Dôstojníci kapitána Pikea sa stratia počas tajnej misie pre Hviezdnu flotilu. (SkyShowtime)

Elerrina

Už ten úvodní vulkanský koitus interruptus je varováním pro každého trekkieho, že asi bude opět nutné, stejně jako u Karfiol show, píchnout si před sledováním každé epizody kvalitní sedativa. Sestava na můstku Enterprise ve složení Pike, Spock a Babovřesky a děj, který zase vyústí do nesmyslu o tom, že něčí mocenský konflikt můžete vyřešit okecávačkou, to jistí. ()

oiuoiu

Mohlo to být horší! Opravdu, celkem se mi ulevilo, že věc vypadá a rámcově funguje jako Star Trek. Přesto prozatím dávám jen tři hvězdy - zápletka první části není nijak propracovaná a řešení  nikterak objevné, popravdě, je to klišé jako divoké prase. Čili i na Star Trek trochu moc prosté. A zdravotní sestřička, co asi má být krásná, je podle mne dost škaredá.  Nicméně doporučuji a doznávám, že jsem opravdu napnutá, jak budou vypadat další díly. ()

cyphercz

Zatraceně, když tomu i jiřinka dal(a) 5 hvězd, tak už je co říct, vážení!:) Ale ano, tento díl skutečně špatný nebyl a v podstatě se držel toho, o čem Star Trek, zejména pak TOS, býval - navštívíme planetu, která je ne nepodobná Zemi a budeme tam řešit nějaký ten problém či morální dilema a hlavně nebudeme furt brečánkovat jako banda psychicky labilních pošuků z USS Discovery, ale situaci budeme řešit jako trénovaní profesionálové z budoucího světa, tak to má být. Přitom Pike by měl k breku setsakra dobrý důvod! Ta jeho linie s flashbacky, tedy spíše flashforwardy, byla zdaleka tou nejsilnější a velmi doufám, že se k ní tvůrci sem tam vrátí, protože to je zkrátka příslib intenzivních charakterových momentů a co si budeme povídat, Anson Mount je prostě velký sympaťák co potáhne tuto show stejně jako táhnul druhou řadu Discovery. Na plný počet to pro mě ale není, tu a tam nám tu "malinko" haprovala logika, viz např. že pre-warp civilizace vynalezne warp technologii na základě pouhého pozorování vzdálené vesmírné bitvy, za to by se nemusel stydět snad ani Think Tank ze stejnojmenné epizody Voyageru, ale zase na druhou stranu - byl snad TOS nějak neprůstřelný co se logiky týče?;) 80% ()

jjjerry

Tento seriál zatím ukazuje jak hrozně těžké je napsat dobrý scénář a zrežířovat to realisticky. Nějak podvědome vše srovnávám s ST TNG a potom je toto slabota. Ten scénář je hrozně děravý, věci do sebe nezapadají. Nemáte hrdinu komu můžete fandit. Základní pravidlo dobrého snímku je "show, not tell" a tady je porušeno tolikrát, všichni všechno okecávají, vysvětlují jak pro hlupáky. Jako říkat na cizí planetě Africké přísloví? WTF jako proč, jen aby byla odškrtnuta položka multikultur? ach jo. Sci-fy ano, ale ne nesmysl prosím. Upřímně mně některé postavy vůbec nesedí, hlavně Melissa Navia je hrozně nesympatická. ()

pilarius

Herci jedou, charaktery samy o sobě fungují, scénář dává smysl. Dokonce teď už beru i tuhle verzi Spocka, ač v Discovery jsem ho prostě nemohl pozřít. Hodně slibný rozjezd. Teď bude hlavně důležité, jak budou fungovat a dávat smysl interakce postav plus jestli se vážně budou držet epizodičnosti a nepůjde o pětadvacátou záchranu galaxie. ()

• Tvorcovia vybrali herca Adriana Holmesa ako hereckého predstaviteľa admirála Roberta Aprila (fotografia vľavo) napriek rozdielom voči jeho zobrazeniu v epizóde V opačném čase (1974) animovaného seriálu Star Trek (fotografia vpravo), ktorej dej sa má odohrávať približne o 11 rokov neskôr. (koba)