Co znamená stát se manželkou ze Stepfordu, ženou až neuvěřitelně dokonalou? Zeptejte se stepfordských manželů, kteří v této moderní komedii vytvořili dokonalé, avšak z jistého pohledu děsivé městečko. Joanna s manželem Walterem a dětmi se přestěhují z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Všechny ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Co se skrývá za Asociací stepfordských mužů a za Stepfordskými denními lázněmi? Proč je ve Stepfordu všechno tak dokonalé? Tento přepis thrilleru z roku 1975, který je po filmu Rosemary má děťátko dalším hvězdným zpracováním předlohy Iry Levina, se natáčel ve studiích Kaufman Astoria a v mnoha lokacích New Yorku, New Jersey a Connecticutu. Film produkoval Scott Rudin (Hodiny) a Donald DeLine. Nicole Kidman, která ve Stepfordských paničkách představuje hlavní hrdinku, byla za svou nedávnou roli ve filmu Hodiny oceněna Oskarem jako nejlepší herečka. (oficiálny text distribútora)

Aiax

Nemůžu souhlasit s ostatními hodnoceními, tohle je podařená černá komedie, jejíž jedinou chybou je fakt, že mohla být ještě lepší. V první části lítaly hlášky, ze kterých jsem vážně uchcával ("And then I'll attach a pine on my vibrator and have a REALLY marry Christmas!") a atmosféra byla krásně ujetá. Od prostředka však jakoby utnul, ani jedna povedená legrace a trošku nudné a předvídatelné Nicolino "pátrání". Celkově ale palec nahoru pro Franka Oze, mimochodem i za to, že do filmu propašoval velice trefné a jedovaté šlehy proti americké společnosti, jejímu životnímu a politickému stylu. O čtyři hvězdičky se určitě zasloužili i výborní herci, absolutorium určitě zaslouží především Glenn Close, Chris Walken a Bette Midler. Nicole Kidman sice miluju, ale tentokrát nebyla fantastická, nýbrž jenom výborná. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +zajímavý námět -zpracování ale není moc zábavné/// Měl jsem za to že to bude další romantická komedie. Knihu ani předešlí film jsem neznal. A tak jsem byl překvapen, že se vlastně jedná o sci-fi. Po téhle stránce to bylo zajímavé a fakt jsem rád, že s předešlou tvorbou nemám co dočinění, protože pak bych byl jistě zklamán, tak jako nejeden z vás. Jenže problém tohoto filmu je, že se více prosazuje jako komedie a tady pardon: zábavné to opravdu není, ničemu jsem se tady nesmál. Spíš jsem se trošku nudil. Navíc se mi nelíbil ten pestrobarevný kolorit městečka. Být tam jen týden bych se zbláznil. Takže tahlé krátká exkurze mě bohatě stačila./// Celkem 54%/// ()

Terva

Nikdy bych nechtěla svému muži ublížit.....ale já mám na víc !!! Láska není hračka. CITÁT - Vítejte ve Stepfordu. Růžovoučký svět za zdí, ale párek šedých ovcí může udělat pěkný zmatek. Kdo vyhraje ? Něco tady totiž nehraje. Rozesmálo mě pořekadlo "teplej republikán". Tohle městečko, tenhle život, tenhle klub - to je jako sen. CITÁT - Lásko, potřebuju dvacku, znáš můj PIN ? Že to ale Joanně (Nicole Kidman) seklo okolo 70 minuty, co ? CITÁT - Město je jako obrázek............ Kdo je tady víc dokonalý - ženy nebo muži ? Bavil jsem se, bylo to zajímavé, ale něco tomu chybělo a tak dávám za tři, protože film není dokonalý. CITÁT - Dokonalost neexistuje........... Film slavného režiséra a (loutko) herce Franka Oze je spíše komediálním přepisem thrilleru z roku 1975 natočeném podle knižní předlohy mistra děsivých příběhů Iry Levina. ()

Tsuki

Za zklamání dávám ještě o hvězdu míň, než by si tento film možná zasloužil. Sice jsem nečetla knižní předlohu, ani jsem neviděla původní film z roku 1975, ale něco mi říká, že tento moderní remake svým předchůdcům jen kazí reputaci. První polovina byla sice slušná, ale konečné rozuzlení bylo až příliš hloupé, odehrálo se moc rychle a jako konec se to zkrátka nedalo nějak pobrat, takže celý film vyzněl tak nějak do ztracena. Nakonec mi zbylo jen zklamání a neurčitý zamlžený pocit z celého filmu, který mohl být o hodně lepší, s propracovanějším příběhem, ale bohužel nebyl. ~(1,6)~ ()

Big Bear

Zvláštní, tohle je třetí film s Walkenem co jsem za vánoce viděl. Jakoby to bylo nějaké znamení... No nic. Stepfordské paničky velmi dobře začaly a to jak po stránce dějové, tak po stránce filmařské. Bohužel velmi špatně skončily a to jak po stránce dějové, tak po stránce filmařské. Nějakou snahu umíchat komedii na téma emancipovaných manželek tu vidím, nebylo to ale dotaženo do konce. Nicol tu byla opět k nakousnutí, ale zdálo se mi, že neměla moc co hrát mimo pár grimas na začátku a na konci. --- Navíc - když už jsem se sháněl po nějakých aeroliniích, které ráno přistávají v Connecticutu s tím, že bych rodinku a hlavně manželku vyvezl na výlet, film dospěl do takového konce, že mi přišlo zbytečné vyhazovat peníze za letenky. Pánové (tedy ti ženatí a zejména ti dlouho ženatí), Stepford máme doma, netřeba nikam jezdit a přeberte si to jak chcete. Tři koláčky. * * * ()

• Ve filmu se měli původně objevit sourozenci John Cusack a Joan Cusack, pro které by to bylo už 9. společné účinkování před kamerou! Jejich role nakonec převzali Matthew Broderick a Bette Midler. (imro)
  • Během testovacích projekcí se producenti rozhodli přetočit několik scén, a tak Nicole Kidman musela přerušit natáčení filmu Tlumočnice a vrátit se do Stepfordu. (imro)
  • 90-ti milionový remake filmu z roku 1975 skončil během úvodního víkendu (11.-13.6. 2004) na páté příčce amerického žebříčku s 21,4 miliony. I když filmy Nicole Kidman normálně vydělávají čtyřnásobek openingu, Stepfordské paničky na severoamerickém kontinentě vydělali jen 60 milionů. (imro)