Star Trek: Neznáme svety

• Česko Star Trek: Podivné nové světy (viac)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (viac)

Kapitán Pike, vedecký dôstojník Spock a Číslo 1 objavujú nové svety vo vesmíre na palube USS Enterprise. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa jjjerry k tomuto seriálu (8)

Podivné nové světy (2022) (S01E01)

Tento seriál zatím ukazuje jak hrozně těžké je napsat dobrý scénář a zrežířovat to realisticky. Nějak podvědome vše srovnávám s ST TNG a potom je toto slabota. Ten scénář je hrozně děravý, věci do sebe nezapadají. Nemáte hrdinu komu můžete fandit. Základní pravidlo dobrého snímku je "show, not tell" a tady je porušeno tolikrát, všichni všechno okecávají, vysvětlují jak pro hlupáky. Jako říkat na cizí planetě Africké přísloví? WTF jako proč, jen aby byla odškrtnuta položka multikultur? ach jo. Sci-fy ano, ale ne nesmysl prosím. Upřímně mně některé postavy vůbec nesedí, hlavně Melissa Navia je hrozně nesympatická. ()

Děti komety (2022) (S01E02)

Bohužel tomu ne a ne přijít na chuť. Ortega je mně krajeně nesympatická. Dialogy jsou hloupý, nedomyšlené a nereálné. A ten tlak na náhody mně vadí. Proboha proč se tam musí tlačit ta rasová vyrovnanost, Kongo etnický žvásty. Je to ubohé a trapné. ST byl dříve pro ty chytřejší, k zamylšení. Dnes se točí pro hlupáky a dává se tam vysvětlení aby každý blbec pochopil, bohužel. ()

Duchové Illyrie (2022) (S01E03)

Za mě trošku lepší, než předešlé. Ale stále oproti stavým ST je to scenaristický fail. Nechápu tady ty slintající hlupáky, co jim nevadí jak hloupé to místy je. Děj vcelku zajímavý, ale zápletky a logika přitažená za vlasy. Za každou snahu vložen gender, rasa poučující a vychovávající ton mě fakt irituje. Přijde mně to jak trapný dokument základní školy chovejme se ke všem krásně. Každý ma bolístku. Reklama na inkluzi a podobné kraviny. Uplně zbytečný ubrečený díl. Ne prostě vybočovat není normální a není to přednost.   skvělý komentář: cyphercz ()

Pamatuj na smrt (2022) (S01E04)

ST dříve, intelektuální, pro lidi co vědí něco o technice, filozofii a historii. Dnes stále dokola vysvětlování pro hlupáky. Řeší se pocity kde koho, jeho bolístka. Každý má nějaké to trauma, snad jen samoživitelky mně tam ještě chybí. Scénář, dialogy a chování postav je hloupé. Ale možná to je hloupými diváky :/ ()

Zpěv Sirén (2022) (S01E07) odpad!

Takhle to dopande, když se feministka ujme scénáře. Snaha vnutit svůj názor do ST universa a poučovat je iritující. Chybí logika. Piráti ubohá dětinská parodie. A co tam dělá ta trapná transka? Iritující, nekoukatelné. ()

Elysejské království (2022) (S01E08)

Hodně slabý výplňová epizoda. Spíš bych řekl, že jen zfilmovali firemní večírek.  Až na posledních 5 minut hrozné. Tohle není ST jaký bych chtěl. Ani neřeším, tu nelogiku. (má syntetizátor a tře něco v baňce a ani kalibrovanou automatickou pipetu nepoužije. Pak kašle na své povinnosti, nikdo mu nezavolá přes interkom a přijde tam osobně aby byla zápletka). To je tak debilní, by mě zajímalo co a kde kupujete za matroš, když tomu dáte 5*? ()

Všichni na cestách (2022) (S01E09)

Logika seriálu padá do nižin. ST byl vždy o silném příběhu, filozofie, dějinách. Tohle je jen řežba říznutá Vetřelcem bez špetky logiky. Asi se chtěli zbavit herce? (jinak mohli zkusit, dát ho do transporteru, atd). Žádná izolace? Scan? Co ten začátek, to mytí nádobí bylo tak trapné a zbytečné. Seriál je hrozně stupidní, základ je "not say" but show. Ty režiséři musej debilním amikum vše říkat? pak to je takto trapně hloupé ()

Kvalita milosrdenství (2022) (S01E10)

Tak jsem se dočkal. Konečně jediná epizoda celé řady, co navazuje na původní ST. Skvělý scénář, logika postav celkem smysluplná. Ještě vystřihnout pár trapných hlášek a byla by to dokonalost sama. Snad dostane Chris Fisher více prostoru v druhé řadě. ()

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (viac)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)