Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

Sansnom70

kultovní sci.fi film, který byl jak se říká prvním ve svém odvětví. Myslím, že kdyby Spielberg natočil v dnešní době tento film, určitě by vypadal jinak. Když si představíte, že e.t-ho hráli skuteční lidé s fyzickým poškozením, tak dnes by to byl jen krásnej robot, který by uměl úplně všechno. Vím že když jsem tento film pustil našim dětem, tak jim to nic neřeklo. nejsou tam skoro žádné efekty, nic tak převratného, nestřílí se tam. Ale pro nás starší ročníky je to jeden z prvních sci-fi filmů, kteří se u nás dostali do kin. My jsme na takových filmech vyrůstali. My jsme stáli několikahodinové fronty u pokladen kin aby jsme ho mohli vůbec vidět a investovali jsme i 20,- Kčs za jeden lístek. Kdo má rád klasiku, tak ten ať si udělá čas a podívá se. ()

Chlo0opek

E.T. vypadá po technické stránce i po takové době zkrátka suprově. A nezklame ani příběh - se zahanbením se musím přiznat, že jsem jej viděl teprve poprvé v životě a to jsem ho vidět chtěl, ale nějak se k tomu nikdy nenašla příležitost. Nicméně E.T. zkrátka nezkamal - a to měl o to těžší, že jsem jej dosud neviděl a přesto obstál i v této době grafických velmi nabušených filmů. Holt dobrý příběh je základ dobrého filmu - a ten zde teda byl. ()

draxxi

Ve třinácti jsem na tom byl v kině, a bylo to obrovský... Od těch dob jsem to párkrát viděl, a ted znovu asi po 15ti letech s dcerou. Už mi to připadalo trochuzdlouhavější, ale ten doják mě dostal i po těch cca35ti letech znovu... 8/11/2019 90% ()

Agent24

Úžasný film. Pustil jsem si nezmršenou původní verzi z roku 1982. E.T. je tak úžasný mimozemšťan, že by ho chtěl mít každý doma. Asi nejlepší film Stevena Spielberga. Nedokážu pochopit tu upravenou verzi z roku 2002. Všichni se koukněte na původní verzi s původním dabingem kde E.T. mluví hlasem Stanislava Fišera. Tady to je za 100% jinak to ani nejde. :-) ()

Sefko

Z emočného hľadiska nejde o môj šálok kávy. Ale je to tak dobre natočené (ako to len ten Spielberg robí?) že dokážem oceniť príbeh a posolstvo ktoré film ponúka. ()

Mistr119

Krásná dětská sci-fi pohádka o návštěvě z jiné planety, přesto malého tvorečka táhlo jeho blikající srdíčko jak fyzicky, tak metaforicky domů. :) V konfrontaci dětí a dospělých je film celkem naivní, ale ve filmu je také spousta vtipných narážek na jiná sci-fi a krásné dojemné scény. Nemůžu opomenout ani hudbu J. Williamse, která krásně podbarvila závěrečné loučení, ve kterém bylo minimum akce a vše bylo jen o spojení s hudbou , která gradovala, dá se říct, až "mahlerovsky". :) Nádherný film a dojem po něm. Vhodné pro děti i dospělé. :) ()

Bogrant

Nesmrteľná klasika, ku ktorej som si však ani v detstve nevytvoril silnejšie puto a nikdy ma pri Spielbergovom mene nenapadol práve E.T. ako prvý, ale bolo by nefér neuznať jeho genialitu a v tomto prípade aj istú dávku detskej nevinnosti. ()

Feacher

Legendární scifi, které je součástí světové kinematografie. Viděl jsem ho v dětství a nyní jsem si to zopakoval. Úžasně zpracované i napsané a je to oprávněně velmi významný kus historie... Nicméně musím přiznat, že jsem se první polovinu filmu poměrně nudil, asi stárnu a jsem zvyklý na jiné standardy. Každopádně je to u mě hrana 4*/5*, ale nakonec přece jen dám 5*! ()

Miroslav.Zac

Srdcovka, kterou jsem jako malej hltal kdykoliv to televize vysílala. Jeden z nejlepších Spielbergových počinů. Marně doufám, jestli se mu ještě povede něco podobného natočit. ()

Sopholojong

Spielberg v rozpuku tej najtalentovanejsej, najlaskyplnejsej filmarciny. Atmosfera 80-koveho predmestia v hmatatelnejsej forme nez vsetky Navraty do buducnosti, Goonies, ci Poltergeisti, detske trapenia i sny v tej najmoznejsie rodinnej podobe v suzneni s hudobnou magiou maestra Williamsa a rezijnym entuziazmom  Stevena, ktory detom a nekompletnym familiam rozumie do spiku americkej kosti.  Moj najrodinnejsi drahokam v osobnej Top 10 a scenu so vzlietnutim "bikov" si pozriem vzdy, ked potrebujem poriadne emocie  a pocit kvalitneho filmoveho tranzu. ()

Bara86

Nezapomenutelný film s velkým srdcem pro všechny děti, včetně těch skrývajících se v nás dospělých. Skvělá hudba, nelze nebrečet. E.T. volá domů. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)