Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

Jara.Cimrman.jr

"Vítejte, parto. Nedáte si pŕed vraždou koktejl?" Já bych si s dovolením dal. Rád totiž poválím na jazýčku něco chutnýho, když se dobře bavím. A tohle mě bavilo, i když to mělo do rafinovaný detektivky dost daleko. Jenže když strejda Google praví, že nejlepším světovým detektivem je Benoit Blanc, tak si to s ním užijme. Narušujme, vydělávejme, vražděme i objasňujme. A bavme se. Mě nejvíc bavil internetovej bojovník za práva mužů Duke, skvěle se mi dívalo na Whisky a vtípek se Serenou byl skvělej. Takže za mě to byl fajn nenáročnej filmovej  večer. ()

EdaS

Johnson se na Agathu Christie bohužel nechytá a tentokrát je to ještě markantnější než v Na nože. Nicméně herci jsou fajn, Janelle Monáe je vyloženě skvělá a camea potěšila. ()

Pethushka

Přestože mi byl film celkově sympatický, příjemně se mi na něj koukalo a od samého začátku jsem se do něj "zažrala", po rozmotání zápletky jsem trochu neuspokojená. Nevadí mi ani tolik, že charaktery byly trochu plošší, že tam ta původní atmosféra nebyla, a že to ani herecky nebyl bůhvíjaký koncert. Zklamáním pro mě bylo spíš zakončení... po jedničce jsem si představovala prostě něco fikanějšího. 3,5* ()

xxmartinxx

Tak tady jsem hodně mimo české přijetí, kdy platí taková ta standardní fráze "nevím, jestli jsem sledoval stejný film". Chápal bych výtku k přílišné doslovnosti, ale říct, že jako satira to je bezzubé a nekonkrétní, mi přijde absurdní. Dlouho jsem neviděl satiru, která by nejen tak důkladně pojmenovala problém, řešení i slepé uličky, ale demonstrovala to nejen rétoricky, ale i svou podobou. je to o kus slabší než přirozeně sympatičtější jednička, ale za mě skvělý film, který u mě s časem jedině stoupá. 4 a 1/2 a možná dám brzo plný počet. ()

Djoker

Možná je to o chlup slabší než jednička, možná to neobstojí jako další pocta pro Agathu Christie, možná to už Johnson s natahováním stopáže přehnal. Obsazení je však znovu libové, detektiv Benoit Blanc v terénu zase válí a hlavně půjde o jednu z nejstylovějších vzpomínek na život v době pandemie. ()

Gilmour93

U Agathy Christie, co je to za whodunit, když je odhalení pachatelů pro detektiva zívačkou (a to dokonce dvakrát)? Cibule, u které brečet smíchy nebudete a která pustila nějakou šťávu až po výstřelu přes sklo. Satirické pozadí o zlatém cecíku a ztrátě loajality savců po jeho vyprázdnění nijak objevné a i když Johnson to nejlepší založil na drobných detailech, neudělaly mu fungující celek. Benoit Blanc se mi zdál oproti jedničce vyrovnanější. Asi za tím stálo to řecké podnebí a manželství s Hugh Grantem.. Mimochodem, asi dvakrát se stalo, že střih přišel u detailu na Craiga a ten další započal nápadnou hudbou a podmanivým záběrem plovoucí lodě v exotických exteriérech. Nešlo si nevzpomenout, ale co teď už.. ()

Mertax

Zcela nesoudná stopáž, kterou nelze tolerovat ani Flixu. Rian Johnson sebevědomě představuje další Blancovo vyšetřování, které však už není tak záživné. Herci se snaží, seč mohou, ale jejich postavy skoro nemají co hrát. Společný jmenovatel celé grupy je podivný, vtipy nefungují a některé running jokes (Mona Lisa) smrdí scenáristickou bezradností. Blancův jižanský přízvuk je otravný, ale hlavně už nechci Craiga nikdy vidět ve vaně. 55 %. ()

3DD!3

Rian Johnson je šéf. Skleněná cibule zdárně pokračuje v oživování pravidel staré detektivní školy a Daniel Craig si Benoiat Blanca pořád neskutečně užívá. Samozřejmě je moment překvapení v tahu a člověk tak některé zrady tuší. Herecky se sešla zajímavá parta i když na tu původní z jedničky rozhodně nemá. Edward Norton se v těchhle rolích vyžívá a Kate Hudson je zábavná, ostatní spíš podporují skvěle napsaný scénář. Prostředí řeckého ostrova oživeného hig-tech hogo fogo vybavením (nekuřácká zahrada) i uměleckými díly je působivá stejně jako sama Skleněná cibule. ()

Spiker01

Zprvu hrozně divný film, vůbec jsem si nedovedl představit, kam to až zajde, zvlášť oproti tradičnější jedničce. Na této dvojce je hrozně znát nafouknutí rozpočtu, nádherný soukromý ostrov a možné malinko méně hvězdní herci, ovšem přesně padnoucí do svých rolí. Ryan Johnson je šikovný režisér a možná ještě lepší scénárista, o němž jsem nikdy nepochyboval, a i na podruhé to dokázal. Není to sice úplná šleha, při které 150 minut uteče jako voda, ale s každou další minutou jsem cítil onu jistotu v ruce režiséra, že to na míle daleko musím vyhlásit nejlepším filmem od Netflixu letos. A Craig tu už není až tak výstřední (hlavně co se týče přízvuku),takže fajn. ()

Eddard

Rozhodně slabší než původní Na nože, pořád však milá, zábavná detektivka se stále okouzlujícím Danielem Craigem, který si svého Benoita Blanca musí užívat. A v dnešní době tolik potřebná satirická démonizace archetypálního přitroublého miliardáře. 70% ()

D.Moore

První film jsem docenil až napodruhé, Glass Onion mě ale získala takřka okamžitě. Jako by Rian Johnson potřeboval Na nože hlavně proto, aby mohl Benoita Blanca představit v poněkud klasičtějším příběhu, a když se mu to povedlo, mohl se tentokrát jaksepatří rozšoupnout. Ano, zápletka je milovníkům detektivek zase důvěrně známá. Jenže způsob, jakým si s ní tentokrát scénář pohraje, je mnohem rafinovanější. Od začátku je něco jinak, ale nevíte co. Více i méně sympatické postavy dělají divné věci, a vy nevíte, proč. Občas se objeví i nějaká celebrita. A pak uteče polovina filmu a přijde naprosto úžasný zvrat, který skoro všechno otočí o 180 stupňů, a zábava může pokračovat v ještě divočejším duchu až do explozivního finále. Režise, scénáře, herci, hudba, vážně snad všechno je bezvadné. A Daniel Craig, ten je naprosto dokonalý. Užijete si každé jeho gesto, každou repliku a po jednom z nejzábavnějších monologů, jaký jsem na koncích detektivek slyšel, si budete na konci titulků chtít přečíst "Benoit Blanc will return". ()

Faustka

Skleněná bublina tvaru cibule sice skryje horních deset vrstev prázdnoty, jednoho sebestředného zazobance však těžko. Proto ta nesmyslně drahá zábava pro namyšlené tupouny, kteří si nechají draze platit za hřích zapomnění. Šla jsem do toho s rozhodnutím, co si také jednou ten luxus nedopřát. Když oni se ti pracháči v tom svém snovém světě tolik nudí. Jen Daniel Craig mi přišel v tomhle příběhu jaksi ztracený. ()

gogo76

Ešte pred spustením som si uvedomil ako dlho musí človek listovať a hrabať na Netflixe , kým nájde niečo čo stojí za ten strávený čas. Pokračovanie nesklamalo, ale predsa len je to o niečo slabšie ako prvý film. Tento sa až moc snaží diváka ohúriť, rozosmiať a zamotať hlavu. Väčšinou sa to darí a veľkú zásluhu na tom má dobré obsadenie. Účasti E. Nortona som sa veľmi potešil, pretože môj kedysi veľmi obľúbený herec za posledných 10 rokov akoby ani neexistoval. Dobré obsadenie drží film aj v slabších momentoch a keď sa vám bude zdať že je to nejaké až moc záhadné a prekombinované, tak vás poteším, že v závere bude všetko úplne jasné. Chudák Mona Lisa...70%. ()

pepo

Nie az tak super ako jednotka, ale stale vyborne. Prekvapive, hrave a elegantne. Johnsonovi pokracovania idu. Skoda prestrelenej dlzky. 8/10 ()

Big_Boss

Sakra, proč tohle nešlo i do českejch kin? Rian Johnson se svojí detektivkou Knives Out potvrdil, ze je zatraceně dobrej režisér i vypravěč v jednom a dokáže mnohem víc než jen ničit Star Wars fanouškům jejich dětství. První pozitivum vidím v tom, že i když se jedná o pokračování, nemusíte nutně Knives Out vidět nebo dokonce znát. Klidně se na filmy můžete podívat i v opačném pořadí a o nic nepřijdete. Daniel Craig se opět chopil nejlepšího detektiva současnosti Benoita Blanca, který se opět dostává do centra dění, kdy je spolu s dalšími lidmi pozván na soukromí ostrov miliardáře Edwarda Northona. Důvod? Odhalit kdo ho zavraždí. Samozřejmě nebudu z příběhu víc prozrazovat, ale film má opět hodně zvratů, originální nelineární vyprávěcí styl, suprový soundtrack a hvězdné obsazení. Daniel Craig jako Benoit Blanc mi v tomhle filmu přišel se svýma manýrama ještě víc jako Columbo než v Knives Out, kdy se navenek tváří trochu jako pitomec, ale když přijde na věc, je zřejmé, že se jedná o nejchytřejšího člověka v místnosti. Jinak prostředí soukromé vily na pustém ostrově pro mě měla lepší atmosféru než to staré panství z předchozího dílu, ale to je asi věc názorů. 9/10 ()

Xmilden

První Na nože na mě fungovalo z velké části díky castingovým trefám do černého. Druhý díl nabízí hodně  nesympatické podezřelé, kteří mě první hodinu vyloženě štvali. Naštěstí druhá půlka sešlápne plyn, naplno vytěží Benoita Blanca a začne se vysvětlovat. První polovina opravdu na pěst. Druhá téměř zase skvělá jízda jako v Jedničce. Craig si to zase neskutečně dává a tentokrát je ON opravdu hlavní postavou. Klidně můžou tvůrci zkusit i další dík. Rozhodně bych se nebránil. 70% ()

Arbiter

(spoilery) Jestli jsem tomu rozuměl dobře, detektiv Benoit Blanc byl z Covidu tak trochu v prdeli a případ fakticky vyřešila učitelka ze základky, protože se zlískala kombuchou a hodila těkavou látku do ohně aniž by věděla, jeslti to nezabije všechny v místnosti. A mezitím detektiv, který ji do toho vmanipuloval, kouřil doutník v bezpečné vzdálenosti na pláži. Ok. ()

darkrobyk

Příběhu jakoby se dotkla Agatha Christie, což beru jako plus. Ostrov, skupina lidí a jeden bude vrah. No, možná jich může být i více. O něco slabší než jednička, ale pořád slušná zábava. Retrospektiva opět napoví, jak se věci skutečně mají. A protože v Craigovi člověk pořád tak trochu vidí agenta, tak se nediví, že závěr je přímo bombasticky bondovský. A šikovné české ruce zde zanechaly výraznou stopu ve skleněných skulpturách, které nakonec vezmou za své... Slušné herecké výkony, spád, napětí, parádní kamera, skvělá hudba....to na mainstream není málo. 3,5* ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů