Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

ghatos

Tady jde do pozadí filmová kvalita a přichází na řadu genius loci 80. let (chtěný i nechtěný). Michal David v nejlepší formě :) . 93%. ()

Autogram

Nie je to žiadne scenáristické veľdielo, ale určite nie odpad. Pesničky sú chytľavé, do "deja" sa hodia a najmladší Hrušínský zahral primerane postave, ktorú stvárnil. Hudba roku 87 bola presne takáto a pozrime sa, kde je Michal David dnes. Hudobne presne na rovnakej vlne a stále trhá rebríčky popularity. ()

Nepi

Ruda Hrušínský v muzikálovém filmu plném Davidových písniček a chlapeckejch vylomenin....Já si myslim,že tenhle film je prostě klasika a zaslouží si rozhodně víc než jen dvě **!!!! ()

Jello Biafra

Dobu normalizácie a diskotékových "shitov" Michala Davida som nezažil. Ale keď vidím tento film, tak som rád. Nevtipná zmesica všemožných úletov, farebné GAY kostýmky a kakofonické skladby Michala Davida. Normalizačný humus. ()

tommy187

Dosť ťažko sa mi hodnotia "komediálne" muzikály Jaroslava Soukupa. V človeku to síce vyvolá potrebný elán, ktorý máš po muzikále mať, ale na druhej strane zistíš, že si sa 80 minút nudil ... Rudolf Hrušinský asi zdedil gény po otcovi a dedovi, lebo spolu so svojim filmovým otcom "zachraňovali" skazený film. No ako nič moc :), ale patrí to k československej klasike muzikálov a preto na hodnotenie pod ** ani neuvažujem ... ()

manonfire

Na co si to tady hrajete? A Michal David? K němu řeknu jediné. Děkuju za Mámu, Je to blízko i Vidím tě všude. Vytvořit tak dobré věci a přitom být podrobován kritice jako naprostý neumětel, to prostě není tak jak má. 80% ()

solskjaer

I když jsem dospíval a tento film měl být vlastně určen "pro mě", vždy se mi hodně nelíbil a nikdy jsem ho neměl rád. Snad pro svůj tupý příběh či pro hudbu Michala Davida, kterou jsem nikdy nemusel. Nevím. Každopádně Discopříběh je film maximálně za dvě hvězdy! ()

Dromed

No zas tak nejhorší to není. Človek to prostě nesmí brát tak vážně stejně jako hudbu Michala Davida. Pokud si zachováte nadhled tak vás to i pobaví. Odpad to rozhodně není! ()

lskala

Mě se to prostě líbí. Je to točené v mé rodné Plzni, Potměšil i Hrušínský nejml. zde stvárnili svoje životní role, jen ten Michal David to trochu kazí. 70% - 4**** ()

ranp

Dnes už snad téměř klasika let osmdesátých. Film neustále omílaný v televizi a doslova nabitý písničkami Michala Davida. Je to sice celé poměrně naivní, ale vidět se to dá. 50%. ()

KOffi odpad!

Jestli existuje peklo, tak tenhle film pouští při cestě do něj. Nechápu že Soukupa s Davidem neposlali za tento kulturní škvár stavět záchraný kontejment okolo Černobylu. ()

herr_carter

"Přííííííízemííííííí a víííííítr šííílííííí, dům je plnej škvíííííííííííííííííííííííííííír", miluju tuhletu kolosální debilitu. Jako malý klouček jsem si myslel,že ten trol Hrušínský ty písničky fakt zpívá, až pak jsem se dozvěděl, že je to práce zase úplně jinýho imbecila..tohleto je právě jeden z těch případů totální kraviny, která zlidoví kvůli své prostoduchosti. To je prostě reklama na tehdejší dobu, styl oblékání a života mladých (no reklama..), zapamatovatelnější idiocie se prostě natočit nedá !....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)