Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

TheStitch630

Snímek To nic, drahá mile překvapil na poli hereckém, ale i režisérním. Ústřední duo Florence Pugh a Harry Styles má mezi sebou správnou chemii a společně s dalšími herci podávají skvělé výkony. Příběh z idylického prostředí USA 50. let minulého století dokáže plynulým a přirozeným způsobem přejít od hřejivé atmosféry až po mrazivý thriller. Tomu napomáhá jednak dobový hudební doprovod a svým způsobem netradiční, zato působivý soundtrack. Kamera, vizuál i stylizace se pohybují na vysoké úrovni. Vadou na kráse se stávají menší díry ve scénáři, absence vysvětlení jistých jevů a místy matoucí střih a znázornění událostí. 4/5* ()

J.e.r.e.c

Na první pohled tu není nic špatně; herci hrají, kamera točí, střihači stříhají... Jen je to celé totálně k ničemu. Snad žádný jiný snímek, který jsem za posledních x let viděl, nenaplňuje tak dokonale definici z Moviezone: „Hezký, ale k hovnu!“ Jistě, existují i daleko horší způsoby, jak strávit dvě hodiny, než sledováním snaživé kreace Florence Pugh střídající jeden sexy retro outfit za druhým, ale jako pokus o film je to tak neskutečně prázdné, až je to do jisté míry snad i fascinující. 60 % ()

noizcore

Klasické dilema svoboda vs utopická představa štěstí v krásném retro obalu, s výbornou Florence a ještě lepším soundtrackem. ()

Terka_127

SPOILER!!!! Stepfordské paničky 21. století. Skvěle natočené, výborně obsazené a ještě lépe zahrané. Olivia Wilde zase dokázala, že je nejen skvělá herečka, ale především výborná režisérka. Vše je až moc dokonalé, aby to byla pravda. Něco je v pozadí, něco je špatně. Tak dlouho jsem si hrála s myšlenkou, co by to mohlo být, až jsem byla naštvaná, že to je pravda. Zoufalí muži ve světě silných žen si myslí, že bude líp ve smyšleném virtuálním světě, kde chlap je ten, kdo vydělává a vrací se domu ke spokojené manželce, protože jako žena přeci musí být spokojená, když nic nedělá a všeho má dostatek! ()

ŠpetaMarek

Ze vsech moznosti si scenaristi pro vyusteni vybrali tu nejlinejsi variantu a i vzhledem k tomu co se odehravalo v zakulisi je vlastne maly zazrak co z toho vylezlo. ()

ForGump

Je vlastně naprosto neuvěřitelné jak nefuknční Don't Worry, Darling je. Extrémně nesympatické postavy, kde ani herectví Florence Pugh nic nezachrání a brutální neherectví Harryho Stylese všechno ještě pohřbívá. Nechci se mýlit, ale Olivia Wilde po velmi pěkném Booksmart, ztratila glanc a snad dokonce ani neumí režírovat, protože na takhle ambiciózní tvar, který se postupem času zvrtává v jakousi metaforu života na Zemi, by se i větší kofři vymlátili. Opravdu to režijně vůbec nefunguje v budovaní napětí a to i přesto, že mi přišlo, že se všichni snažili, aby to byla atmosféra jako od Hitchcocka. Jakoby z nějakého vzepření se okolnostem působí kamera Matthew Libqatiqua, kterou bych klidně zařadil do TOP 5 kamer loňských filmů a zase po čase John Powell a jeho úžasná tepající hudba. Všechno ostatní je ale v tomto filmu v rozkladu, protože nikdy nechcete, aby se divák při filmu tak ošíval. Pro mě to bylo hodně špatně stravitelné a jednoduše řečeno to nefungovalo opravdu nepříjemným způsobem. 30% ()

jadran90

Tak krásně se na to kouká... zvědavost, retro, vášeň, kreativní kamera a uprostřed každého záběru famózní Florence Pugh. A pak na konci místo esa z rukávu dostanete celkem banální pointu, neuspokojivé finále. ()

groz122

Zrhuba do poloviny filmu jsem byl s výpravou nadmíru spokojen. Pak ale přijde zkrat plný scénaristických faulů a kliček. FIlm se snaží být až moc komplexní a zamotaný. Ve výsledku je divák již přesycen a finální scény se táhnou jako smažený sýr v kempu U Vltavy. Stylizace utopistické dokonalé americké společnosti je nádherná. Skvěle sekundují i herci. Bohužel mnoho vedlejších postav je napsáno velmi otravně a nejraději byste jim na místě uštědřili políček. Rozjeté to bylo pěkně. Jen někdy platí, že méně je více. ()

Lolos

Na tom scénáři se podíleli tři lidi? To jako vážně? Už od začátku byla cítit snaha udělat hrozně chytrej film s wow pointou na konci. Já nemám nic proti pomale plynoucím arťákům, když je to ale chytře napsané, dobře zahrané, má to promyšlenou strukturu a schopnost si to budovat nějakou atmosféru. Tohle byla vyloženě sračka, která evidentně brakovala žánrovky svého typu. Jedna hvězda je snad jen za Florence, která se fakt snažila. Nicméně i tu podkopával tupě prázdný scénář, režisérská neschopnost Olivie Wilde a naprosto prkenný výkon jejího partnera v podání pantáty Stylese. ()

koty2201

Svojim príbehom tento snímok ničím nevyniká. Ide o klasické poňatie dystopickej budúcnosti, kedy si istý vizionár myslí, že ľudom pomáha a posúva svet vpred. A v skutočnosti vytvoril len ďalší nástroj na zotročenie ľudstva.  Napriek tomu ide o veľmi príjemné a solídne poňatie tejto klasickej trilerovej látky. Celým filmom sa nesie mrazivá atmosféra, kedy si pomaly začínate uvedomovať, že tu niečo nesedí.  A nakoniec viete, že to takto ďalej nejde a musíte sa z tejto klietky dostať von. A či sa to podarí, zistíte sami. Ďalšie dielo, ktoré môžem len doporučiť. ()

Mkartaylas56

Audiovizuálně i atmosféricky vymazlený projekt Olivie Wilde, který ještě za pomoci kvalitních hereckých výkonů (Florence Pugh a Chris Pine táhnou) tvoří působivou mysteriózní jízdu, které ovšem za mě výrazně podráží nohy závěrečná část, ve které jakoby tvůrcům došel dech a začalo se vše příliš doslovně vysvětlovat a zjednodušovat. Nebýt toho, tak bych nejen já, ale troufám si říct, že i spousta dalších diváků šli s hodnocením výše, každopádně i tak je snímek z většiny podařený, i přes ten závěr si podle mě zaslouží nadprůměrnou známku a vlastně nemám důvod, proč Olivii Wilde jako režisérce nefandit dál. ()

inmax

Vypadá to hezky, zvučí to hezky, hlavní herečka nádherná. Ale celou dobu se schyluje k něčemu.. a když to přijde, je to snad to nejvíc dementní vysvětlení, které ale nedává ději před tím smysl. Proč 50. léta? Proč nějaký tajný projekt? Proč jsou lidé, kteří "ví", sousedé? ()

Athree

Stepfordské paničky po dvaceti letech. Hezké záběry kamery, které však vystřídala naprosto otřesná hudba, vůbec se k filmu nehodila. Možná tím chtěla režisérka dodat filmu nějaké záhadno a napětí, ale podle mě to mělo opačný efekt. Navíc, při návštěvě kina, měla z toho cílová skupina celkem solidní legraci. Ano, vyřízení teenageři, kteří touží vidět jejich Harryho. Příště bych na film již osobně nešel a zvolil raději již zmíněné paničky. ()

Rooseman

Vizuálně i hudebně povedená žánrovka, která ale sama sebe odmítá. S postupem až neúnosné stopáže se koncept rozpadá. Do první poloviny dobře skrývaná zápletka nepřekvapí, naopak ostře zklame. Stereotypizace prolínající Don't Worry Darling je přehnaná až urážející, nevede k žádnému prolnutí s konstruovanou realitou filmu. Věci na place prostě jenom tak jsou a zvraty se prostě jenom tak nějak dějou. Je to nedotažené. Hodně ambiciózní projekt, ve kterém až na hraně možností předvádí šestihvězdičkovou one woman show výborná Florence Pugh, ale jinak deprese. Dobře myšlená utopická velkorysost mohla mít scénáristicky mnohem zajímavější obrysy a lepší gradaci v poslední třetině se závěrem. Nemůžu se zbavit pocitu, že nejsilnější dojem ve mně zanechal prostředek filmu, možná stačilo ubrat pár (desítek) minut. ()

AgnesDee

Velmi krásný film, s velmi krásnými lidmi a velmi zajímavou zápletkou. Jsou zde momenty, u kterých bych ještě od tvůrců chtěla nějaké vysvětlení, nebo motivace některých postav (hlavně Franka), ale výsledek jako takový je velmi uspokojující. Harry Styles se profiluje jako dobrý herec, i když ještě potřebuje zapracovat na mimice, která mu v některých vypjatých scénách chyběla a šlo na něm vidět, že hraje. Florence Pugh je jako obvykle naprosto úžasná a svým výkonem a přesvědčivostí vytahuje laťku filmu o level výš. Některá témata jsou zajímavě nastíněna, ovšem ne úplně dotažena do konce, čemuž přispívá i fakt, že neznáme Frankovu motivaci. Až na pár nedotažených nápadů se ale film může profilovat jako zvládnutá femme sci-fi. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)