Výbušný kokteil

• Česko Výbušnej koktejl (viac)

Sam (Karen Gillanová) mala iba 12 rokov, keď ju jej matka Scarlet (Lena Headeyová), elitná vrahyňa, musela opustiť. Dievča vychovával neľútostný zločinecký syndikát, pre ktorý pracovala jej matka. O pätnásť rokov neskôr sa Sam vydáva v matkiných stopách a stáva sa perfektným, nemilosrdným a lojálnym zabijakom. Keď sa však riskantná zákazka zvrtne, musí si zvoliť medzi vernosťou k svojmu zamestnávateľovi a svojimi citmi, ktoré jej velia zachrániť život nevinného osemročného dievčatka Emily (Chloe Colemanová). Po nesplnení rozkazu a zlyhanej misii sa sama stane terčom. Jej jedinou šancou na prežitie je spojiť sa so svojou matkou Scarlet a jej nebezpečnými kolegyňami, trojicou Anna May (Angela Bassettová), Madeleine (Carla Guginová) a Florence (Michelle Yeohová). Tri generácie žien spoja svoje sily v pomstychtivej vojne proti tým, ktorí by ich mohli pripraviť o všetko. (TV JOJ)

Tyldalol

Tento film jsem si pustila kvůli Karen Gillian, která tu jako vždy skvěle zahrála hlavní postavu Sam. Vedlejší postavy tu jsou ale taky dobré, včetně holčičky která zahrála Emily. Vztah Samanty a její matky je dobře zpracován i vztah Emily a Sam. Připomíná mi to Johna Wicka ale trochu horší ženská verze. Tenhle film je prostě dobrý a vám doporučuji si vzít milkshake a zkouknout ho. ()

Zaks

Babská jazda s fajn hudbou a nádherným vizuálom, Gillianke to v bundičke kolkárskeho šampióna fakt sekne... Korením filmu však mali byť akčné scény a tu bol najzásadnejší problém. Až príliš jednoduché útoky, zahrané zväčša bez nápadu a aj toporná hlavná hrdinka to svojim výkonom nikam nepotiahla. Plusom bolo parodické ladenie obsahu, knižnica plná prekvapení a reštika na záver. Vo výsledku, žiaľ, aj napriek snahe, len podpriemerná zábava. ()