Vesmírna loď Enterprise zažije zvláštnu nehodu s experimentálnym kvantovým poľom pravdepodobnosti. (SkyShowtime)

HAL

A nejlepším muzikálem roku se stává...!?! Seriously, když jsem se poprvé dozvěděl že jeden díl bude muzikálový, říkal jsem si co to proboha bude za hovadinu... a jim se to povedlo výborně zakotvit v příběhu a funguje to. Tento díl je parádní muzikálové melodrama, a přitom pořád zůstává Star Trekem, ba co víc, přímo nadšenou oslavou Star Treku. Ano, je to hovadina, ale tak láskyplná, čirá fanouškovská hravost. Jak Gene Rodenbery musel z ST: Discovery nasráním rotovat v hrobě, z tohoto musí plakat štěstím. A smíchy. ()

PKD

Asi takto. Pokud by to experimentálně vzniklo v rámci speciálních bonusů k BR či 4K vydání 2.s., napálil bych tomu klidně 4 a víc. Ale jako dementní rozhodnutí to vydávati za regulérní epku této opravdu slabší série vůči té první, to quitovati s povděkem opravdu nemohu. Tohle patří do Lower Decks či do DSC, aby aspoň byla ve 32.st. prdel, když už nic. Ne do SNW. To aby se člověk pomalu bál, co soudruzi z SNW, chystají do 3.s. za odpočinkové veledílo. Tvl. Měli jsme zde pohádku (ta byla paradoxně pro mě o dost zábavnější a přijatelnější v STU, než toto) pak muzikál a do 3.s. chci plnotučný (žádné soft) XXX díl. Když už experimenty, tak na plné kule. A Kurtzmane, bez polovičatostí. Jo a žádní dubléři apod. vychytávky. Všichni to budou dělati přímo na živo a před kamerou. Tak. Já vám ukáži experimenty. Takže jako úlet díl mimo regulérní sérii, 80-90% Jako plnohodnotný díl ke konci série (s tímto v hlově se ta Hegemonie bude fakt dobře vychutnávati, eslito tedy nedokáži vypnouti) 20-30% Bod za Spocka a La´an. ()

M.i.k.e

obvykle nemám ve zvyku komentovat jednotlivé epizody a dojmy si nechávám až po celé sérii, ale čas od času se najde výjimka, kde to prostě jinak nejde...když mi došlo, že nová epizoda Strange new worlds bude muzikál, říkal sem si, že si nezaslouží nic než výsměch a opovržení. Jenže ona je - světe div se -  velmi dobrá. Vlastně je lepší než většina opravdových muzikálů co jsem v poslední době viděl. Je sice třeba jí brát v rámci Star Treku s rezervou, nebrat se moc vážně a jít jí naproti, ale upřímně mě nikdy nenapadlo, že mě tak bude bavit zpívající Spock. Občas je ta tvůrčí tvořivost, kdy se musí vymýšlet něco extra za každou cenu lehce na pěst, ale tady to překvapivě sedlo jak pr*el na hrnec...70% ()

Martrix

Už pár epizod nadávám, že dramaturgicky je tato řada katastrofa. A tato epizoda je té tvůrčí zhulenosti zlatý hřeb. JENŽE...větší část těch pěveckých čísel, je opravdu dobrá. Myslím tím originální znění, ne dabing, který byl asi peklo. Spock a Christine byli dokonce vysloveně skvělí. Být to zařazené mezi kvalitní sci-fi epizody na odlehčení, věřím, že by té kritiky bylo méně. Bohužel jsou tvůrci nesoudní a zklamaným fandům starých ST, nakládají jednu divnost za druhou. Žádné nové civilizace, emzáci, nové zvláštní světy, ale blbinky a šťourání se ve vztazích. Starý ST mě jako kluka přitáhl ke sci-fi. Shattner s Nimoyem se s neznámem, setkávali každou epizodu. Subspace Rhapsody bych jako kluk nesnášející tokací songy, ocenil jasně:  Odpad! Jako dospělálák, to už ale vidím jinak. ()

derryl

Famózní díl druhé série. Hluboký, daleký a neprobádaný vesmír, co si počít: zpívat. Opravdu mě z písní a všech hereckých i pěveckých výkonů mrazilo. Spock měl tu nejlepší skladbu. Wow! Gratuluji ke skvělému nápadu celému tvůrčímu týmu. ()

cyphercz odpad!

Co k tomu říct... show, která se tváří jako scifi, ale přitom tu máme snad ještě víc vztahových trápeníček než v Upířích denících a jiných seriálech pro teenagery, kterými zmítají emoce. Shrňme si to, ju? Spočíček má trápeníčko, protože je zaláskovaný do Chapelky. Chapelka má trápeníčko, protože je zaláskovaná do Spočíčka, oba vědí, že ten vztah nemá budoucnost, ale když oni se tak milují, ach! La-an má trápeníčko kvůli své lásence Kirkovi, s níž prožila tak krásné a hluboké vzplanutí vášně, božínku proč mu to jen nemůže říct a musí takhle trpět, proč?!? Ale co se v tomto díle nestalo, Kirk je do ní taky celý paf, jenže TADADADAM - má přítelkyni, která je navíc těhotná! Och, jejich láska prostě nemá šanci, jak shakespearovsky tragické... Pájk má zase trápeníčko kvůli své lásence ke kapitánce sloužící na jiné lodi, oni se tak moc milují, ale prostě jejich velitelské povinnosti jim zabraňují v tom být šťastni a spolu, och, to je tak krásné a smutné zároveň, kde mám další kapesníček na utření slz... Jo a aby toho nebylo málo, tak si všichni zazpíváme, co naplat, že to působí jako pěst na oko a ono "scifi" vysvětlení toho, proč se to děje je jak z Křemílka a Vochomůrky, hoďme to za hlavu, vždyť oni tak hezky zpívají a tančí! 0%, odpad! ()

sirien

Já muzikálový změny tempa běžně nenávidim a naprosto chápu pokud tomu někdo vpálí 1* - nicméně tady si mě to nějak něčim získalo, nejspíš tim že ten muzikál zapracovali přímo dovnitř fikce a postavy tam s ním můžou uvědomněle interagovat? Plus samozřejmě fakt že ta muzikálová interakce tady fakt podtrhla vhled do několika postav a jejich vztahů a pocitů. ()

ještěžiju

Potrhlí amíci nacpali muzikál i do Star Treku.. tak to už je moc, dalo se to vyřešit jemněji... mohlo jít jen o zpěv, který měl být harmonický s frekvencemi trhliny.. ale s tancem to bylo přes čáru... poslední špetka logiky padla, když se na obrazovce objevili ti Klingoni a trsali v rytmu R&B... kde tam byla logika, čekal bych, že Klingoni mají vlastní kulturu zpěvů a tance.. ale to už bych mohl i sondovat,, že na  Enterprise taky není každý z lidského rodu... ale že to neberu smrtelně vážně, tak zaparafrázuji, že tvůrci se svéhlavě vydávají tam, kam se ještě nikdo jiný nevydal. :-) ()

zipacna

"Why you only calling us when you got your dramas? One of these days we'll repay you, we'll slay you..." - Na muzikály moc nejsem, ale ty Klingony už nikdy z hlavy nedostanu a asi to skončí jako moje vyzvánění na mobilu :D ()

kubas369

8.5/10. Tak tohle jsem nečekal. ST jako muzikál? Jako vážně? A mne se to ku...sky libý. Jako vážně, právě jsem hodinu čuměl na obrazovku, nechápal co se děje a užíval si každou vteřinu. Jako muzikál, fakt nekecám. Tvl, jako vážně? ()