Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

mouzi

Jak čtu zdejší komentáře, tak se vlastně ani nemusím nějak rozepisovat a můžu s čistým svědomím napsat, že ti, co dávají "odpad", jsou z větší části pozéři, kteří mají strach dát nějaký ten bod takovéto normalizační exhibici a ten zbytek jsou idioti. Každopádně kdo si tuto dobu neprožil, neměl by tento snímek hodnotit, protože vůbec neví, která páčka a zbytečně snižuje hodnocení filmu. Ale koneckonců o těch idiotech už jsem psal. ()

PTuranyi

Obstojný pokus o moderný muzikál pre mládež. Zároveň je tak trochu dobovou výpoveďou o mládeži ako Kamarát do deště alebo Láska z pasáže, ktorých spoločným menovateľom je režisér Jaroslav Soukup. Žiadne okukané tváre, Michal David a láska v hlavnej úlohe. Zápletka je pomerne jednoduchá on miluje ju ale ona jeho nie. Jeho miluje iná ale tú nechce on. Ďalej tu máme vzdor a generačný problém. Taká česká verzia Fontány pre Zuzanu. Žiaľ piesne síce textovo pasujú k deju, ale väčšinou sú kulisou videoklipov spevu hlavného hrdinu. Bonus je Andy Kraus v úlohe miestneho frajera. 65% ()

Xylobalsam

Ackoliv to vsichni kritizujete, vzdy kdyz to jde v televizi, tak se s chuti podivate, proc tedy hodnotite jako odpad? Jedna se o film, ktery zna snad uplne kazdy, prestoze na nem neni nic vyrazneho a za toto zvlastni kouzlo ***. ()

montel

Jirka žije se svým otcem v plzeňském paneláku. Učí se za kominíka a volný čas tráví na diskotékách,kde se zamiluje do Evy. Kvůli ní se dostává do problémů a neušetří tím ani svého otce, který se o něj stará. V rytmu písniček Michala Davida...Komedie, kterou sem jako malý viděl snad stokrát,vždycky mi vadilo, že je půl filmu protkán písničkami, ale vždycky se u toho pobavím. To se vsákne.Bez Ládi Potměšila bych ale jednu hvězdu ubral. 50% ()

czjezisek

Dalo by se říci taková česká klasika.. pěkné písničky v podání M. Davida, výborný Potměšil, jinak celkem klasický český film. Pěkná zábava v televizi, ale také žádný zázrak - tři hvězdičky. ()

P@\/EL

Ucházející český film o tom, jak se tehdejší mládež bavila za doby totality. Mě osobně to hodně zajímá, protože jsem spíš jeden z těch mladších postkomunistických ročníků. Nicméně otravně vlezlou hudbu Michala Davida moc nemusím, takže neustále prolínání disco písniček druhé poloviny osmdesátých let mě spíše nebavilo. ()

DarkAvenger odpad!

Odporná, nesnesitelná komunistická vymejvárna, se STUPIDNÍM scénářem, hroznými herci a v čele s hudbou Michala Davida, odpad je hodnocení velmi shovívavé! ()

dtom

Příjemná komedie a v podstatě ukázka toho jak to dřív bylo..to, že se někdo dnes ostříhá dohola nikoho nepřekvapí ani nepohorší v době natáčení filmu to byl skoro trestný čin. Jinak je to v celku pohodový film s písničkami od M.Davida, které přímo zapadají do doby v které se film odehrává, takhle to prostě bylo :) ()

Mr.Hackels

Teď jsem to dokoukal snad po sté a pořád na tom nevidim nic špatného. Je to sranda + klasické písničky od Michala Davida to skvěle doplňují. Potměšil naprosto geniální. ()

marien1039

Strašný film, důvod, proč tomu dávám alespoň jednu hvězdičku je ten, že mě rozesmívá fakt, že jsme taková debilní země, protože k nám disco hudba nedorazila koncem 70. nebo začátekm 80. let, ale až skoro v 90. A to je dost k smíchu :-D Samotný film je děs a hrůza, až budu potřebovat ze sebe dostat oběd, tak si ho pustím a vybliju se ihned. ()

Severus007 odpad!

Tohle je to pravděpodobně to nejhorší, co kdy v Československu natočili. A to úplně nejodpornější na tomhle filmu je na playback zpívající Hrušínskej. ()

Filatov

"Chovat se slušně, neutrácet, nekouřit!" Přesně jako kdyby mi tohle říkal můj táta :-D. Kultovní film nabitej písničkama od Majkýho Dejvida, který se ještě teď hrajou na diskotékách to prostě nejde přehlídnout a můžete tu tenhle film posílat do odpadů jak chcete. :-) Komu bylo -náct tak Discopříběh prostě musí pochopit. Tohle můžu vždycky. Je to vtipné a má to kouzlo osmdesátých let :-) ()

Felliniclub

"Všechno se náám otevírááááá".....Discopříběh se prostě veze na vlně nostalgie, těch songů je tam možná až moc a celé je to tak trochu vyšisovaný dobový plakát, které visely v kdekterém pokojíčku, ale taťka Potměšil je nátělníkově věrohodný a atmosféra místy sedí, takže to zachvěje osrdím, ok, zbytek je kýč....(Svoboda není Forman a David není Suchý). ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)