Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Brejlil

Atmosféra retra je zachycená skvěle. Hanks a DiCaprio hrají uměřeně požadavkům, zábavy si užijete docela dost, tak v čem je problém, že nemůžu dát pět hvězdiček? Asi v tom, že film je vlastně skutečným příběhem podaným jako nezávazná hříčka. A také konec je..., no americký. "My tě dostaneme, tak bude lepší když pro nás budeš rovnou pracovat." ()

chalp

Nebyť tej nálepky „podľa skutočnej udalosti“, tak to zrejme ihneď zotriem priemerom a skonštatujem, že takýto naivný a nie-uveriteľný scenár by bol najhorlivejším kandidátom na zlatú malinu...lenže!Frank naozaj existoval a bezohľadne sa zahrával s daňovákmi, políciou, FBI a úplne všetko mu hralo do karát(teda aspoň prvé dve tretiny :)Fakticky neuveriteľný príbeh jedného chytrého podvodníčka, ktorý v Amerike spustil úplne novú vlnu falšovania.Úžasný film a výborný Di Caprio, zahrať si takúto rolu v podstate herca nieje nič ľahké a Leo to zvládol bezchybne.A Tom Hanks ako čerešnička na torte. ()

Hepy13

Podle názvu jsem čekal nějakou bejkárnu. Přiznám se, že to co mě táhlo k tomu abych se na film podíval byli oba hlavní představitelé a hlavně režisér. A nutno říci že Spielberg má pořád co nabídnout. Role oběma hlavním představitelům sedli jako prdel na hrnec. Tom Hanks v roli vyšetřovatele samozřejmě výborný jako vždy. DiCaprio jakožto můj velký oblíbenec svou roli zvládl také skvěle, a je vidět že neustále stoupá nahoru. Film který mě tak trochu připomněl Toma a Jerryho mi nenabídl ani jedinou minutu nudy i přesto že trvá 132 minut! To jak Frankovi všechno procházelo se zdá býti až neuvěřitelné :) V dnešní době plné mobilů a internetu by se mu to asi těžko povedlo i když kdo ví :) ()

Skarface

Do té doby než sem viděl díl simpsnů ve kterém si stoho udělali trošku srandičku tím že jednu scénku udělali na styl tohoto filmu tak mi to nedalo a musel jsem na to mrknout a byl jsem mile překvapen a unesen !!! Naprosto suprový film ()

WinstonS

Povedená nedělní oddechovka s šarmantním DiCapriem a sveřepým Hanksem. Spielberg natočil normální film pro celou rodinu a já mu to sežral i s navijákem, těch 132 minut uteklo jako nic. ()

Vesecký

Tenhle příběh jsem poznal náhodně z Wikipedie, jinak bych po jeho filmovém zpracování nesáhl, protože americká kinematografie posledních třiceti let pro mě není podnětná. Hezoun DiCaprio se tedy neutopil v Titaniku a předvádí kreace, které se mladým slečnám zajisté musí líbit, kdežto tři čtvrtě filmu jsem nemohl za brýlemi objevit Toma Hankse. Ale film to rozhodně nebyl špatný, bohudík nebyl nikterak akční, ani se tu nestřílelo a navíc, i pro finančního analfabeta jako jsem já byly machinace s šeky poměrně srozumitelné. Je to pozoruhodný příběh ze života, jemuž se náš pan Kohout nemůže rovnat. Takže čtyři hvězdičky. ()

Lilloos

Přes všeobecné čsfďácké mínění mi od Spielberga zatím nejvíc sedl právě tenhle snímek. Pokud nepočítám Vojína, ale tyhle dva filmy se nedají srovnávat. Leonardo se představí zas v parádní roli, zdá se, jakoby přinášel nějaké kouzlo, které činí každý jeho počin nezapomenutelným. Nejvíc si ale libuju v kontrastu mezi ním a Hanksem, ale narozdíl od ostatních, svého favorita mám. A to jasného. ()

poet

Typický Spielberg ktorý síce vie rozprávať zaujímavý príbeh ale zároveň tušite že sa nič šokujúce nestane... Dicaprio a Hanks sú tu skôr taká stavka na istotu. ()

petikacka

Leo a Tom pod taktovkou Stevena...No co mohlo vzniknout jiného než sqělý film, který i přes šílenou stopáž, přesto nenudí...Za mě 85% ()

Muel

| DreamWorks SKG | Spielberg. Catch Me If You Can je super zábavná, šťavnatá one-man show s výborným DiCapriom, škoda ale s tak trocha pochybným scenárom, ktorý proste má nespočet logických dier. Každopádne réžia opäť skvelá. Tom Hanks samozrejme tiež výborný a chémia medzi ním a Leom veľmi precítená a hmatateľná. Len opäť obrovská škoda toho, že sa hlavný hrdina dostane z určitých situácii až banálne ľahko. A koniec by som skrátil tak o 15 minút. Ale furt je to super. Proste Spielberg. | Hodnotenie: 8/10 | ()

TheSpearCZ

Celou dobu jsem na to koukal a celou dobu jsem měl naprostou radost. A pokud bych měl čistě odhadnout, jaký film považují lidé za svoje guilty pleasure, tak Catch Me If You Can bude na samém vrcholu, protože ať už se podívate na kvalitní zpracování, dokonale zahrané postavy (DiCaprio s obrovským charismatem), originální příběh, který je sám o sobě šílený, protože se opravdu stal nebo třeba na hudbu Johna Williamse, která tomu dodává patřičné emoce, tak na tomhle film není nic, co by šlo nenávidět. Tohle je ten případ, kde se na to můžete koukat stále dokola a stále se Vám to bude líbit. Tady Spielberg zabodoval ve velkém. 5* ()

Cartmof

Tohle jsem opravdu nečekal. Už dlouho jsem neviděl film, do kterého bych se zazřal a vychutnával su každou jeho sekundu. Příběh Franka Abignalea mě zaujal už hned na začátku. Už scéna, kdy se vydává za kauntora mi napověděla, že tenhle film bude něco jiného. Fascinující Leonardo Di Caprio tu odvádí fakt nadlidský výkon, kdy jsem ke konci jen nechápavě koukal, jak někdo jako on musel o Oscara bojovat tak dlouho. Mírně mě zklamal Tom Hanks, který hraje dobře, ale oproti jiným filmům jako Zelená Míle nebo Forest Gump mi tu zkrátka přišel pod jeho úroveň. Tón filmu je poutavý a opravdu nebudete chtít odtrhnout oči ani na chvilku. Příjemně potěšily i reference na komiksy a filmy. Státní prokurátor Barry Allen a nebo pan Flemming s Aston Martinem mě pobavily. Pokud jste film jako já doteď neviděly, okamžitě to napravte. Tohle je opravdu skvost. ()

Pawlisman

Zas takovej zárak to není, že. Možná před 40 lety ok, ale i v té době se točily kvalitnější věci. Zábavné ok, ale nějak to je asi tak vše.. ()

kaze

Veľmi pekný, vtipný a svieži film. Ale nemôžem si pomôcť, Di Caprio je ako drevo. On sa furt tvári rovnako a vôbec nevie hrať. Hoci sa to dalo prehliadnuť, ale bolo to dosť rušivé v tomto inak skvelom filme. ()

Šmoula

Chyť mě, když to dokážeš patří mezi mé nejoblíbenější filmy spolu s režisérem Stevenem Spielbergem. Jak je vidět spolupráce S. Spelberga a T. Hankse je naprosto dokonalá. Jediný co mi trochu vadilo bylo obsazení L. DiCapria. Ale nodokážu si představit někoho jiného namísto něj. Je sice spousta mladých herců (E. Wood, O. Bloom), ale nikdo nedokáže působit přesvědčivým a nevinným dojmem mladého lupiče. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)