Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

LEFTFLANK

Kde vznikla potreba natočiť tak nepotrebný film nechápem. 23 rokov po detailne prepracovanom virtuálnom väzení zvanom Matrix dostávame úplný prevar niečoho podobného. Musím uznať, že prvá polovica ma neskutočne nakopla a postupné "diery" v systéme začali čoraz lepšie odhaľovať siluetu záveru. Ale ten voľný pád bol potom rýchly bez výrazných twistov pri ktorých by mi padla sánka. Pozrieť sa to dá, inak šedý priemer ()

pagbed_II

Stepfordske panicky krizene s Matrixem. A neni to dobre. Za to je to dlouhe, pomale, zmatene, nevysvetlene. Je to barevne, libive. To je vse. Bez napeti, bez dramatu, bez obav - tedy az na dve, jestli ty dve hodiny zivota budou stat za to a zda  vsechny ty plastiky na tvarich hercu nepokazi herecke vykony. Nebudou a pokazi. ()

Darkshire

:D musím sa zasmiať ak je toto podľa niekoho dobré dielo..silná slabota..veľmi nevydarený film ... nejako to v pedowoode upadá ,, čímže to bude?:) ()

tein

První půlhodina je utrpení, hrozně utahaná, nudná, prázdná. Pak se tam konečně začne něco aspoň trošku dít ale opět hrozně zdlouhavě a nezáživně. Celé se to tváří být strašně moc inteligentní ale to teda opravdu rozhodně není. Působí to jako zfilmovaná braková literatura vybrakující a prznějící co jsme už několikrát viděli, která si navíc hraje na něco víc. Totální ztráta skoro 2 hodin života! 20% a to jen za pěkný vizuál a stylizaci. ()

CampaHD

Vizuálne výborne, Pugh ma prekvapila a aj ma tam bavila. Na konci to stratí tú pravú gradáciu ale zlé to nie je, nábeh bol totiž super. 70% ()

zombiiik

Neviem či zaradenie psychologický thriller sedí na tento film, ale budiš. Téma, ktorá sa tlačí aj zo špár medzi stenami - feminizmus, technologická hrozba, atd su samozrejme dôležité aby sa o nich hovorilo, ale prosím ak cestou filmu, tak s novým nápadom, inováciou, personalizácioul, či už cez príbeh, námet alebo postavy. Vo filme, ktorý chce mať posolstvo sa nemôže stať, že forma predčí obsah. A v Dont worrie darling forma daleko presahuje obsah, až tak okato, akoby to režisérka Olivia WIlde aj sama chcela, čo je o to smutnejšie. Florence Pugh a Chris Pine dobre, no z vody a v tomto prípade veľa pastelových farieb polievku neuvaris. Harry Styles možno urobil dobré promo, ale tam sme skončili. Nedal svojej postave nič - iba telo a hlas. Veľmi slabý výkon, akoby svoju postavu nepochopil. Je to škoda, lebo by filmu určite pomohlo, keby Harry vedel, koho vlastne hrá. Sumár- film, ktorý síce dopozeráte (lebo Florence), ale pravdepodobne ďalší deň v práci nebudete každému hovoriť, že si ho má pozrieť a po pár dňoch naň aj vy zabudnete. ()

lineker

To první co mne po pěti minutách napověděla mysl, byly Stepfordské paničky. Ta snaha o dokonalé páry ( žena domácnost, muž práce ) k tomu přímo vybízela. Jasně, snímek jde poté žánrově zcela jinou cestou, ale barevnost, vizuální okázalost zůstává. Olivia Wilde se toho rozhodně nebojí a jako režisérskou prvotinu se rozhodla zvládnout divácky vděčný psycho-thriller s kapkou toho mysteriózna. Průser to nebyl. A možná když příště trochu ještě zalátá značně děravý scénář, mé nadšení se posune o level výše. ()

caerol

Hodně zajímavý a dobře spracovaný snímek. Trochu složitější na pochopení, ale když se do toho člověk vžije, tak je to něco vyjímečného, co vám ještě dlouho zůstane v hlavě.... ()

Fibonacci

Ak niečo vyzerá príliš dokonale, aby to bola pravda, pravdepodobne to pravda nebude. to je napr ako kollar to je neskutočný kokot. Preto asi po 4 minútach spochybňujem prostredie a dej, a ako sa ukáže (začiatok spojlera vzadu na felicii) ide o pojebanu simulaciu (koniec spojlera na golfiku). ale prave naopak, dost spoko prevedenie. mal som rád život a mám ho rád. ()

vimluk_CZ

Celé to hezky vypadá, celé to hezky plyne, těšíte se na rozuzlení, které klepe na dveře... a hned jak nad tím začnete přemýšlet a trochu uvažovat - celý film se rozpadá. Škoda těch posledních 15-ti minut - jinak jsem se celou dobu bavil královsky (opravdu je na co se koukat! záběrování i tempo jsou fantastické) a přemýšlel o plném hodnocení. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)