Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

VanTom

Konstrukt nekonečna alternativních životů / vesmírů jedné průměrné přepracované majitelky čistírny potřeboval mnoho, opravdu mnoho vysvětlování, než se na konci projevil ve své prostotě scvrknuté do univerzální rodinné hodnoty. V obou případech zejména jej táhnulo živelné herectví výborné Michelle Yeoh, podpořené neméně znamenitými Ke Huy Quanem a Jamie Lee Curtis. Mezidobí jinak zahltili autoři takovou kreativitou, bizarními úlety (ne vždy úplně provozuschopnými) i humorným svérázem na hraně, až z toho šla hlava kolem – naštěstí převážně v dobrém. Kameny rulez! ()

svobik

Dost blbě se mi hodnotí, podobnej film jsem v životě neviděl. Pozitivní věci ale převažují (akce!), takže jsem tak na 7/10. Hrozně moc bych chtěl být u procesu vzniku scénáře, musela to být fakt jízda, na druhou stranu ve finále jsem měl hlavně ke konci pocit, že už je všech těch šíleností trošku moc. I kvůli tomu nemám moc chuť pustit si EEAAO podruhé, i když mi určitě zůstala skrytá hromada skrytých perliček. Na každý pád by mě zajímalo, kdo další se problematiky multiverz kromě Marvelu v hraném filmu ujme a dovede ji k dokonalosti. Tohle je každopádně zajímavý a mimořádně nápaditý příspěvek. ()

MichelSmith

Pomo a "mnoho" iných by možno napísali "totalní ptákovina mixnutá absolutní magořinou..." Za mňa farba trhnutosti v palete drama esencie života vytieňovaná do naprostej ludskej prirodzenosti! ()

akvatam

Páni. To teda bolo niečo. Čím začať. Toto je vlastne iba tretia rola pána menom Ke Huy Quan, ktorú som videl a to tie prvé dve boli krátko po sebe ešte keď bol v puberte. A som veľmi rad, že sa sem tam nejakého toho projektíku zúčastní. To pán Wong je „starý“ herecký harcovník, ale vo svojom veku, kedy ťahá na stovku, mu to stále ide na výbornú a rozhodone by som mu tipoval najmenej o dvadsať rokov menej. Ten chlap ma sprevádza rôznymi roličkami vlastne celý môj život a tak nejak sa rozhodne netvári, že ma v pláne to zabaliť. Úctyhodné, obdivuhodné. Jamie Lee, spoznal som ju asi až pod dvoch-troch minútach na scéne, že to je ona, bola parádna (ako vždy) a opäť ma len utvrdzuje v tom, že napriek tomu, že jej prischol titul najväčšej screem queen, tak ja ju mám najradšej práve v žánri mimo hororovských slasherov a ideálne v komédiách. No ale hviezda tohto filmu najväčšia, jedna z mojich veľkých filmových lások už vyše tridsať rokov a podľa toho ako vyzerá, hýbe sa a ako jej to hrá, mám pocit, že ešte ďalších 30 rokov ju na platne milovať budem, Michelle. Paráda a potlesk v stoji. Ale tento film nie je ani z ďaleka len o hercoch, vlastne ani nie je o nejakých extra veľkých hereckých výkonoch, tak si poďme povedať trošku niečo viac o zvyšku (tom väčšom zvyšku) Ten film je čistá esencia kreativity. Neviem, kedy naposledy sa mi stalo, aby hneď po pozretí si filmu som mal tak silnú potrebu si ihneď znovu pustiť niektoré scénky. Toľko nápadov, toľko detailov... Parádne hravá kamera, veľmi nápaditý strih, hudba, kostými a setdesign. Tak takto vyzerá multivers v celej svojej šialenosti. Dlho som rozmýšľal, ktorú scénku vypichnúť, ale vlastne sa neviem rozhodnúť a rozhodne to nechcem nikomu spoilerovať (to treba vidieť). Už dlho som sa takto nahlas nesmial pri filme, ktorý som pozeral prvý krát a sám, nie v nejakej partii známych. Sám. A smial, nie zasmial, smial, čas priebehový. Proste niekoľko sekundový smiech, radosť s toho, na čo sa pozerám. Smiech z deja, z toho, čo sa deje na obrazovke, ale nie len pre scenár, ci gagy, hlášky, alebo vtipnotrápne situácie, ale aj pre kameru, strih, svetlo, hudbu.... Ten film vás dokáže rozosmiať a zároveň byť správne patetický. A do silnej emocionálnej scénky zrazu vloží NOHU tak, ako ste to ešte nevideli, a vy sa smejete aj plačete naraz. Takto sa to má robiť. Toto je mnohovesmír šialenosti, všetko, všade a naraz. Bez najmenšieho zaváhania to aktuálne okamžite obsadzuje prvú priečku môjho rebríčka tohtoročných filmov. Na hodnotenie sa väčšinou musím trošku vyspať, ale aktuálne to cítim na 9, možno až 9,5/10 a veľmi, veľmi tlieskam. Toto si už teraz našlo pozíciu veľmi, veľmi vysoko v mojich obľúbených filmoch celkovo. A idem si to pustiť znovu... EDIT, po pozretí v kine,  zvyšujem na 10//10. To som nedal ničomu už naozaj dlhé roky. Som zamilovaný, som vo vytržení, je to dokonalé... ()

haluska11

možná by tomu moje já, které má místo očí párky, dalo nižší hodnocení. životní okolnosti ale způsobily, že jsem nejméně talentovaným já ze všech svých možných já, a tak místo toho, abych dělala cokoliv užitečného, beru potěšení z primitivních, byť značně kreativních filmů. na animované šílenosti mezisvětového cestování mě připravil rick a morty, na ujetost režisérů švýcarák, a na zbytek ratatouille. otravně melodramatické rodičovské strasti a citové výlevy bokem, jde o zábavný a pěkně vystavěný bizárek s trochou toho teenage angstu. aneb čím dr. strange II chtěl být, ale postrádal tvůrcovskou svobodu, a čím dr strangelove nechtěl být a ani nevím proč ho zmiňuju. inu, zvláštní filmy si žádají zvláštní komentáře. tolik prádelen, mluvících kamenů, kung-fu a mývalů jsem dosud na jednom místě neviděla. ()

Kurikmoon

No neviem, čo vy ostatní, ale JA konečne odchádzam z kina spokojný. Ešte som si vychutnal hudbu po filme. A je veľmi pravdepodobné, že sa k Všetko-všade-naraz opäť vrátim. Pretože všetko som nedokázal uchopiť. Dynamické, hĺbavé, emociónálne, vtipné a šialené, plné nápadov a pútavého vizuálu. Ďakujem. Konečne som ostal až dokonca filmu... v očakávaní ako to skončí.  Michelle potešila. ()

Honzox

Tenhle film je o značný kus napřed v rozpracování konceptu paralelních světů, než letošní Doctor Strange, od kterého jsem co do nápaditosti čekal právě něco takového. Filmy to jsou však až na společné téma diametrálně odlišné. Everything Everywhere All at Once je skvělou podívanou, dostatečně bláznivou a zábavnou, filmu ale nechybí ani dostatečná hloubka, která celkovou potřeštěnost filmu drží nohama na zemi. Hlavním problémem ale je, že se film ve finále snaží rovnováhu obou pojetí držet až moc na stejné úrovni. Jako by tvůrci nevěděli, jestli to má celé končit kolosální řežbou typu Kingsman nebo komorním předáním poselství vůči divákům. Nakonec je z toho poměrně nepřehledný spletenec, který ve mně nedokázal vyvolat žádnou větší emoční odezvu. Nic to však nemění na faktu, že jde o výborný film, na který se v budoucnu nebudu bát podívat znovu. ()

ondraondra

Absolutní šílenost plná neskutečně bizarních situací a originálně natočených akčních scén, během kterých se mi tajil dech. Konečně je tu film, který na plno využívá koncept multivesmíru. Je to intenzivní zážitek, ze kterého mě sice bolí hlava a cítím se vyčerpaný, ale stálo to za to. Akorát bych ocenil kratší stopáž. 8/10. ()

vyfuk

Zajímavé jak nějaké filmy jsou totální cvokárna a jsou brány jako shit a něco se zdá být stejné, ale pod nějakým vedením, to dává docela smysl. Záleží, co definujete jako smysl. Někdy člověk nepotřebuje drogy, když má takovéto filmy. Na mě pak už moc šílené. Obří plus za znovuobjeví úžasného Quana. "V příštím životě bych rád s tebou třeba dělal daně..." + "Viděla jsem svůj život bez tebe. Kéž bys to viděl. Byla to nádhera!" ()

dragon94

Začátek filmu se trošku táhne, když se to potom ale rozjede tak se film přetvoří v obrovský myšmaš bizarních, kung-fu/sci-fi, úchylných, artových, šílených scén, při kterých nepřestanete žasnout nad tím, co jste si to kruci pustili. Zároveň se ale budete se zaujetím dívat dál, abyste viděli co dalšího vás v následujících minutách čeká. Na můj vkus toho ale film nakonec po příběhové stránce tolik nenabídne. Navíc velice brzy začne popírat sám sebe a tudíž to co platilo teď už za chvilku může být úplně obráceně a v rámci zachování co největšího chaosu si bude vymýšlet nová pravidla nepravidla jak na běžícím páse. Osobně si ale myslím, že celý ten myšmaš trvá možná až zbytečně dlouho na to jak málo se děj během něj posune. To nejhorší však nastane v druhé kapitole filmu, kde se film změní v artovou rodinnou slátaninu lehce říznutou předchozím myšmašem. V ten moment vám totiž bude naprosto jasné jak celý snímek musí zákonitě skončit, a můžu vám říct, že se nebudete mýlit. Akorát si možná budete pokládat tu samou otázku jako já. Musíme kolem té jedné věci tančit a naznačovat ji celých 50 minut, než se k ní konečně dokopeme? Takže nakonec jen za to obrovské množství nápadů a za to, že se to tvůrcům celé nerozsypalo a dokázalo si to udržet mou pozornost zejména v první půlce filmu dávám 3* 60% ()

Danikaa

Asi nie som tá správna cieľová skupina. Všechno - čakala som na rozbeh. Všude som predriemala. Najednou som bola rada, že to konečne skončilo. A pritom som sa na tento film taaak tešila. ()

blackJag

Jako sorry, ale pokud tohle dostalo Oscara za nejlepší film roku, tak potom taková KUNG-FU MELA nebo SHAOLIN FOTBAL musely by dlít na vrcholu žebříčku nejlepších filmů ever! A jsou tam? Myslím že ne, Time! Neříkám, nejde o nic hrozného (snad kromě segmentů, kde v rámci multivesmíru vystupují lidé s párky místo prstů, to byl fakt humus), je tu spousta dobrých nápadů, režie je šílená a herci splňují povinné minimum, aby o nich mohlo být uvažováno v rámci kandidatury na výroční ceny, ale nejlepší film roku??? Tady se musel někdo kolektivně zbláznit :-) 60% ()

Autogram

Tento film je ako tá čierna šiška, v ktorej je všetko. Multiverzum so všetkými variantmi všetkých udalostí a osôb by bolo dosť veľké sústo aj pre lepších tvorcov. Obrátenie tohto problému do problémov rodinných a daňových veci poamericky zosmiešnilo, ale dve a pol hodiny bolo na takýto humor/drámu priveľa. Veci nepomohlo ani ázijské kung-fu šaškovanie, takže najlepšie okamihy boli prekvapenia z nečakaných trhnutých udalostí ako vesmír s párkovýmu prstami alebo získanie schopností skokom na ... –––– Videla som svoj život bez teba. Kiežby si ho videl. Bol nádherný! –––– Ako vidíš, všetko je zmyté v oceáne každej inej možnosti. ()

Ementaler86

Když jsem tento počin viděl tenkrát v kině, asi jsem byl špatně naladěn, jelikož mi to napoprvé moc nesedlo. Rozhodl jsem se tomu ovšem dát ještě jednu šanci a udělal jsem dobře. Takový Nolan na houbičkách, řekl bych. Hovadina je to neskutečná, ale zábavná a dobře propracovaná. Oscar, tedy alespoň za mě, zasloužený. Jsem zvědav s čím se Dan a Dan vytasí příště. ()

Hollohlaway

Hodně bizarní...snad podobenství? Možná, nebo vlastně cokoliv, já nevím. Je to naprostý šílený zmatek, kde se člověk začne orientovat až zhruba po půl hodině. Výborná Michelle Yeoh, potěšila Jamie Lee Curtis, naprosto ohromující byla nálož variant všech multivesmírů co vás napadne, tam se fantazie tvůrců hodně vyřádila, taktéž spouštěcí nepravděpodobnosti potřebné  ke skoku často rozesmály. Ale ve výsledku je to hodně divná změť nápadů, která drží pohromadě jen tak tak a co si z toho divák odnese...to je ve hvězdách. Zajímavé ano, zábavné či oddechové...asi moc ne. ()

blackkocour

není to taková nuda, jak jsem očekával, klučičí fantazie co se roztrhla v rukou, a vysrala se na realitu, ale pořád je to blbost. A ty Oskary? Please..  ()

Firebug

Oh bože ANO! Mám rád tvůrce jejichž díla mají svůj ksicht a jsem okouzlen když vidím něco, co jsem ještě nikdy před tím neviděl. Tenhle snímek jde ještě o krok dál a představuje mi něco, co je vizuálně vyšperkované a hravé a ukazuje mi věci, o kterých jsem nesnil ani v nejdivočejších snech. Je to BIZÁR až na půdu, ale ve výsledku přehledně servírovaný a pochopitelný (není-li vám cizí "inteligentní" absurdita seriálu Rick and Morty). I když je stopáž docela přetažená a akční scény jsou občas unavující (krátil bych právě tam), nemohu dát nic jiného na 5*. ____ p.p.č.: nadhodnoceno; chci kouknout znova. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou