzávala mezi prsty. I když mi v mém seriálovém watchlistu smrděla už nějakou dobu. Naštěstí jsem tuto příležitost chytil konečně za pačesy a mohl se naplno ponořit do této fotbalové symfonie. “You know, I always figured that tea was going to taste like hot brown water. And you know what? I was right. Yeah, it’s horrible. No, thank you.” Nejlepší epizoda: Tan Lines (S01E05) ()

Soweek

Gratulace Americe a hlavně Apple TV, že objevili sílu charakteru prostého vojáka Švejka, což je v západním světě vlastně pole neorané. Ted Lasso je velice jednoduchý, ale silně optimistický zážitek, který možná spoustu lidí potřebuje. ()

klukluka

Druhou sezónu už klidně vidět nemusím. Je to víc sitcom, než seroš a to nejlepší se vešlo do prvního dílu. Možná jsem se na to neměl tak těšit, ty oslavný ódy jsou nadnesený. Taky by pomohlo, kdybych neměl tak rád fotbal. Takhle mi to přišlo jako svýho druhu sci-fi (ne úplně dobrá, protože neuvěřitelná). ()

Hanys_

Gut, gut. Sudeikis opět boží. Jako ten děj je úplně mimo, šílený a strašlivě nepravděpodobný - nicméně i přes tohle všechno, je to dost ze života a člověk si tam kolem těch mouder o sportu najde vždycky něco pro sebe. Btw Lassův životní optimismus vysoce nakažlivý. 8/10 ()

mclenin

Nedajte sa zmiasť futbalovou tematikou, tá je síce pozadím na ktorom sa dej odohráva, avšak ostáva len akousi kulisou pred ktorou sa odohrávajú prepletené príbehy jednotlivých postáv, seriál by rovnako dobre mohol fungovať aj v kulisách akéhokoľvek iného športu (hoci keďže dej sa odohráva v Anglicku, ten futbal je predsa len namieste), a teda seriál sa môže páčiť aj tým, ktorí nie sú fanúšikmi futbalu. Ide o ultimátnu feel-good dramedy, ktorá osvieži a nabije, naivná až detská pozitivita kouča Lassa je hybateľom a nosným prvkom všetkých ostatných línií, ktorá ovplyvňuje a mení svet okolo seba (čo je pekne znázornené aj v úvodných titulkách) a prenáša sa aj na diváka. Humor, optimizmus a ľudskosť v jednom. ()

petikacka

Nejdřív jsem si myslela, že to bude takový USA Slavoj Vyšehrad nebo Lajna. No nebyl, ale ten příklon k britskému humoru tam byl cítit. Bylo to hodně suché a místy i dost husté. Když to začalo jít do dojákových sraček, tak jsem chtěla utéct, ale ejhle! Dokázali z toho vybruslit a nakonec jsem z tohoto seroše vlastně nadšená i s těmi sladkobolnými scénami, které se mi vlastně líbily. Ve finále jsem se přistihla jak jim fandím skoro jako by to byl BANÍK PIČO! Herecké výkony jsou sqělé a scénář taky. Těším se na dvojku. Za mě 85% ()