Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

koty2201

Nebol to zlý film, ale vo výsledku len jemne nadpriemerný a čakal som od toho trochu viac. Na to, že to točil Steven Spielberg, tak je to trochu slabé. Herecké výkony Di Capria a Toma Hanksa boli také štandardné a ničím výnimočné u hercov tohto kalibru.  Bavilo ma prostredie a zasadenie v čase. Mám rád príbehy z Ameriky minulého storočia. A taktiež, tématika okolo podvodov a lúpeži je jedna z mojich obľúbených. O to lepšie, že je to inšpirované skutočnosťou a tým pádom uveriteľné. Len to nebolo natočené tak ucelene. V tom význame, že sa pomerne len rýchlo prešli všetky udalosti a bol koniec. Čiže udialo sa toho veľa, ale film ani raz nespomalil. Na nič sa nenašiel čas. Aj napriek tomu, že si niektoré veci podľa mňa zaslúžili viac času, aby sa to viac vykreslilo a mohol som si to viac užiť. Jednoducho postavy nemali čas sa s aktuálnym dianím vysporiadať a zareagovať. Každopádne, rozhodne to stálo za to a ako film na večer nijak neurazí, ale ani extra nenadchne. ()

johnny01

Frank byl skvěle zahraný, ale ostatní postavy mu nestačí, vztah s otcem je divný a zejména agent FBI je poněkud natvrdlý, hlavně setkání v hotelovém pokoji není uvěřitelné. Retrospektivní vyprávění místy narušuje plynulost. ()

Luciee113

Výborně zpracovaný film. Leonardo byl úžasnej a já bych se mu na lep přilepila absolutně celá a nejspíš by mě už nikdo nikdy neodlepil. A opravdu je to inspirované skutečným příběhem? Protože, tomu se snad nedá ani věřit :D ()

majk_n

Chytrý, zábavný snímek s perfektními výkony všech představitelů. L di Caprio je výborný a zatím ve všech filmech co natočil kupodivu předvádí skvělou škálu svého herectví ()

SirGawain

Jsou to asi lepší tři hvězdičky, ale přece jenom to 3 hvězdičky jsou. Pro mě na Spielberga málo. Námět pěkné, zpracování i tak docela slušné, ale na tokovýhle film neúměrně dlouhé a chvílemi velice nudné. Di Caprio mě však převkapil. ()

kneekal

Žeru Ch. Walkena, to je prostě pan Herec.. ale i Leo mě překvapil, konečně ukázal, že umí taky hrát... tom hanks, suchar jak má být... prostě pohodový filmeček bez záporáků, který určitě potěší tím, že děj je založen na skutečné události..... Víte vůbec proč Yankees vyhrávají? ()

(fjw)

No, slabší Spielbergův film, ale u Stevena je záruka, že film vždy pobaví a je to stále nadprůměr. Tom Hanks a DiCaprio hrají na výbornou. Hudba Johna Williamse je jak samotný film - pohodová a usměvná:) ()

Chladek

Film inspirovaný skutečnou událostí a s Leem a Tomem v hlavní roli. Nemluví to samo za sebe? Teda, ten mladík, te měl náturu. Do 19 let oblbnout celou Ameriku! Film je velmi dobře zpracovaný, herci předvedli skvělé výkony a navíc, nikdo nemůže říct, že je špatný děj, či že je nemožný, protože se to skutečně stalo. ()

Lewaso

Tenhle film bych zařadil po bok Podrazu. Mají podobnou atmosféru a více než slušné herecké exhibice. Na to že retro není můj šálek ferneta, nadprůměrná minutáž mi nijak nevadila... ()

Blazis34

Vtipně udělaný příběh podvodníka v oblasti falšování. Frank se naučí naprosto důvěryhodně falšovat jakékoliv dokumenty či cenné papíry. Tímto vznikne vtipná pointa celého příběhu. Divák stále nevěřícně kouká jak se z toho všeho dokáže mladý Frank dostat a jeho nápady jsou vskutku vynikající. Když se na to kouknu z pohledu diváka, tak hlavní hrdina, který porušuje zákon a obírá banky o peníze je nakonec ten dobrý, kterému divák fandí. Zato zoufalý agent je zde za záporného hrdinu a sledující mu přejí aby Franka nechytil. Což je přesně naopak než by mělo ve skutečnosti být. Proto je vše skvěle natočeno s vtipným scénářem a Steven Spielberg ukázal svoji neuvěřitelnou originalitu a cit nejenom pro akční a jiné žánry, ale také pro komedie. K tomu všemu dobrému se přidají i skvělý herci, kteří filmu dodají tvář a pro mě i nálepku megafilmu. ()

moviepill

Ale s odretými ušami. Pretože na tomto filme v podstate nevidím žiaden nedostatok až na dve veci - a to je absencia výraznejšieho soundtracku a čudná retrospektíva. Zo začiatku to ešte šlo. Klasický príklad. Súčasnosť... skok do minulosti... Ale čo to neskôr? Tie flashbacky mi občas pripadali ako v nevhodnú chvíľu, ako keby mali byť na inom mieste vo filme. Možno je to len môj pocit, ale mne to trochu kazilo dojem z celého filmu. Hercom nemám čo vytknúť, Chris Walken mi zas na Oscara nepripadal. Ono je to taký ľahký nadpriemer, takže skôr 3 a pol *. Možno, že po druhom zhliadnutí zmením názor. ()

rogger

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken- traja ťahúni filmu. A vedzte že tých 132minút bez problémov zvládajú. Výborný príbeh podčiarknutý fantastickými hereckými výkonami a skvelými dobovými kulisami. Leovi som tu rolu zožral aj s navijákom! Klobúk dole. ()

natalanka

No..... mě se to vcelku fakt líbilo. Ta drzost a lehkost podvodů, které Frank páchá mi k Leonardovi krásně sedla. Bavila jsem se. A zjistila jsem, že mám o toho podvodníka dokonce strach. :-)) ()

spacemaster

Tady se pozná režie mistra a skvělá práce hlavních herců. Spielberg, DiCaprio i Hanks odvedli skvělou práci a stvořily skvělý film. To jak Frank stále uniká FBI a jak i přes to že je hledaný jako jeden z největších podvodníků ve Státech si stále dokáže plnit své sny (stát se pilotem, doktorem, právníkem) dělá tento příběh jedinečným. ()

Silvie_F

Film, který nepřestane nudit, film, díky kterému jsem se zamilovala do DiCapria jako herce a konečně docenila Hanksovi kvality. Plno vtipných situací, zábavných převleků, podvodů, dialogů. Je to film, který můžete brát komicky i tragicky a vždycky to bude dobře. Film o člověku, který chtěl být vidět, být slavný a na druhou stranu byl osamělý a vlastně jen toužil po přátelství, lásce a rodině. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)