Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Streeper

Tak tohle byl neuvěřitelný bizár, na který jen tak dlouho nezapomenu. Bohužel pro mě to byl až moc velký bizár. Některé scény mi na můj vkus přišly přehnané, ať už to byl boj s dlouhými dildy nebo skákání zadky na trofeje. Tenhle styl humoru já nemusím. Když se ale od toho odprostím, tak to mělo vcelku dost zajímavý příběh a myšlenku, která byla originální, vtipná a akční. Proto hodnotím průměrem, ale znovu bych se na ten film už nepodívala. ()

Rocky88

První polovina je poutavá, nápaditá, a když to připomíná Ricka a Mortyho (párky místo prstů, kreslouni, mýval), je to děsná prdel. Jenže to jsou jen světlé záblesky, protože je to nesourodý mišmaš, který ani nedokáže obhájit svoji stopáž (čti druhá půlka je usínárna). ()

moviefreak

Za mňa jednoznačne film roka 2022!!! Áno, mnoho divákov bude mať problém s atypickými hlavnými hrdinami (čínska rodinka), a odradí ich cca 30 minútové predstavenie ale to čo nasleduje potom je ten pravý Multiverse Of Madness!!! Režisérske duo nakrútilo za malý peniaz vizuálne nádherný a hravý film, s neskutočne kreatívnym scenárom a bojovými scénami (preto čínska rodinka), ktoré sme čakali v Matrixe 4. Prijemne ma dojalo aj poslanie celého filmu, a za strih by mali dostať tvorcovia nie jeden ale všetky oscari. Originalita v Hollywoode ešte nevymrela, a aj vďaka tomu filmu stále verím na malé zázraky:) ()

C0r0ner

Dvojici režisérských Danielů by se asi dalo vytknout kdeco, ale rozhodně ne nedostatek originality. Bylo to poněkud předlouhé a ztřeštěné, ale zase to byla sranda a bralo si to dobré prvky z Pana Nikdo, Osudového doteku a Sucker Punche, i když všechny tři zmíněné filmy jsou lepší než tohle. I tak ale fajn věc. 75% ()

Lenka.Vilka

Sledovat tenhle film je jako ponořit se do oceánu plného lásky a něhy, a doufat, že se vlny dotknou i toho vedle. Protože tady není nic navíc. Není tady nic jenom na oko a aby to vypadalo cool a tím ta funkce končí. Tohle je film, kde všichni odvedli svojí práci, jak měli, a dali do toho všechno, protože na mě se to přeneslo. Nedocházela jsem z kina prázdná jako po většině současných filmů. Odcházela jsem šťastná a spokojená. A vděčná. ()

dubinak

Název tohoto filmu je velmi výstižný k jeho popisu, protože podotýkám, že když jsme na tenhle kousek šli od 22h do Puppu už asi po třech nebo čtyřech filmech, pocítili jsme až fyzické vyčerpání jeho scénářem a byla sranda sledovat návštěvníky někdy kolem půl jedné ráno, kteří s námi vycházeli ze sálu. Všichni jsme měli oči jak angorští králíci a uši ohlušené tou gigantickou dávkou různých zvuků, ruchů, řevů a melodií. Tento film bych zkráceně řečeno popsala asi jako nepopsatelně splašený filmařský výstřik, který nezná hranice, ale na druhou stranu umí bez problému odzbrojit svým inovativním světem. Do jistého bodu jsem byla fakt nadšená, humor je tu královský, scénář je totálně out of this world a realizace - míněno audio-vizuál - je pecka, stejně tak jako herecké výkony. Je to ale na jeden film opravdu až přespříliš a právě když jsem byla už přesycena, začal ten film ještě dál a dál nabírat na obrátkách a když přičtu tu únavu, tak moje kapacita nestačila tenhle kousek vstřebat a věřím, že by si zasloužil druhou projekci, kde by člověk pochytal víc detailů a užil si to ještě intenzivněji. Tohle je totiž asi nejsplašenější, nejšílenější a nejuřvanější film, co jsem kdy viděla, takže na jednu stranu, díky za to.  KVIFF 2022 ()

4daPeace

Představte si kombo Scott Pilgrim + Kill Bill + Matrix na drogách. Jednou stačilo. Tento film se snažil diváka překvapit nekonečným množstvím alternativních vesmírů a paralelních realit, ale na mě to působilo spíše jako zmatená jízda bez jasného směru. ()

Martrix

Takový výron nápadů a fantazie, kdy se tvůrci urvou ze řetězu a hrají si s časem, multiverzem a především pozorností diváka,  jsem naposledy viděl v seriálech Legion a Doom Patrol. Pokud je koncept takhle složitá čalamáda, máte dvě možnosti. Ve snaze ho pochopit, budete při sledování neustále pozadu, takže nebudete v obraze, co se zrovna děje. Číst u toho ještě titulky, to je jako hrát simultánně šachy na třech stolech. Nebo se na to můžete vykašlat a prostě akceptovat, že postavy poskakují po svých alternativních já a půjčují si od nich schopnosti. Tento přístup doporučuji, protože budete mít čas si všimnout, že je ta šílenost hlavně rodinné drama, že je to místy velmi vtipné, že Michelle Yeoh a Jamie Lee Curtis jsou ve svých rolích geniální a že je to celé neskutečný úlet s velkým vzkazem. Scéna s análními kolíky je bizárek, jakých je k vidění jen málo. Ale stejně tak se tvůrci dotýkají velkých témat a poslední třetina je vysloveně emocionální nářez, stejně jako byl Atlas Mraků, nebo klidně i Fontána. Po určitém chaosu vše doklapne a vyvrcholí do silného sdělení. Víc než dvouhodinová stopáž je v takovém kvapíku smrtící, ale asi rozumím tvůrcům, že minisérie by byla stejně nevhodná, jako zkracování. Chtělo to velkou odvahu, vypustit tohle dílko na diváky a za to A24 tleskám, protože u Disney a ostatních zlatokopů, se důvěry v divákovu trpělivost a inteligenci, jen tak nedočkáme. ()

Pajky3

Já vlastně nevím, co si o tom mám myslet. Na jednu stranu se tomu rozhodně nedá upřít nápaditost a originalita, na stranu druhou je to moc dlouhé a začne se to zajídat a lehce nudit, takže je to strašně těžké hodnotit. Film roku z toho pro mě nebude, ale jsem rád, že jsem se podíval, protože za to to určitě stálo. ()

Vignette

Začátek se mi hrozně líbil a těšila jsem se na originální, hravou a bláznivou podívanou, ale dost brzo se to pro mě zvrhlo jen v nezábavný wtf chaos... škoda :(. V některém z paralelních vesmírů je to ale určitě pecka!   Každopádně scény s mývalem a s kamenama byly skvělý :) ()

Bush13

S cestováním časem a s paralelními dimenzemi je to vždy těžké. Musí se to umět napsat, aby to drželo nějakou logickou linku. Tohle připomíná takové ty klišovité humorné scény z řady snímků, kterak aspirující režisér vypráví svůj geniální nápad a divoký scénář producentovi, přičemž kreslí ty nejujetější a bláznivé představy a obrazy. No a tady to někdo nakonec zrealizoval. Jako kdyby si sedmnáctiletý puberťák přečetl jednu populárně-naučnou knihu o kosmologii a kvantové fyzice, naznal, že je to zajímavé, a v domnění, že tvoří cosi moudrého, tvoří osu příběhu, na kterou zavěsí, světe div se, nejkonvenčnější rodinné trable. A já se ptám, znaveně si držíc čelo, proč? Tohle místy může působit jako určitý gejzír imaginace, ale ve skutečnosti je to guláš konin barevný jak Skittles, u kterého jsem si po deseti minutách přál, ať skončí. S šílenými jízdami multiverzem a metazápletkami to umí Rick & Morty, ale ten je zároveň nesmírně vtipný, často geniálně vypointovaný. Zde jsem se několikrát sice upřímně uchechtl, částečně i nad vtipy, které už stejně už někde jinde zazněly, a to včetně filozofujících kamenů, ale mnohem častěji spíše nad tou v konečném důsledku prázdnou absurdní absurditou. Pod hávem nesporné originality se totiž skrývá pouze navoněný postmoderně přeplácaný obyčejný klasický akční film s dojemným vyzněním, který se dá shrnout větou jedné z hlavních hrdinek: "To celé je jen vír totálních nesmyslů!" ()

Juto

,,Všetko, všade, naraz" je komplexný film, ktorý zahŕňa množstvo tém, no ku každému z nich sa pristupuje starostlivo napísaným scenárom, úžasnými hereckými výkonmi a zdravou dávkou bizarného humoru. Najmä Michelle Yeoh podáva skvelý výkon. Príbeh nám prináša svieži, vítaný nádych myšlienke multivesmíru. 8/10 ()

Andre3000

Něco mezi genialitou a bizárem, kdy se v průběhu filmu přikláníte na jednu či druhou stranu. Matrix, Jackass, Inception a filmy s Jackie Chanem v jednom hrcni a v podání někdy Jirky Babici, jindy zase Stevena Spielberga. Ale pokud přistoupíte na pravidla téhle hry tak se docela dobře bavíte. ()

AD P

Asi nikdy nepochopím ako mohla táto šialenosť získať Oskara !? Skáče to z jedného žánru do druhého a nakoniec z toho nie je ani jedno, ani druhé . Tvorcovia museli dávať poriadne " kvalitný " matroš pri vymýšľaní toho všetkého. ()

LasT_Olt

Rozhodně nic nezjišťovat dopředu a jen kouknout. Zahraniční recenze totiž nelhaly, Everything Everywhere All at Once je zkrátka skvělé scífko, které je vtipné, ale ne infantilní, nápadité aniž by něco vykrádalo, s akčními scénami vzdávající hold Jackiemu, kdy hlavní postavy prostě mlátí absurdním způsobem deset lidí předmětem, který se jim zrovna ocitl po ruce. Je to absurdní, ale ne vyloženě vykloubené, ke konci citlivé, ale bez nějakého laciného citového vydírání. Scéna s kameny je tak bizárně vtipná, až je trochu ironicky geniální. Je to multiverse šílenství a prozatím pro mě nejen letošní nejlepší scifi, ale i film. Děkuji A24, mám vás rád. ()

FrankSusta

Abych citoval toho nejmoudřejšího muže (tedy mě) a jeho slova během sledování tohoto filmu: ,,Co to kurva je?!?'' Tenhle film fakt hraje na vkus jednotlivých diváků, a já se nějak nemohu rozhodnout, zda je to pro mne ulítlé akorát či přesmíru, nebo zda je to to nejlepší co letos vyšlo, nebo naopak. Po stránce nápadité ohledně příběhové kreativity je zde nápadů jak nasr*no, postavy jsou napsány zajímavě, moc tichých míst tam teda rozhodně není, ale věci jako úvod, stať a závěr jsou horší. Třeba jako úvod, který tam není a člověka okamžitě vtrhne do podivného humoru a rychlosti vyprávění režiséru Danielsů, a je tedy dost těžké se zorientovat a zrychlit rychlost svého čtení titulků. Věci ohledně vizuálu jsou teda (rozhodně) lepší, i když jsem to převzaté slovíčko WTF! kvůli němu řval víc. Za příklad dejme scénu, jak si třeba chtěli narvat tu cenu do prdele - a i když to dávalo nějaký smysl (já už vážně tu současnou kinematografii nechápu).  Ale podle mě největší plus tohoto filmu je to, že konečně znázorňuje paralelní vesmíru tak, jak si je zhruba představuje; zmatené, podivné, téměř identické, a i nejmenší jiné rozhodnutí tvoří nový vesmír.   Podivný film, na něž sedí víc jak jedno přídavné jméno.  A i přesto že nerozhodně hvězdiček dávám poslední dobou čím dál častěji, tak musím říct, že se prostě nemohu rozhodnout ()

campix

Je toho tam strašně moc a je to strašně moc dlouhý. Jinak rozhodně oceňuji vlastní cestu a originalitu. Zas tolik originálních filmů, které by pracovali s materiálem alespoň trochu invenčně, každoročně nevzniká. Takže v tomhle ohledu Everything Everywhere All at Once rozhodně oceňuji. Bohužel platí první věta a bylo toho tam tak strašně moc, že na každý povedený nápad připadají dva naprosto otřesné. Takže to všechno tvoří dost rozporuplný celek. ()

Šimpy

Tak nevím, povídala moje. Koupila jsem si cedník a on teče, tak jsem ho nechala zaletovat a on zase necedí. Tak asi takový mám pocit z tohohle snímku. Někde se ke mě dostala informace, že se jedná o film s multivesmíry + pár oscarů, tak jsem se rozhodnul to zkouknout. Prvních 50 minut brilantních....dobře provedený fikční svět se svými pravidly, která fungují. A pak dojde na mlátičku gumovejma ču.ákama a i když to asi nikde jinde neuvidíte, nevím, jestli to tomuhle snímku pomáhá. Rozjede se šílený guláš scén, efektů, kdy někdy nevíte, kdo bojuje za koho, až jsem se podivil, že si film celou dobu podržel svoji příběhovou linku, která není o ničem jiném než o problémech dospívání jedné dívky...včetně všech jejích strachů, nejistot, smutků, lásek, depresí, odcizení od rodiny apod. A o jejím vyrovnání se s tím vším a nalezení balancu v životě. Prostě takové V hlavě na šílenejší způsob. Filmová metafora. A kdo rozhodně zaslouží zmínit, tak je James Hong, v tomhle věku zaslouží obdiv. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou