Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

flyer.nick

Proti jedničce tady z toho inspirace Agathou Christie úplně čiší. Na konci už občas moc překombinované aby to bylo zajímavé. Klidně to mohlo být kratší s troškou míň nápadů a bylo by to lepší. A jak tak čtu komentáře, tak nejsem jediný, komu to prostředí nesedlo. ()

J.CTORN

Daniel Craig je tu skoro jako Sherlock, až teda na to že nemá rád hry. Rád bych s ním, Benoitem Blancem ještě nějakej film zkouknul protože je fakt v téhle roli dobrej. Případ zajímavý, poutavý ale jakmile si myslíte že máte nějakou dedukci, a to já jsem měl a většinou moje dedukce vždy vítězí, vše je najednou jinak, zamotá se to a nakonec se ukáže na všechny detaily, což je možná slabina filmu, až moc detailů že si je ani nemůžete všechny pamatovat. Konec není zrovna uspokojující ale dává smysl. Film mě bavil a Daniel Craig potěšil 7,5/10 ()

Naby

Rozjezd byl pomalejsi, ale rozjelo se to celkem slusne uz pred polovinou a pak uz to jenom strilelo akce, vtipy a zabavny kousky, takze za me parada. Par veci bylo mozna trochu moc, nebo obcas malo, ale k doporuceni je to opravdu velke spoduste lidi co maji radi detektivky, nezrele a originalni komedie. Celkem 4,1* ()

coulismoulis

O fous lepsi nez minuly dil, byt je reflexe soucasne miliardarske kulturu a la Mlusk az too much on the nose a ponekud village idiot style. Whodunit je taky znacne pruhledny. Ale zas davam body navic za Janelle. (Za Blancovu domaci pohodu bych dala taky body navic, ale proc Grant?? ;) ()

Rebel24

Knives out je najlepšou detektívkou posledných rokov a preto sequel mal nastavenú latku poriadne vysoko. Snímok Glass Onion by vedel fungovať aj ako samostatný hráč, keďže mame úplne iný prípad s iným obsadením, ostáva len Daniel Craig ako detektív Benoit Blanc. Pol filmu sa tvorca Rian Johnson hrá s divákom a postupne olupuje vrstvy cibule tohto prípadu, veľmi veľmi pomaly a opatrne, až príde stred snímky a vtedy sa rozhodne ze strhne rovno všetky, nech ma divák jasnejší pohľad na jadro zápletky. Úprimne, očakával som niekoľko možných variantov, kam by sa dej mohol uberať, ale vo výsledku sa celý prípad vlastne udial na jedinom večierku a niekoľkých flashbackoch - výsledný dojem z prípadu je skôr rozpačitý, keďže záver filmu bol nedetektivny a pre exponovaný. Taktiež vyvstávaju otázniky nad niektorými tentokrát už zjavnými logickými dejovymi nejasnostami, ci už sa jedná o prípad alebo aj chovanie oveľa menej výrazných postáv (resp. sympatických). Za pochvalu určite stojí vizual a koncept budovy Glass Onion, taktiez odlišný hudobný prístup ku snímku a samostatné fungujúcim. Z tejto cibule budú trochu páliť mozgové závity, avšak oveľa menej ako to bolo pri predchodcovi. 77% ()

Trageeed

Skvěle napsáno, dobře natočeno a zahráno, všichni si to užívají, ale chybí tam něco navíc, nějaký kulervoucí moment. Jinak určitě více než nadprůměrná produkce Netflixu. ()

matous20063

Na film jsem narazil celkem náhodou, projížděním TikToku. A potom co se mi  první díl moc líbil, jsem moc neváhal a pustil jsem si tento druhý díl. No a hned na začátku jsem zjistil že film je úplně jinak laděn, než ten první. A bohužel je laběn více komediálně což mě celkem naštvalo. Krimi stránka tu funguje dobře jen do té doby než je nám vyzrazen twist, a bohužel ten nám vyzradil to co už jsem tipnul v polovině filmu, respektive hlavní záhadu, pak tam je ještě jeden který je sice méně důležitý ale více propracovaný. Ale co si budem pro lidi co neviděly jedničku to bude velice dobrá podívaná a ona to i je, ale prostě potom co jsem viděl skvělý první díl, tak jsem čekal víc. Nutno říct že měl dobře našlápnuto ale podle mě to i šlo udělat lépe, ale zřejmě se soudruzi rozhodli jinak. 70% ()

Metuje

Rozhodně slabší než jednička, u jejíž konce jsem skoro ani nedýchal. Zpracování fajn, herecké obsazení funční, překvapivě jsem se párkrát zasmal, ale děj a závěrečné rozuzlení mě na rozdíl od nově adaptovaných Poarotů nebo prvního dílu spíše zklamal a nechal v takovém divném rozpoložení a očekávání, že "takhle hloupý to přece bejt nemůže" ()

JJaannee

Jednička byla top. Tohle byl jen slabý odvar. Zápletka super, dramatický nástup, hodně tajemné a pak to zakončení nudné a spádové. Přesto pořád dobrá krimi, nabytá skvělými herci. ()

grangerova

Není to žádná Agatha Christie (vraha jsme odhalili velmi brzy a rozuzlení by si zasloužilo ještě vyňuňat), ale jako milovníka detektivek mě Knives Out “série” vážně baví. Herecké obsazení skvostné, vizuál více než povedený, hudba krásně doplňuje děj. Doufám, že se na tenhle film někdy podívá Elon a uvědomí si…no, víte, jak je to s těmi shitheady…Sečteno a podtrženo, těším se na trojku. ()

Pes

Prvé minúty som nehanebne zaspával a čakal som slabé pokračovanie. Postupom času ma celkom vtiahlo do deja aj keď som už od nejakého času tušil, aký plot twist sa udeje. Nortona aj Craiga mam rád Bautista je vždy príjemné rozptýlenie a baby sa mi páčili. Príjemná oddychovečka na rande s čajočkou. ()

koragg

Začátek strašně špatný, konec nic moc, ale jsem rád, že jsem to nevypnul, protože prostřední část se přiblížila jedničce. Jinak celkem důstojné pokračování. ()

Sam_Hawkens

Dave Bautista jehož největší “herecký” majstrštik byl záporák v bondovce Spectre kde jeho předností bylo ukazovat svaly a hlavně nemluvit. Tak tady děla oboje a je to katastrofa, která mě po cely film strašně iritovala!!! Navzdory tomu, je to slušná detektivka, skvěle jsem se bavil, ale úrovně prvního případu to nedosahuje ani náhodou. Slabší tři hvězdy. ()

sh4ris

Oproti jedničce hodně předvídatelné. Casting mě také moc nenadchnul a tak, jak se herci k sobě nehodili, ani postavy mi k sobě vůbec neseděly a bylo pro mě těžké pochopit, proč by zrovna tato banda měla mít k sobě jakkoliv blízko. Chybělo mi i více vtipu. Overall jsem se ale nenudila a zajímalo mě, jak bude příběh pokračovat, takže i ta celkem velká stopáž byla v pohodě. ()

futislav

Čekal jsem prvních třicet minut, jestli se začne něco dít. Nic, pouze vata beze smyslu. Rozhovory jako z brazilské telenovely. Uřvané, nicneříkající. Scénář otřesný, herci rovněž. Už dlouho jsem se tak nenudil, naposledy u posledního agenta 007 Není čas zemřít. Craig už by měl jít do sebe, vzít si masku s choboty a chapadly a natočit Monstrum z galaxie Arkana 2.  Kdo neviděl jedničku, neví co je nefalšované socialistické Sci-fi. Taková vykrádačka stylu Hercule Poirota po americku. ()

slovan.mma

Lepšie ako teleshopping, ale tá woke zostava a agitka alá "eat the rich" su dost priehľadné a tak mainstreamové, že viac si to nezaslúži. Maximálne raz vidieť a rýchle zabudnúť . Vlastne, už si ani moc nepamätám o čom to bolo. ()

b0bo

Nejlepší detektivka za poslední léta. Na to že to je z Netflixu, tak klobouk dolů. Musím pochválit i český dabing, který je jinak katastrofální na netflixu. ()

Holly_Molly

Tupci zůstanou tupcema a díky lehce antiklimatickýmu finále jsou za tupce i hlavní postavy.. i tak je to výborně zahraná vtipná mysteriózní detektivka, kterou rozhodně stojí za to vidět. :-) ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů