Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

Sa.sa

jj Michal David umí a jeho písně jsou klasika sama pro sebe! film nemá chybu a je příjemná vzpomínka na mládí :P 5 hvězd ()

nudlis odpad!

Film stojí za hovno, doba stála za hovno a korunu tomu dal slizoun David a jeho odporný trysko-dysko hopsání. Ale chápu, že pro tu prostoduchou část národa to mohlo bejt zajímavý nebo možná úžasný. Aspoň na chvíli si mysleli "jak se nám tady všem krásně žije" :-D ()

Dragoon

Krásný příběh provázený skvělými hity od Michala Davida. Klasika která nikdy neomrzí a skvěle pobaví. Super obsazení a velmi dobré herecké výkony. ()

Nataniel73

Muzikál Discopříběh je taká nenáročná oddychovka keď potrebujete vypnúť a príliš nerozmýšľať nad tým čo vidíte. Je zároveň odzrkadlením doby, v ktorej vznikal a to sa najskôr podpísalo aj na jeho kvalite. Trochu mi to pripomína Fontánu pre Zuzanu (približne rovnaké obdobie vzniku, podobne tupý scenár, podobne gýčové kostýmy a v neposlednom rade podobne vlezlá hudba). Aj keď kapela Elán je v mojich očiach rozhodne vyššie než Michal David treba mu uznať jeho schopnosť písať hity. Síce časom otrepané, ale stále chytlavé piesne. A tak to je práve hudobná stránka filmu, ktorá ho ťahá aspoň na priemerné dve hviezdy. Dej sa dá slušne vyjadriť ako veľmi nenáročný a po celý čas ťaží hlavne z muzikálovej zložky. Holé prsia k takémuto žánru určite patria a smutné momenty z nevydarenej lásky taktiež. Prešli sme si tým všetci a hlavný herec to odohral vcelku uveriteľne. Za mňa 50% ()

Bohdy67

V podstatě nesnáším hudební filmy, ale existuje pár vyjímek které jsem schopen ustát. A jedna z nich je discopříběh. Hudba Michala Davida je skvělá at si říká kdo chce co chce...Pravda, prvních 30 let života sem to moc nemusel, ale čím sem starší tím se mi ty písně líbí víc. Film je pak taková klasická oddechovka. Láďu Potměšila mám taky moc rád a tohle je jedna z jeho nej rolí. (Rozhodně lepší než bláznivej Maisner) a klan Hrušinských ( vyjma strejdy Honzy, toho fakt nemusim) se taky nikdy v téměř žádné roli neztratí. Není to perla kinematografie, ale když to srovnám s rádoby komediemi z dnešní doby, tak bez problému 4x :) 71% ()

babuška odpad!

hrůzostrašná sračička z hudbou zkujvenýho světskýho, bohužel jsme na to museli se školou(střední), ještě že v tý době byly kazeťáky a na nich Metla ()

Jansuper

Tyvole lidi vy mě někdy taky serete nechápu co je na csfd za lidi, asi všichni vyrůstali jen na hororech a samých amerických filmech akčních a samých nových zahraničních filmech, nechci tu na někoho nadávat a chápu že každý má jiný názor a vzhled na filmy ale nechápu tu kritiku a co tu melou všichni za hovna v těch recenzích, já ten film viděl poprvé už když sem byl hodně malý docela sem na tom filmu vyrůstal a doteď mě hodně baví a zasměju se u něj i, ten příběh je fakt moc hezký film nám docela ukazuje jak si užíváme život a pak přijde pár špatných lidi kteří zprva tak nevypadají, jedna hezká holka, nějaká ta malá chybička kterou uděláme a můžeme přijít úplně o všechno, herci sou fakt moc dobří a michal david k tomuto filmu složil a nazpíval fakt hodně pěkných chytlavých písniček které vždy krásně zapadají do děje. Nechápu proč plno lidí tak nadává na pana režiséra Jaroslava Soukupa, to že má stejné příjmení jako ten šašek z Barrandovu neznamená že na něj budete nadávát, nevím a nechápu proč pana Jaroslava Soukupa kritizujete, za mě je to jeden z nejlepších českých režisérů 20 století, sem rád že díky němu vznikli takovéhle příběhově pěkné filmy z období Československa které nám ukazují jak to za komunismu bylo blbé a jak si lidi i přesto dokázali užívat, nebejt pana Jaroslava Soukupa tak bych si mezi českými filmy z dob 80 let minulého století moc nevybral ()

Nick321

Toho táty mi bylo líto, holt někdo má trochu divočejší pubertu, ale zase je fakt, že táta Jirkovi moc nenaslouchal a neměl pochopení pro koniny, které určitě sám jako mladý taky tropil. ()

soukyd33

Film, který by měl vidět každý kdo právě startuje pubertu. Otec má syna a ten má problém s láskou. Jak to tedy vypadá když je člověk v pubertě, a ještě se zakoukal do děvčete. Hra o přetahovanou začíná. A jedna lež střídá druhou. Jak to tedy nakonec dopadne, a bude tedy ta dívka tou pravou? No počkejte si. Film plný bláznivých her a šílených nápadů jak se ukázat. Ladislav Potměšil a Rudolf Hrušínský nejml. jsou super a skvěle fungují. Soundtrack TOP. Ale to už je klasika. 👍 Hláška: "To se vsákne." Už dneska zlidověla. 👀 Poznámka: Je zde jedna scéna se smutnou písničkou a emotivním videem. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

CZDC1

Jak už bylo řečeno!...Česká komedie z dob komunismu. Mladý Rudolf Hrušinský nejml. a Ladislav Potměšil vytvořil velmi dobrou dvojku otce a syna.Je to příběh ze života o chlapovi, kterému umře manželka a o klukovi, kterému umře máma. Oba žijí v jednom bytě a válčí spolu s každodenními starostmi chlapské domácnosti. Táta se snaží uživit syna a utáhnout domácnost, syn prožívá první lásku.Vše je realistické a to dělá i tento film jedním z těch,jak říkám já,jedinečným.Když se na něj člověk podívá,hned si vzpomene na své mládí a v tomto filmu se určitě každý z nás najde prostě ***** Velké poděkování patří Damielka za svůj komentář má ode mě v blízké době bod ()

miccio

Tak Discopříběh asi nebude spadat do zlatého žánru československé kinematografie, žádné nezapomenutelné dílo to taky není. Ale ti co tu tak šmahem oklikávají odpad! si nevidí do úst. Je to dílo poplatné té době, ale že jsme v té době všichni žili to je jasný. Nebylo to takové ujetí mimo realitu s jakým se můžete setkat v leckterém dílku dnešní doby a rozhodně to nebylo špatný. Pokud vám víc vadí doba 80. let, s jejím mrkváčovým, barevným provedením, přeorientujte se do komentování Módní policie a podobných zvěrstev. Nevytýkejte filmu to co sem nepatří. Hudba M. Davida sice není to, co bych si pouštěla, ale že i tak svou "hitovostí" čněla nad řádkou tehdejších i dnešních "umělců" se taky popřít nedá. Tomu filmu dodává šmrnc, nezlobte se na mě, ale fakt že jo. Ve své době byl tenhle film hit, a to opravdový, což vypovídá o tom, že se velkému množství lidí líbil. Naší nevalnou minulost tu pod koberec nezametejte, a berte film takový, jaký je. Teen komedie 80. let v tehdejším Československu. Na svou dobu dobrá. Tudíž za ***. ()

SmoKe911

Nostalgie ale hezká , mládí za komunismu a výstřelky mládí ... Michal David není zrovna můj pohár ale v tomhle filmu ho skousnu . Odpad to určitě není a doporučuji podívat . Samozřejmě že všechno co tam lidé nosí a používají k běžnému životu je již minulost [ snad kromě Škoda 105] :D *** ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)