Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

ta*jemna*

...ano, svého času velký hit. Byla jsme na tom nesčetněkrát v kině jako malá holka a vůbec se za to nestydím. Za to, že mi bylo tenkrát 14 a hrozně jsem to žrala...já vím, není to zas až tak košer, ale dávám za čtyři! ()

SkeeveTulp

Zde už je vidět počátek úpadku JS. I tehdy to byl dost slabý film s minimem děje, bez náznaku hlubší myšlenky. Pokus o jakýsi muzikál, ale s velmi slabým dějem, o hereckých výkonech nemluvě. RH opravdu není herec a naštěstí pro něj i diváky to poměrně rychle pochopil. ()

iveta234

Rozhodně nesouhlasím s tím, že odpad!!!To je přece přesně o tom, jak to chodilo, kdo hodnotí mínusově, tak nezažil a nepochopí... ()

T600

Nemluvě otom, že hudba Michala Davida je - když už nic jiného - nesnesitelná, tak tenhle film byl propadák po všech stránkách. Ježiš ty mrkváče a děsivý trička mě budou strašit asi napořád! ()

Guru

Jeden z nejlepších původních českoslvenských muzikálů! Hity Michala Davida a skvělý příběh. Žádné psychologické žvásty, ale jednoduchá linie příběhu nešťastné lásky, dospívání... Dávám plný počet hvězd! ()

xentrixx

V angličtině pro to bývá hezký výraz "bandwagon effect". Hraje tam hudba Michala Davida? Je to z roku 1987? Není tam hluboké poselství, velké drama, či naopak inteligentní jemný humor? Pak to zákonitě musí být odpad a dám-li vyšší hodnocení, budu zde za filmového barbara a kýčaře....budiž... Ne, opravdu to není film s velkými uměleckými ambicemi a strhujícími hereckými výkony, nicméně se na něj vždycky rád podívám. Nejen proto, že mi připomíná bezstarostné dětství v letech osmdesátých, ale hlavně z toho důvodu, že mám pocit, že jsme v posledních letech zaplaveni pouze a jen depresivními, psychologizujícími, introspektivními, bizarními, katastrofickými, experimentálními, post moderními, sociálně kritickými a čert ví jakými dalšími ještě počiny...Než se složitě pídit po tom, co mně chtěl ten který autor svým dílem sdělit (či nesdělit), dám někdy opravdu raději přednost hláškám typu: " tak já ti jak blbec dělám bábovku a ty si klidně nahatej lítáš po Plzni ! ".. ()

durkes

Pravý socialistický muzikál s angažovanými textami piesní Michala Davida plných panelákov, tovární a morálnych ponaučení.... A akože perestrojka v štýle slobodomyselnej mládeže. Zlaté......... s prvkami nostalgických spomienok na socialistický štýl života učňovskej mládeže........ináč medzi nami hrozné, ale za dobovú atmosféru a úsmev z celej gebuziny i vtedajšej módy musím dať tri hviezdy...a áno je to trochu celé aj ironicky myslené. ()

fricek12

Nejvtipnější na celém příběhu je až přehnaný a nepřehlédnutelný product placement narvaný prostě všude, kam to jde. Blížící se 90. léta a boom kapitalismu. Vedle Michala Davida a jeho kvákavě kačeřího hlasu si svůj čas koupila také např. Coca Cola, Škoda Auto nebo La Coste, kterou nosí mladý Hrušínský, coby kominický učeň z chudé rodiny, neustále na svém bílém tričku :-) Nějak mi nejde do hlavy, kde na to ten kominík bere :-) ()

Potjoc

Muzikály se mi vždycky nelíbily, když jsem to ale před léty poslouchal jako kulisu, z té hudby (těmhle se říká italo-disco) mi mrazilo po zádech, hlavně ta část, jak jsou v luxusní restauraci. ()

draxxi

Kdyz si ctu ty komentare, tak si pripadam jako nejakej podivinskej uchyl. V dobe premiery jsem byl priblizne stejne starwj jako hlavni hrdina, pisnicky jsme prozivali, bavile se a tancovali stejne jako v tomto filmu. Mrkvace jsme nosili a verim ze dnesni mode se budou nase deti taky jednou smat. A texty nekterych dnesnich hitu stoji taky za prd. Kazda doba ma neco, a ja si svoje mladi s timto filmem vzdycky rad pripomenu. I kdyz ted uz vic rozumim tomu tatovi :) ()

Ondr4H

Film zraje jako víno díky velice lidském příběhu bez příkras, v porovnání s novodobou českou produkcí je to artový počin hodný dání do zlatého fondu kinematografie.Pamatuji si, že jednu dobu to bylo v černých číslech tak mám pocit že nejsem sám kdo to vidí. ()

Honza__St.

Je jasné, že hodnocení tohoto filmu nemůže být objektivní. Protože do jisté míry jde vlastně o jeden velký megavideoklip Michala Davida (který se koneckonců v samém závěru i sám ukáže, byť jen z dálky), podle toho taky musí vypadat hodnocení. Kdo miluje Davidovy hity a československou hudbu 80. let, ten musí dát vysoké hodnocení. Kdo je naopak nemůže ani cítit, dá buď odpad nebo hvězdičku z milosti. Já patřím do první skupiny, takže nemůžu jinak. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)