Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

_aandyy_

Tenhleten Diskopříběh "jednička" to je pro mě český film, který když dávají v televizi, podívám se na něj a LÍBÍ SE MI. Je to z velké části díky Michalu Davidovi a jeho písničkám, ale pokud to vezmu z hlediska děje, je to takový obyčejný příběh teenagera, který se zamiluje, chvíli je šťastný, potom zase nešťastný a tak nějak dokolečka... a má obyčejné problémy, které má člověk před dvacátým rokem, vyrůstal bez matky jen s tátou v socialistickém činžáku, žije si podle sebe, zpívá si své diskohity a podobně... Já opravdu nechápu lidi, kteří hodnotí podle ostatních bez toho, jaký ten film má smysl, jestli se jim nelíbí aspoň hudba, herci, já nevím, cokoliv. Proč se musí všichni slepě opičit po ostatních? Nevím, možná to vidím jinak než ostatní, ale tento film rozhodně nepovažuju za jeden z nějvětších českých propadáků. ()

stiewe

Nudné pojetí Muzikálu, který se čechům jak se patří nevyvedl. Michal David sice zpívá hezky, ale tím nic nezachrání a ponurost komunismu neprolomí. ()

IronRocky

Povedená komedie, kterou jsem měl rád jako malej a i ted se na ni podívám když ji dávají v televizi a pořád se u ni zasměju. Nejlepší na filmu je asi Ladislav Potměšil v roli otce, ten ho zahrál skvěle. ()

Zajija

Revoluční věc v československu, která podle mě slavila kvalitní úspěch. Mě se Diskopříběh líbil. Michal David je prostě bourák :-D. *** . ()

Tiiso

Ačkoliv Soukup útočí na srdce všech diváků narozených v husákových létech, notnou dávkou nostalgie, schované do všech těch osmdesátkových účesů, mrkváčů a panelálů, nedokáže dobře schovat velkou neumětelost a velkou prohru snímku vlastního. Děj je totiž velmi prázdný, velmi plytký a velmi natažený díky písním Michala Davida. Soukup neměl pravděpodobně žadné vysoké ambice, jelikož zápletka se skládá z kusů výjevů dospívajícího kluka, který má v sobě odeznívající pubertu, a na základě tohoto režisér vytvořil pár scén a okamžiků. Z celkového pohledu film nenabídne nic smysluplnějšího. Je prošpikován stovkou pohledů, nudné kamery, na věčné staveniště socialistických panelákových sídlišť, a sem tam se podíváme do nějakého baru či bufetu. Rudolf Hrušinský, tehdy nejmladší, není jako herec zrovna nejsilnější. Nedokázal ve mě v tomto případě vzbudit sympatie a nedokázal jsem se s ním více sblížit. A potenciál herce Potměšila je scénářem, degradován na neustále rozezleného, fackujícího otce. Tvůrci si neuvědomili, že výrobou takového snímku, nemůžou vytvořit nic co by mohlo přinášet do budoucna nějaký větší význam. Socialistické ztvárnění musel tehdy doplnit silný příběh, jako je např. film Proč? či Bony a klid, aby film obstál v souboji s časem. To se zde neděje a tak, ač se to na první pohled nezdá, protože některé tv stanice ho neustále znovu a znovu opakují ve svém frontálním čase, je film Discopříběh určen do propadlišť zapomění. ()

Rodin

Blbé tehdy, blbé dnes. Odhlédneme-li od toho, že nesnáším ty Davidovy příšernosti, je jedinou pozitivní věcí vcelku uvěřitelný herecký výkon Ladislava Potměšila. A potom už je tma. ()

qvark

Vizuální a hudební projev osmdesátek mě nepřestane nikdy fascinovat....prostě neoDadaismus ( aneb styl Michala Davida ) ()

DadysGirl

Já si nemůžu pomoc, ale já ten miluju... Sračka obrovských rozměrů od scénáře po hudbu, ale- Hrušínský a Potměšil, Plzeň, lovestory a písničky, které si zpívám proti své vůli... Prostě nemůžu jinak... ()

dwyane

Nebýt v tomhle filmu v každým momentu pišťák toho vypasenýho, bolševickýho, domýšlivýho Davida (opravdu ho tolik nemám rád), tak by ten film neměl úplně tak špatný příběh. Dokonce i atmosféra doby a těžký rodinný podmínky jsou zde výstižně vyobrazeny. ()

Godhaj

,,Kluci neblbněte, fakt!“ ,,To se vsákne.“ Discopříběh jsem si doslova protrpěl. Hlavní podíl na tom má Rudolf Hrušínký, který se celý film tváří jak blbec a podobně i hraje. Hudba Michala Davida by mi asi i nevadila, kdyby se jí režisér nerozhodl vytvořit ,,klipy“, kde Hrušínský zpívá do kamery a pobíhá zmateně po městě, případně po střechách. Ten film má hrozně hloupý příběh, do kterého jsou jaksi násilím nacpané celé písničky a dohromady to tvoří jakýsi Eintopf. Zajímavé mi tak přišly akorát každodennosti tehdejšího života a hlavně tehdejší módy. Leopardí vzorek silonových kalhot kamaráda hlavního hrdiny se mi z hlavy určitě jen tak nedostane! ()

Falco.araea

Na odpad je to až moc vtipné, ale opravdu to k tomu nemá daleko. Pro naší máti, která je přesně z této generace, uznávám, to má asi něco do sebe, ale já jsem generaci lesklých šusťáků a svetrů v kalhotách nezažila, takže pro mě je to opravdu něco nepochopitelného. A hudba Míši Davida je za zabití! ()

papadoce

Ak ste rodič, príbeh vás nenechá chladným. Mariana Slováková je sexi a hudba v celom filme príjemná. Navyše tu zaznie v celej svojej kráse najlepšia skladba akú Michal David kde splodil. Proste Je to blízko. ()

topi80

Asi by nebylo nic snazšího (a dost možná by to bylo spravedlivé), než se při hodnocení tohoto díla pořádně vyřádit a hledat možnosti záporného hodnocení. Jenže ono to i přes veškerou naivní tupost (téměř dadaistické řádění "partičky" ve městě, natřásání mladého Hrušínského do rytmu skočných odrhovaček Michala Davida, kterému nasazuje korunu majestátně okázalý dabing jeho přiškrceného přednesu) má něco do sebe. Už jenom ta bizarnost, kterak se tvůrci na objednávku z vyšších míst rozhodli předložit generaci metalistů a depešáků film s písněmi všeobecně nenáviděného Michala Davida. Ale jako neškodná blbost to dobře funguje, Hrušínský to přes veškerou kritiku zvládl a Potměšil samozřejmě výborný. A svatokrádežná myšlenka na závěr? Michal David složil během své kariéry asi 4 celkem snesitelné písně. Dvě najdete v tomto filmu a dvě ve filmu Láska z pasáže. ()

ANTYCHRYST

Těžká nostalgie :) vzpomínky na mládí.. každej znal hlášky z filmu nazpaměť.. samozřejmě včetně písniček od Davida.. Hele pojď sem pojď na jedno..to byly časy když jsme byli mladý.. máš holku?? Já Jo....Ale kus teda!! :) :) :) 100% ()

RedRose

to je hodně povedená dobovka na které jsem byl v kině když to vyšlo! a z nostalgie nemůžu jinak, obzvlášť když tady vidím ty "odpady z přesvědčení" ;-) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)