Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

Jaroslaf

Krasavice Olivka známá už z doktora hause umí i točit filmy! Má krásné záběry, krásnou hudbu, a krásné (včetně sebe) herečky. Ale je tu pár ALE, se kterými jsem měl až moc velký problém, na to abych dal aspoň čtyři hvězdy. 1. Námět filmu vykrádá jiné filmy, a to především film Stepfordské Paničky. 2. Všichni zobrazení muži jsou zde nesympatičtí a největší nedochůdče je tvůrce hitu "as it was" Harry Styles. 3. Divný konec.    Nicméně se těším na další filmy Olivie Wilde, která dokládá že není jen krásnou (už skoro čtyřicetiletou!) dámou, ale filmy dělat rozhodně umí. ()

Illy

Tak helemese... To smutnější je, že se z Olivy tak nějak stává víc a víc sušená křížala než MILFka. To pozitivnější pak, že je na cestě být dobrou režisérkou, jak se můžete přesvědčit v tomto filmu, ve kterém tak trochu Vivarium potkává Trumanshow. Dějově sice dosti průhledné, ale jinak mohu jen doporučit! ()

TaanStari

Feminazi agenda nefungovala tak, jak by měla, pád letadla dával větší smysl, než že je Frank založený na J. Petersonovi, Wilde je blbá kráva, film jsem si celkově užil. ()

Bozvav

Takový matrixový Stepford. Nebylo to vyloženě špatné, jen příběh byl slabý, emoce povrchové a pointa nulová. Škoda, neb potenciál tam byl. Za mne slabší průměr. ()

ink flo

Herečka a režisérka Olivia Wilde zvolila efektivní a vtipný způsob (dle jeho reakce možná i účinnější, než suchopárné dišputace v ukecaných filozofických chlaparcích, kde se cítí více v kramflecích. Když se dozvěděl, že hlavní postava filmu je inspirovaná jím, tak se rozbrečel), jak argumentovat se světonázorem Jordana Petersona a to tím, že přistoupila na jeho hru a o jeho vysněném myšlenkovém světě natočila film. ()

Meteorista

Herecký výkony slušný. Na Florence Pugh nedám od jistý doby dopustit. Na tu dámu se hrozně hezky kouká, ačkoliv už tu potvrzuje, že možná bude mit svůj hereckej podpis, kterej bude asi ve filmech opakovat. Takže herecky je to pohlídaný. Co není pohlídaný, je režie. Ta je často roztěkaná a nekonzistentní. Film se snaží bejt chytrej a i tak na diváka působit. Když už ale je vyzrazena hlavní zápletka, která má šokovat (a vy stejně stále čekáte, že tam prostě něco nesedí a je odhadnutelný co), tak namísto ukončení filmu nějak úderně dojde k trapnýmu zdlouhavýmu dovršení, který je prostě uměle nevkusně protahovaný. Takže nám z toho nakonec vzešel průměrnej film. Škoda, potenciál to mělo velkej. ()

kostej_

První polovina filmu se velmi slibně rozjela ve stylu Wayward Pines, Wandavision či Pleasantville. Florence Pugh tu ve skvělém výkonu hraje šťastnou ženu v americké domácnosti padesátých let v odlehlé komunitě zaměstnanců firmy pracujících na záhadném "Victory" projektu. Věci se začnou komplikovat když jedna žena začne tvrdit, že se jí dějí záhadné jevy a začne obviňovat vedení. Florence jí zprvu nevěří, pak se ale něco přihodí i jí. Pointa filmu je bohužel až příliš jednoznačně vysvětlitelná a lehce béčková, na konci přichází i nesmyslná úmrtí, jejichž motivaci šlo vystavět lépe. ()

Pat_rick_fan

Miss Olivia si vytvorila samúčelný film (rovnako ako svet), kde sa pokúsila, neuveriteľne povrchne, nedotiahnuto a antiklimaticky, o spoločenský komentár k incel culture, manosfére a Jordanovi Petersonovi. A trošku pritom poodkukala Stepfordské paničky, Matrix, Truman Show, neuveriteľne povrchne, nedotiahnuto a antiklimaticky. Komentár, ktorý ale stojí na pilieroch luxusnej kamery, luxusného soundtracku a LUXUSNÉHO herectva Miss Flo. Treba ale uznať, že prvá polovica je filmu je naozaj vťahujúca a napínavá. Režijnne je to za mňa celkom ok, mínusom je skôr scenár a nevyužitie charizmatického Chrisa Pine-a.  Súkromný život režisérky neriešim, aj keď natáčanie by stálo za samostatné dielo, ale prajem jej nech sa to nejak celé utrasie, lebo ona točiť celkom vie, takže by bola škoda, aby jej táto dráma, za ktorú si sčasti môže aj sama, zobrala vietor z plachiet. ()

BOURQUE

Postupne budovaný thriller-based mysteriózny film je predovšetkým točený pre ženských divákov. Olivia Wilde na to ide dobre, ale obraz výslednej koncepcii je príliš krehký. Ten v záveru v podstate aj praskne. Z hereckej stránky celkom dobrý a jednotný výkon od Florence Pugh. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Kopi1

Film jsem si poměrně užil. Mysteriózní filmy mám rád a zde od začátku bylo jasné, že něco není v pořádku.  Chemie mezi hlavními představiteli byla výborná. Oba herci zvládli roli na velmi dobrou. Mohlo to být o něco kratší, zápletka se ale vyvinula za mě docela dobře a logicky. Některé věci jak tam fungují furt nejsou zcela jasné (co třeba to letadlo). Celkově to ale funguje dobře, výborná hudba, hezké prostředí. Je to na pomezí 3-4 hvězd, ale na druhý film Olivii Wilde je to velmi působivé a jsem zvědav, co nám ukáže příště. 4 hvězdy. ()

panvasik

Tak tomuhle, se říká Thriller s velkým T... Atmosféra filmu šlape jak zaběhnuté hodinky a já to miluji. Klasicky Florence Pugh je herečka, která má naběhnuto na slušnou kariéru perfektní herečky. Sice si nemyslím, že to je perfektní, ale za tento rok jsem moc věcem nedal 5* a řekl si, že si to ten film zaslouží. Příběh odehrávající se v 50 letech minulého století, byla pro mě jediná nejistota, kterou jsem před spuštění měl, ale nakonec se tam na to moc nepoukazuje a člověk to během sledování skoro ani nezaznamená, ale je to fakt jízda, kterou miluji, jeden z nejlepších thrillerů roku. Ještě na závěr je potřeba poukázat na plakát, který vypadá jako z romantického filmu, ale věřte mi, tohle není vůbec sladký romantický příběh o dvou zamilovaných a film se přenese do mysteriozního až hororového příběhu a zvratů, které by jste nechtěli zažít ani ve svých nejhorších snech. 9/10 ()

figliar

Problémom filmu je jednoznačne jeho dĺžka. Prvú pol hodinu sa film rozbieha, potom príde na 2 minúty nejaká thrillerová scénka a hneď sa zase vráti do romantického drámového nudného vlečenia. To sa asi 3 krát zopakuje a je tu koniec. Výber hercov a prostredia by bol fajn, aj pointa má niečo do seba, ale v podstate film na mňa pôsobil ako nejaká oldschoolová lacná narážka na Surrogates či Matrix. ()

JetDryerFan

Mám ráda filmy, které vás překvapí, donutí přemýšlet, které se dějově obrátí několikrát vzhůru nohama zase zpátky a pocuchaj vám tak trochu nervy… DWD má skvělej, naprosto výtečnej soundtrack, dokonale famózní Florence (a to sem jela primárně na Harryho), perfektní kostýmy, bourácký auta… Nemám moc co vytknout, až na nějaké malichernosti. Nad nima ale ráda mávnu rukou, protože tak skvělej zážitek z kina jsem teda dlouho neměla. Utíká to, baví to…. Jdu do plnejch a vy jděte do kina! :) ()

filmajedlo

Florence Pugh famózna, zvyšok filmu nič moc. Téma nepriniesla nič nové, alebo niěco čo by sme nevideli v Black Mirror, Truman Show, Stepfordských paničkách alebo WandaVision... Zároveň samotný koniec film trošku dosť zhodil. Ale Florence naozaj úžasná! ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)