Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Dejvecd

Je to jednoduchá blbosť s nie až tak úžasnými hercami a tie pokusy o humor sú fakt otras, avšak samo o sebe to má úžasnú akciu a emocionálny podtón, ktorý z toho robí fakt fajn film. 7/10 ()

jprmusic

proč ne, ale spousta věcí je už hodně přes čáru (vězení). Taky motivace mi místy schází a vypadá to, že scénář se dodělával až během natáčení. Ale jinak fajn jednohubka. ()

Brmbolec

Tento film je o akcii a robí na jednotku. Neskutočne dynamické scény pohltia diváka naplno. Toto by chcelo kino projekciu. Hemsworth nie je žiadne herecké drevo (ba práve naopak) a tak vie okoreniť scény aj o emócie, ktoré sú hlavne uveriteľné. ()

Mamlas

Jedna malá kapka děje nefouknutá do obřích rozměrů díky dlouhému otravnému začátku, spoustě nostalgických nebo bezobsažných záběrů, pokecama s děckama, i kvůli nekonečným bitkám natáčeným vytřepanou kamerou a protivně bez přerušování, furt a furt stejně monotónně a pořád dokola. Větší polovinu stopáže jsem popřeskakoval, bo nudilo a nezaujalo ani obsahem ani topornými herci, a navíc o ničem, zbytek takové nesmyslné béčko s nic moc CGI. (32%) ()

Mateyf.Iks

Pecka. Lepsi nez jednicka urcite. Fascinuje me, jak naky filmy (tohle nebo treba Children of men) udelaj proste fakt hrozne moc muziky za tretinovej budget nez treba Grey Man. Ten one take je masakr a bitka na vezenskym place je lahudka. Tesim se na trojku ()

Mkartaylas56

Stejně jako v případě prvního dílu jde o totálně béčkovou blbinu s průměrným scénářem, zároveň ale se skvělou a nařachanou akcí, která je v čele s charismatickým Ch. Hemsworthem a s dostupnými prostředky vyždímaná na maximum. Posouvá tak film do ranku zábavných a ryze akčních bijáků, které sice nenabízí nic navíc, ovšem svůj účel plní na výbornou a tak nakonec i zde jdu ochotně s hodnocením nahoru a znovu se těším, až za ty dva nebo tři roky dostanu nášup. (Snad opět s další vymazlenou one-take scénou, ze kterých se tu očividně stává trademark). ()

Picoun7

Na tuhle akční nakládačku jsem se moc těšil a je to přesně tak, jak jsem očekával, tedy -> svižnější, akčnější, brutálnější a lépe vypadající, zkrátka upgrade jednotky jak má být. Dostáváme tu dlouhý úvod, respektive tedy rekonvalescenci Tylera, který dostane krásný srub u jezera jako jakýsi "gift" za předešlý úkol, a to k nastartování nástroje k zabíjení (jmenovitě těla). Také se tu opět objevuje perská kráska, která již nehraje druhé housle, ale zdatně sekunduje hlavnímu hrdinovi ve společenství se svým bratrem, takže tahle trojčlenná grupa "bed madr fakrs" nás provede touto cestou olova, btw. střílet se bude, to se nebojte... Také nabývám dojmu, že se z Vyproštění začíná stávat kultovní záležitost po vzoru Jonathana Wicka, a pokud mě nešálí můj elfský zrak, tak je tu choreografie pohybu minimálně na podobné úrovni, co se výše zmíněné franšízy týká. Ty na "oko" natočené záběry na jeden zátah, ty tomu sedí jak prdel na hrnec a celkově jsem si zde, přestřelky a rvačky, velice užíval, tedy spíš jsem si u nich chrochtal jako prasátko u plného koryta. Nejsem si vůbec jist, zda-li se dá z akce v roce 2023 vyždímat ještě více, než nám tu bylo vylíčeno za pomocí kamer, stačí se tedy posadit, poslat přemýšlení na dovolenou a nasát tyto filmařské hody. 9/10 ()

makakus

Samotná "jednozáběrová" dvacetiminutová scéna vyproštění, od odchodu z cely až po zničení vlaku, je natolik kreativní, strhující a novátorská, že by zasloužila 100 %. Vše ostatní už je pouze pitomá vycpávka, aby to udělalo film. ()

Pete

Druhý díl Smrtonosné extrakce je prostě lepší. Má sice také pitomý scénář, debilní dialogy, špatně napsané i zahrané postavy - tady se nic nezměnilo. Jenže ty dvě akční pasáže jsou tak pěkně sesynchronizované, nadupané adrenalinem i testosteronem, že musím hodnotit výš, než bych měl. Má se to podobně, jako třeba se Zátahem, nebo Wickem - realita dostává tvrdou nakládačku, přitom divák vypíná mozek a spokojeně přede. ()

chesterko

Typický akčňák s veľa roztrasenej kamery a rýchlim bojovým umením. Hlavní protagonisti ho ovládajú naozaj skvele. V druhej časti bolo vidieť dostatok akcie no bez humoru a je škoda, že sa vedúci nezaobišli bez klišé rôzneho druhu. Na začiatku bolo krásne prezentované, ako sa zabíja nakazený býk. (: ()

Solverino

Jedna hvězda za celkem slušně zvládnuté akční scény a dobrý zvuk. Děj se žádný nekoná, příběh je totální nesmysl a hlavní hrdina by v reálném světe zemřel asi 10x za minutu. Je těžké se na to vydržet dívat. Ještě že tam není žádná láska a jenom trochu sentimentálních chvil a minimum heroismu. S velkým vypětím se to dá jednou vidět. To už Star Trek je mnohem reálnější než tyhle cypoviny. ()

liquuid

Rozhodne lepsi, nez jednicka. Silny zaporak, vetsi napeti, solidni vyber lokaci. Na muj vkus se dalo ubrat par momentu, ktere presahovaly hranici realnych. Docela i drsnota. Na netflix film je to jedna z vyjimek (a ze jich neni mnoho), u kterych muzu rict, ze slusna prace a dotahujeme se pomaloucku polehoucka akcnim narezum typu: mission impossible, the expendables, atd. Mozna by pomohlo vic charismatictejsich hlavnich postav. Overall slusna porce akce s hlavou a patou. 72% ()

miki68cz

Po prvním díle jsem doufal, že už nevznikne další, mýlil jsem se a ještě je zaděláno na další hrůzu. V posledních letech v americké kinematografii převažuje lezení do zadku asijským sponzorům a z akčních filmů se vytratil i zbytek kvality. A Netflix je hlásnou tvorbou této nejen americké nadprodukce trapnosti a ubohosti. Aspoň mě nebude mrzet ho odhlásit. Tento film vám vřele nedoporučuji, ztracené dvě hodiny života…. ()

Fungore

Za mě lepší než John Wick. Zní to bláznivě? S ohledem na odlišný rozpočet možná ano, ale já Chrisovi tu roli prostě věřím.. jako by se pro tohle narodil a funguje to jako klasická béčka 80. a 90. let, na kterých jsem vyrostl. Keanu Reeves je fakt sympaťák, ale roli Johna Wicka mu moc nevěřím a je to až úsměvné, jak je neobratný a přesto tam sundá jakoukoli hvězdu moderních akčních filmů. Extraction 2 je pecka, kterou od 5 hvězd sráží jen slabší digitální efekty. Potěší české lokace (kousek od mého bydliště), honička se škodovkama, super akce, jednoduchý ale funkční příběh.. tohle se povedlo. ()

Rapaport

Parádní akční jízda. Jako přehrát akční počítačovou střílečku na filmové plátno. Stejné pocity jsem měl z hraní Call of Duty či jiných podobých her, kde jsou části hry, kde je jedete autem, které někdo řídí, vy střílíte a celou dobu probíhá dialog ( viz. honička auty v lese). Při přepadení ve městě jsem zase viděl GTA. Zkrátka ztělesnění akčního žánru. Chris Hemsworth hraje parádně a je to akční hrdina se vším všudy. Logiku tu musíte vypnout a pak si film užijete naplno. Během filmu není moc čas na oddech a kamera alá jeden záběr dodává dinamičnosti nový rozměr (klobouk dolů před kameramanem). Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

whysoserious

Co se akce týká, tak ta je nasnímaná pěkně, snad i o trochu lépe, než v jedničce. Bohužel velkou bolestí jsou triky- ten digitální oheň u výbuchů vyloženě bije do očí. Další mínus je, že film ve scénách bez akce selhává ve vykreslení postav - na žádné vám nebude záležet a naopak např. Sandro byl tak extrémně otravnej a nesympatickej, že jsem si upřímně přál, aby ho zabili. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno