Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Martin_W

Briliantní soundtrack se Sinatrou a dalšími, neotřelý DiCaprio, dokonalý Tom Hanks, skvělý příběh & dějová linka a to vše pod křídly pana Spielberga. Jó, tohle se povedlo. 82% ()

Rufete

Spojení mých dvou oblíbených herců nemohlo dopadnout lépe, než maximálním uspokojením mě, jako diváka. Poutavý příběh plný akce a vtipu, elegantní Leonardo DiCaprio v každé situaci. I když film z podobného prostředí a pozadí filmu nemusím vidět příliš často (mám raději jiné žánry), tak toto jsem si naprosto vychutnal a musím dodat, že mě samotného překvapilo, jak dobře jsem se bavil. Tom Hanks skvěle zvládl svou roli "agenta" a opět do své práce zapojil své báječné kouzlo oslnit každým slovem. Vynikající práce ve všech směrech, všechna čest. ()

spiritus

Já toho Spielberga prostě zbožňuju. Může točit cokoliv a většinou je z toho pecka. Chyť mě když to dokážeš je toho typickým příkladem. Film vymykající se běžnému standartu. Příběh je tak ujetý, že se skoro člověku ani nechce věřit, že je podle skutečné události. Přesto to dokáže pan režisér pojmout tak dokonale, že je to zábava, napětí a drama od začátku až do konce. Klobouk dolů. Krom toho všeho taky zbožňuju DiCapria a Hankse :-)) Takže co dodat? ()

Kusik

Mě se to líbí, protože to furt běží a pořád se něco děje. Nenudil jsem se, i když možná ke konci. Ten konec měl své výhrady, ale zkrátka tak to bylo napsané, ale přesto jsem čekal nějaký dojemný konec. U takového velkého filmu bych to prostě očekával, ale chyba to neni. ()

Ollie235

Mezi výčtem Spielbergových filmů se tento kousek poněkud krčí v rohu, přitom se jedná o jeden z jeho nejpříjemnějších (a pro mě i nejlepších) snímků. Catch Me If You Can je skvostný především svým příběhem a výbornou atmosférou, ale i dobrými hereckými výkony a překvapivým množstvím vtipných situací. Bohužel ale nemohu říct, že by mě celé 2 hodiny bez přestání bavil - pár hluchých míst totiž bohužel má. Rozhodně si ale tento filmový zážitek musím někdy zopakovat. ()

Santino7

Tento film z dielne Stevena Spielberga (hoci som tomu moc nechcel veriť :-)) určite neurazí. Dobre sa na to pozerá, hlavná postava stvárnená DiCapriom je sympaťák, no a zúfalosť agenta FBI (Tom Hanks) vás miestami pri jeho neúspešnom love bude až mrzieť. Kto však v tomto filme naprosto dominoval bol Christopher Walken, ktorý bol vo svojej vedľajšej roli naozaj presvedčivý, klobúk dole. Sympaticky pôsobiaca životopisná dráma s humornými prvkami a taktiež zaujímavá položka v Spielbergovej tvorbe. Na plný počet to síce tentokrát nie je, aj tak však hodnotím ako veľmi dobrý a príjemný kúsok. 4/5 ()

Stranger885

Skvělý herci, skutečný příběh, perfektní film. Od začátku jsem se tak bavil, že mám radost jen na to vzpomínat. Nezapomenutelné scény jak si Leonardo hraje na detektiva po vpádu Toma Hankse do pokoje, pěstování letadýlek ve vaně a spoustu dalších. Pokud se budete zajímat o skutečnou osobu Franka W. Abagnaleho existují dokumenty o jeho životě, které by Vás určitě zaujaly. Obsazení je hvězdné a to dělá vše unikátním. Hodně se zasmějte a přijdete na to, jak lehké je oklamat lidi. Dnes se s tím potkáváte denně v televizi. Bylo by mi ctí se setkat s panem F. W. A., protože tahat za nos celou FBI chtělo hodně kuráže, inteligence, talentu, drzosti a vytrvalosti aby to takhle dokázal. Líbilo se mi, že bylo ukázané jak snadno k tomu člověk přilne. 100% bez mrknutí oka. ()

H4ku11

Ťažko tomu niečo vytknúť, príbeh sám je veľmi zaujímavý a hodný filmového spracovania. Keďže sa toho ujal správny režisér a herecké obsadenie vzniklo nám toto krásne dielo. Okrem všetkého ostatného sa mi tam strašne páči hudba a animované intro. Elegantné, inteligentné, šarmantné. ()

Sochorisko

Můžu vám tu vystavit šek? No, raději zůstaneme u toho komentáře.. Vykutálená napínavá záležitost, nabádající k přemýšlení nad osudem a počínáním našeho Herce. Ano, "Dvojitý Kapr-DiCaprio" opět nezklamal a pokud to režíruje náš oblíbený "Hrací Kopec-Spielberg" tak to ani jinak než perfektní podívanou ani skončit nemůže .. Díky ! Doporučuji ! ()

HonzaSim

Nejen podle vysokého hodnocení jsem si říkal, že bych si tento film neměl nechat ujít. Jsem rád, že jsem se k tomu nakonec dostal, protože jsem se obával přecenění. Nejednou se mi stalo, že můj dojem z filmu byl zcela odlišný od udělených procent od uživatelů. Tohle ale nebyl ten případ. Ani téměř tříhodinová stopáž s "milovanými" tv reklamami mě neodradila a děj pěkně ubíhal. Nedivím se současným 86%, jelikož komediální drama je velký zážitek, pokud se dílo podaří. Fascinovala mě schopnost a nápady hlavní postavy a to, s jakou lehkostí střídal profese s vysokoškolskými tituly. Jeho předstírání a myšlení navíc slušně pobavilo. (Připomínalo mi to Mr.Beana v jeho velkých prázdninách.) V poslední třetině jsem viděl hodnocení na velké 4 hvězdy, ovšem rozzuzlení mě odrovnalo. To, že největší "padouch" nakonec byl dříve propuštěn z vězení a ještě začne pracovat pro FBI, to mě odrovnalo. Zdá se to jako pohádka, ale omyl, tohle se skutečně stalo. Když k tomu přidáme herecké výkony mých oblíbenců Leonarda DiCapria a Toma Hankse, není co řešit. Odnáším si z toho také jednu přidanou hodnotu. Pokud se bude člověk intenzivně o něco zajímat, může to dotáhnout daleko a tohle je dobrá inspirace. 90% ()

filipvrbik

Vrchol žánru komedie, dramatu i životopisného, je až neuvěřitelné, co Frank W.Abagnale dokázal za svůj život. A když se réžie chopí mistr Steven, je dílo dokonáno. Leonardo DiCaprio a Tom Hanks doslova září. 97% ()

Emo-haunter

Fjůů, tož já nevím, za mě takové soft. Teď budu vypadat divně, ale já si hodně často spíš pouštím ne úplně kanonickou nebo evergreenovou tvorbu. Tento film jsem možná viděl někdy dávno v dětství, ale nepamatuji si na to, tak jsem si to pustil teď, v roce 2023. No a jakoby miluju Di Capria, a ostatní hvězdné obsazení také super, ale pod tou naleštěnou krustou jsem bohužel "měl tu čest" objevit jen jakýsi náčrt něčeho ne uplně uvěřitelného, a místy i nelogického děje i pokulhávajícího scénáře. Tohle měl být spíš seriál o třeba deseti dílech, protože některé důležité aspekty (psychologie protagonisty, jeho záměr, cíl) nejsou vůbec vykreslené do detailu. Stejně tak jako třeba rozpad manželství nebo touha detektiva ho dopadnou, když ho stejně nakonec hned skoro od prvního dne chce dostat z vězení ven. Má to hodně mouch, a i když je to Spielberg, podle mě to moc neukočíroval, nemohu si pomoci. Za mě celkový dojem ***6,5/10***. ()

Renfield

Jako nadsazená ukázka toho, jak snadno je možné někoho oblafnout, je to zprvu velmi zajímavé. Scény Frankových útěků jsou fajn, především ten s kontrarozvědkou. Ale i ty se postupně okoukají, vůbec když se jejich nálada svým způsobem nemění. Chyběla mi větší dramatičnost, prospěla by právě i vztahu obou hlavních postav, což je vidět tam, kde to přestane být sranda, nejlépe ve scénách vánočních hovorů. Také díky tomu mi přišel nakonec zajímavější příběh seniora, jehož Christopher Walken hraje výborně. Jako nenáročná pohodovka s parádní dobovou atmosférou ovšem fajn. 75% ()

Vronsky

Steven Spielberg, jeden z nejoblíbenějších režisérů současnosti, se obklopil těmi nejzářivějšími hvězdami stříbrného plátna a filmem Catch Me If You Can všem jasně dokazuje, že stále dokáže natočit vynikající snímek. Právě herecké obsazení je jedním z největších kladů Spielbergova dílka. Ve hře kočky s myší jsou úlohy rozděleny vcelku jasně: Tom Hanks jako neúnavný agent FBI Carl Hanratty se snaží chytit Leonarda DiCapria jako Franka W. Abagnala Jr., Franka Taylora, Franka Connerse a Barryho Allena v jedné osobě. I ostatní role jsou však obsazeny více než dobře, a tak je k vidění například Christophera Walkena, Martina Sheena či Jennifer Garner. Zážitek ve společnosti těchto aktérů v příjemném retro stylu 60.let má ovšem k označení komedie dále, než by se čekalo. Na druhou stranu je děj natočený podle skutečných událostí až neuvěřitelně zábavný a nenudící, takže absence všudypřítomného humoru nemusí mrzet. Naopak, občasné vtípky potěší a spolu s hudbou Johna Williamse úspěšně dotvářejí uvolněnou atmosféru. Celkovým výsledkem je pak bezesporu silně nadprůměrná záležitost, jakou si Steven po neúspěchu s A.I. Artificial Intelligence určitě zasloužil. ()

thunnus

Tenhle film se mě líbil, ovšem bez nějakých výčitek to není. Herci jsou dobří (Christopher Walken dokonce získal nominaci na oskara), hudba od Williamse taky, hlášek tu taky pár je, ale v druhé půli mě film už trochu přestával bavit, a ztrácel tu amorální lehkost, se kterou si Frank pohrával se všemi kolem v té první. Škoda, nebýt toho mohlo být i plné hodnocení. Ale zábava to rozhodně je. ()

RomanHyde

Výborná oddychovka ve stylu retro v podání mistrů kvalitní zábavy Steven Spielbergem a Tomem Hanksem. Ať žijí schopní lidé včetně Franka Abagnaleho Jr.. Schopného člověka dokážu oceniť ať už dělá cokoliv. Nesmíme zapomenout taky na výtečného Christophera Walkena, který vzbuzuje mou pozornost už od doby Lovce Jelenů. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)