Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

okkac

Ještě větší Multiverse of Madness, než Doctor Strange. Celkem povedený gejzír nápadů při tom rozpočtu. Někdy až moc, ale raccocoonie a stákání na trofej ve tvaru análního kolíku, aby člověk získal schopnosti pobavilo. ()

alisa.upir

Moje dojmy z filmu naprosto přesně vystihl silentname - jen bych k tomu dodala, že film má naprosto epický soundtrack od Son Lux - celý film jsem si říkala, že to je tak úžasná hudba, že to zní jak Son Lux, a na konci jsem si přečetla “soundtrack by Son Lux”. Takže fakt pecka. ()

majo0007

Ten film som jaksi nepochopil... Celý ten zlepenec scénok mi vôbec nepripadal vtipný. Pripadalo mi to, akoby chcel niekto vzdať hold Pytónom, a riadne sa pri tom popálil. Proste pakovina na n-tú, vizuálna definícia ultra-mega-pičoviny. ()

SeanLSD

Film o tom, čo chcú dnešní ľudia - a ako im z toho šibe! Ale inak psychedelický trip roka, umelecká multifrénia s gejzírom nápadov, ktorá môže vyzerať ako hipsterský bordel desiaci svojou dĺžkou a prívalom (ako ozajstný trip), ale pritom šokujúco pevne drží veľmi významnú dramaturgickú líniu. Ultimátne dielo post-post-modernej roztrieštenej internetovej doby, ktoré dosahuje možno až znesiteľných limitov takéhoto prístupu a ukazuje obmedzenosť takých zdanlivo šialených blockbusterov ako je MULTIVERSE OF MADNESS dr. Strangea... ()

Radiq

Šílenej nesmysl, ale nesmírně až multinesmírně zábavnej. Jasně, že to nechápu, to snad ani nejde pochopit. Ale když je tam všechno, všude a ještě navíc najednou, tak každej si tam může najít to svoje. Během sledování už se od toho dalo čekat fakt už cokoliv, ale stejně mě to pak zas a zas dostalo a já dostal výprsk smíchu. A to už se mi často neděje. Na druhou stranu si nejsem moc jistej, že bych to chtěl vidět znovu. Vizuálně to jsou orgie, hlavně všechny ty různé vzhledy jednotlivých postav jsou naprosto originální a nápadů je tam nejvíc od doby, co si vesmír dal LSD. ()

Sabrewulf

Nevydržel jsem to ani do poloviny. To prostě nešlo. Já se na to docela těšil a byl jsem zvědavý na Kraťase z Chrámu zkázy a na tu hromadu Oscarů, co film shrábnul. Dokonce jsem i nad WTF matoucím úvodem jen mávnul rukou, protože jsem si říkal, jasně, klasicky se na začátku nakupí otázky a až později mi je film začne rozplétat. Pak přišla první rána. Nějak nám to začalo vykrádat Matrix. Ten obsah sice je jiný, ale v jádru jde o naprosto stejné mechanismy. Nicméně tam byla pěkná bitka a vítězila zvědavost, no však víte, Kraťas a Oskaři. Tak koukám dál. Přišla druhá rána. Scéna s ultrazpomalenou skákající babkou mi silně připomenula scénu s ultrazpomalenou tleskající babkou z Noční hlídky a já si uvědomil, že mi film vlastně celkově připomíná styl Timurových Nočních a Denních hlídek, rozuměj, film, který má akční scény, co chtějí být hrozně cool (a možná i občas jsou), ale ta obsahová slátanost je ve výsledku činí strašně protivnými a cringe. Pak se začalo vršit otázek víc, než by se stíhalo na ně odpovídat a já skřípal zuby. Kraťas a Oskaři. Dál. Já vím, že Oskaři ztratili svůj lesk už dávno, ale akademici by je přece takhle štědře  nerozdali i úplným volovinám, že ne? Že, NE?!! A pak přišel pověstný poslední hřeb do rakve. Když nějaká záporačka začala na policajty chrlit z pusy barevné konfety, jednomu cajtovi "přičarovala" dámské Samba šaty a při výkřiku "Tatínku" se proměnila ve wrestlerku, jsem to znechuceně vypnul, protože ze mě si prdel nikdo dělat nebude. Jako beze srandy, už to jelo na bázi japonských fantasmagorií typu Tokyo Gore Police. Spouštěče alternativních "já" neměly žádnou souvislost, prostě tam navalíme jednu fantasmagorii vedle druhé a svedeme to na multivesmír. Akademie musí hulit fest matroš, svět je vážně v řiti, že TOHLE dostane tolik sošek. Jedna hvězda pouze za Kraťasovu velkou a upřímnou radost ze sošky. Že ta soška sama o sobě už upřímná nebyla (ani jeden herec si cenu nezasloužil) a šlo pravděpodobně o politické Oscary, tedy lezení Číně do řiti, je už věc druhá. P.S: Udělal jsem dobře, že jsem tu krávovinu včas utnul, protože co čtu komentáře ostatních, co dalšího se tam dělo za hrůzy, tak si říkám, že jsem byl v hodnocení i komentu ještě mírný. ()

sugythesugar

Prvá hodina ma absolútne strhla a hovoril som si, že keď to pojde takto brilantne celý film tak je to film roku. Vyšperkované nápady neobmedzenej fantázie sa ale vyčerpali a samotné rozuzlenie, ktoré divákovi dopne tak po polke filmu, že sa jedná iba o parafrázu k disfunkčnosti rodinnej jednotky podobne ako to bolo u filmov MirrorMask, Mr. Nobody ale V hlave mi prišlo dehonestujúce k prvej polke filmu a vlastne aj odbité. Ale stále je to fungujúci film plný kreativity a slobody tvorcov, ktorý sa veľmi ľahko dostane do tohtoročného TOP 10 rebríčku. 8/10 ()

UhLee

(8,5/10). Milý Marvelku, milý Kevinku, takhle nějak bych si představoval film s podtitulem Multiverse of Madness. A24, já vás miluju! Za poslední dobu jsem neviděl film, který by mě takto uchvátil svojí šíleností a nepřeberným množstvím nápadů. Něco tak hravého, šíleného a zároveň v jádru hrozně křehkého. To je dámy a pánové Everything Everywhere All at Once. Hned od začátku se to rozběhne na plné obrátky, kdy samotný divák ani nevím, kde mu hlava stojí a je svědkem opravdu něčeho neobyčejného. Člověk, který tohle stříhal je Bůh! Tolik střihů v dobrém slova smyslu nemají ani nejnovější závodně - epileptické filmy Vina Diesela.  Po technické stránce tomu nemám co vytknout. Hraje to barvami, nápady s kamerou a ta hudba. Ze zápletky nechci nic prozrazovat. Tento film je jasným důkazem, že nepotřebujete herce světového kalibru, aby vám předvedli herecké koncerty, které vás uhranou. Celý štáb do toho dal své srdce a maximum. Jde to hrozně poznat. Hlavně teda mladičká Stephanie Hsu je tady ohromný herecký objev. Nečekal bych, že jedním z největších letošních filmových zážitků bude snímek o paralelních světech. V tom je kouzlo filmu, které vás uhrane a ani nevíte jak. PS: Rozhodně si před shlédnutím nic bližšího nezjišťujte. Přijdete o velké množství šokujících zážitků. ()

Script

Přeneste se přes tu první půlku hodně divné (a v určitých momentech opravdu trapné) řežby či nápady ukázané ve filmu a dostanete v druhé půlce opravdu skvělý rozuzlení s jistou hloubkou. Tenhle film dokazuje, že se dají i Marvelovky zakončit skvělou myšlenkou a ne stupidním finálním soubojem, které vedou do teď, a které nemají úroveň. Na co narážím? Řekněme, že filmy Marvelu (až opravdu na výjimky) jsou opravdu jen o akci bez žádných hodnot, a když se je snaží mít, tak šíří do společnosti jen sračky (viz poslední Doctor Strange). Všichni bojují pro nic za nic bez jakéhokoliv smyslu a posunu, či dospění k určitému bodu proč tohle vlastně všichni dělají a nedokážou dospět nebo normálně jednat, komunikovat. Tenhle film je přesně pravým opakem toho co předvádí Marvel Entertainment. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Chaos? Rozhodně! A jakej! Kurevskej! Hrozná chujovina, které mě dostala do stavu odpadu a dojebala hlavu až tak, že je to skoro fakin fajv starz. Ovšem musím konstatovat nějaké ty chybičky, tudíž hodím ty čtyři, ale dost solidní. Ale mě tyhle divný věci baví.. přes všechny ty parkovy ruce až po kameny, který byly fakt ftipný. Alias i ticho vás může rozesmát. Jedním slovem je to přepřepřepřepřepřepře.... ale gut. :) ()

Triple H

Freddy Got Fingered alebo to najhrubozrnnejšie zo Scary Movie skombinované s Matrixom, Cloud Atlas, Little Miss Sunshine a Crouching Tiger, Hidden Dragon. Čiže zaujímavý a prekvapivo dobre fungujúci mix rodinnej dramédie s akčným filmom a fantasy je "ochutený" o špecifický humor.  Kumšt tam je, kameraman a hudobník miestami celkom čarujú, a Michelle Yeoh hrá tak ako keby tento eintopf naozaj mal byť na pozláteného plešouna (a ona sama na cenu aj je), ale na priveľa miestach je to proste už na mňa fakt trochu moc lepidlová smaženica á la raný Tom Green. Mínus hot dogové prsty, análne kolíky, dildá, bagel vortex a kamene, a mohlo to byť kľudne aj za päť, lebo inak to celé aj funguje a prekvapivo brnká na emocionálne struny - jedna scéna kde sa celý dej láme je tak pekne a nápadito spravená a zahraná (a dojemná), že som vlastne niečo podobné ešte nevidel a je to moment čo si nezaslúži kvôli tomu hrubozrnnému humoru zaniknúť. Neviem ktorý z dvojice Kwan a Scheinert tieto pasáže do celku prináša, podľa rozhovorov a fotiek to tipujem na Scheinerta, ktorý pôsobí ako učebnicový úchyl alebo pedofil. Ak je to tak, tak pán Kwan urobí dobre ak sa ho zbaví, alebo ho kus umravní. Ak nie, a v tomto extrémnejšom štýle budú obaja páni pokračovať, čo obávam sa osmelení aktuálnym úspechom asi budú minimálne ešte po jeden film...no nechcem vidieť čo ďalšie vyprodukujú ak im niekto dá nabudúce ešte viac peňazí a ešte voľnejšiu ruku - pretože mám pocit, že tu sa ešte snažili byť v rámci možností akademickí. A fakt nepotrebujem vidieť Buchty a klobásy krížené so Schindlerovým zoznamom. Za tri za to podarené a fakt dobrý výkon Michelle Yeoh, ale s určitým sebazaprením a s odretými ušami. ()

David.Darco

V jednoduchosti je krása. Najmä v tej komplexnej. Je to veľmi chytrí mix naozaj všetkého. U mňa toto všetko zapadlo presne tam, kam malo. Napriek tomu úplne rozumiem, ak to niekto cíti opačne. Je síce pravda, že by to mohlo byť o čosi kratšie a menej doslovné, ale z akéhosi dôvodu mi to tento krát až tak nevadí. Zaokrúhlim na 5. Pod povrchom všetkých tých nápadov je to predsalen chytrý film o tom, na čom skutočne záleží, akokoľvek pateticky to znie. Záleží zrejme aj od toho, v akom životnom rozpoložení sa na film pozeráte. ()

Remivsremi

Jak může jeden malý film obsahovat tolik emocí, pocitů a malých životních pravd? Je zázračné, že se tvůrcům snímek nesesypal pod rukama a rozhodně by to nebylo od věci. Jasně daný směr, precizní provedení a výborní herci dokázali v klidu ukočírovat i šílenou jízdu multiversem. Přitom je to pouze oslnivější prostředek k vyslovení celkem základních ale o to více uchopitelných témat. Rodina, smysl života, hledání sama sebe. Je vám nabídnuto dost a jedná se o krásný mix tvořící uhrančivý celek. Be kind a snažte se naslouchat a respektovat jeden druhého, a pak se úspěšně přesuneme z jedno dne do druhého. ()

jedna_vrana

Jobu Tupaki: „Vesmír je oveľa väčší, než si myslíte.“ Áno, súhlasím. A v tomto filme ma kompletne prevalcoval, posadil na kolotoč – farebné obrázky sa mi nestíhali mihať pred očami. Musím uznať, že nakoniec to celé dalo zmysel. Ale až úplne nakoniec, prvých 120 minút som pozerala ako vyoraná myš a trpela som. Prečo tak nízke hodnotenie, keď tento film všetci okolo milujú? Možno aj preto, že som si to „Všetko, všade...“ pozrela, keď už som vedela, koľko ocenení mu Akadémia filmu uštedrila. A to ma dosť pohoršilo. (Alebo urazilo?). Nedokázala som naskočiť na túto vlnu. ()

filmmovier

Je to sranda, zábava a svěží podívaná, kterých opravdu moc není. Jsou tu vynikající herci, je vidět, jak si to všichni užívají (pozitivní energie se přenesla i na mě), je tady kupa skvělých nápadů (šutry), vizuálně a výtvarně tomu není naprosto co vytknout, scénář dokáže mnohokrát velmi příjemně překvapit a celek je opravdu velmi, velmi divácky a neuvěřitelně sympatický. Výsledek je opravdu velmi příjemným filmovým překvapením, kterému bych se bohužel asi ještě chvíli vyhýbal, kdyby nevyhrálo všechny Oscary. Proč to vyhrálo všechny Oscary ale přesto naprosto nechápu, zejména herecké kategorie jsou pro mě nevysvětlitelné, ale co už. Tahle hravá záležitost od neuvěřitelně nadějných tvůrců by přesto byla nesmírně sympatická i bez nich. Bavil jsem se! 75 %. ()

Qitek

Mnohokrát jsem si říkal ( hlavně ze startu, tak první půlka), že je to naprosto přepálená sračka, která je sice originální, ale originalita nemusí v žádném případě zaručovat kvalitu, nebo zábavu. Jenže jsem si taky mnohokrát říkal, že jde o svěží a vtipnou záležitost a to v tolika směrech. Po čase začnou do sebe zapadat emocionální aspekty filmu a celá věc začne před vámi vzkvétat jak květ na tripu. V jeden moment, který může někomu trvat dlouho, někomu chvíli, ale taky nemusí přijít vůbec, jsem se napojil. Rozpaky se rozplynuli do jiných dimenzí, naladil jsem se a vyloženě jsem si celej ten guláš užíval. A co mi sedlo nejvíc, je ona emocionální stránka filmu. Fakt, že pod tím vším ujetým bordelem a non stop akcí ( to je trošku bohužel ) je schovaný citlivý a krásný příběh o rozpadu rodiny, která se dává dohromady díky několika interdimenzionálním světům, mě upřímně pohladil, překvapil a pobavil. Hands down. Ne, není to intelektuální podívaná. Kdo bude čekat filosofickou nebo hlubokomyslnou cestu do podstaty vesmíru, může se rovnou otočit na podpatku. Má to chyby, ale i tak jde o vynikající film. Co mu nejvíc škodí je fakt, že šlape pořád na plyn. Je akční, snaží se neustále být jiný a hlučný. Na mě asi až moc často. Na té dlouhé cestě co trvá (139 minut je fakt moc), to začne být trochu monotónní. Edit: Film, kterému strašně ubližuje tolik nominací na všechny možné ceny. Uvidíme co Oskaři. Snad ne. ()

BROKEN_

Unikátní filmový zážitek, který dlouho z hlavy nedostanu. Tvůrčí duo, které stojí za bizárem jménem Švýcarák, natočily film o multivesmíru, který má sice banální tému, ale je originálně pojatý, nápaditý, srdcervoucí, a od začátku do konce bez jediného zaváhání zpracovaný. Opravdu tomu nemám co vytknout, abych hned na začátek řekl. Řekl bych, že multivesmír tady nebude hodně dlouho takhle dobře zpracován. Téma filmu láska a rodina parádně funguje a ve druhé polovině jsem měl skoro furt hubu otevřenou a žasl jsem nad Tak úžasným filmem. Kamera je parádní, akční scény mají kvalitní choreografii, nápady, styl a celkově to připomíná starší filmy (něco ve stylu Jackieho Chana) a já to žeru. Hudba sice není moc výrazná a chybí tomu možná lepší soundtrack, ale ve finále filmu to na mě hodně fungovalo a celkově do daných scén to funguje, jenom to není nic co by jste si pouštěli sami na poslech. Herecké výkony vynikající v čele Michelle Yeoh, která odvedla skvělý výkon. To samé Jaime Lee Curtis, která mě hodně bavila. Mimochodem herec Ke Huy Quan je ten klučina z druhého Indiana Jonese (to jsem zjistil až po filmu). Je to bizární, šílený a geniální záležitost, která mi připomněla proč miluju filmy. Neskutečný zážitek, jaký jsem už dlouho nezažil. Na konci mi dokonce ukápla slza nejenom z toho, že to bylo emocionální, ale hlavně z toho, jak ku*va dobrý to bylo. Miluju to. Pravděpodobně film roku (nechce se mi věřit, že tohle v mých očích něco překoná)…. Promiň Batmane. Instantní klasika o které se v budoucnu bude hodně mluvit. 10/10 P.S. Když jsem film viděl podruhé a to přesněji v kině měl jsem pocit, že jsem viděl jeden z nejlepších filmů všech dob. Neskutečný film, který se prostě musí vidět! ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou