Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Jirkacek

Snímek Mrazivá past z roku 2021 mi doporučil kolega v práci a protože se mi představitel hlavní role Liam Neeson líbil už v několika dalších filmech, bez váhání jsme si jej doma pustili na obrazovce naší korejské televize. Příběh začal výbuchem v dole v americkém státě Manitoba, který pod zemí uvěznil 26 horníků. Poté jsme se seznámili s dvojicí bratrů jménem Mike McCann (Liam Nelson) a druhým byl Gurty (Marcus Thomas), válečný veterán v Iráku trpící posttraumatickou stresovou poruchou a afázií. Oba pracovali pro přepravní společnost, dokud Mike nepraštil jiného řidiče kamionu za to, že Gurtyho označil za „retarda“, a oba byli vyhozeni. Záhy se Mike doslechl o náklaďácích jezdících po ledové silnici po zamrzlém jezeře a jelikož zrovna sháněli řidiče, přihlásili se. Bylo totiž potřeba do dolu dopravit vrtné zařízení pro záchranu horníků a vše dostal na starost Jim Goldenrod (Laurence Fishburne), který si najal McCanna a Gurtyho spolu s mladou Indiánkou Tantoo (Amber Midthunder). Všichni se vydali na nebezpečnou cestu a s nimi svůj život riskoval pojišťovací agent Varnay (Benjamin Walker), zodpovědný za hodnocení pojistných rizik společnosti Katka, která byla vlastníkem dolu. Osedlali tři trucky, přičemž každý vezl totožné vrtací vybavení, takže stačilo, aby do cíle dojel jen jeden z nich. Vítěz měl dostat odměnu 200 000 dolarů, popřípadě měly být peníze rozděleny mezi přeživší. Mezitím horníci komunikovali s vedoucími pracovníky Katky a generální ředitel Sickle (Matt McCoy) všechny informoval, že plánují osvobodit muže odstřelením tunelu. Během cesty se Goldenrodovi zadřel motor a při pokusu o opravu se led pod jeho přívěsem prolomil a tak se utopil i s vozem. Můj tip vyšel, neboť jsem si myslel, že pokud někdo zemře, bude to právě on. Zbývající dva náklaďáky museli ihned po nehodě uprchnout před rychle se blížící tlakovou vlnou a praskajícím ledem. I když se jim povedlo se zachránit, oba vozy se přitom převrátily na bok. Vzápětí Varnay přesvědčil Mikea, aby obvinil Tantoo ze sabotáže Goldenrodova vozu, nicméně dívka se bránila tím, že se mezi horníky nachází její bratr Cody (Martin Sensmeier) a tak neměla zájem nic poškozovat. Jenže během výslechu vytáhla pistoli, ale Gurty ji odzbrojil a svázal. Poté, co muži náklaďáky postavili pomocí lan na kola, Varnay zamkl Mikea a Gurtyho v zadní části jejich návěsu a tak nám bylo rázem jasné, kdo bude ve filmu ten zlý. Následně Varnay dívku vzal k sobě do kabiny, praštil ji, takže upadla do bezvědomí a vzápětí umístil pod Mikeův náklaďák dynamit a odjel pryč. Jenže bratrům se podařilo z pasti dostat a odhodit dynamit do bezpečné vzdálenosti něž stačil vybuchnout, což Varnay zpovzdálí sledoval a věřil, že Mike a Gurty jsou mrtví. Pak nastala situace, kdy museli bratři vytáhnout zapadlý vůz z ledu a přitom se málem Gurty utopil. Poté se Varnay setkal se Sicklem a řekl mu, že Mike a Gurty zemřeli. Sickle nařídil Varnaymu, aby se zbavil Tantoo a posledního nákladu tak, že to bude vypadat jako nehoda. Varnay se připravoval zabít Tantoo, ale byl kousnut Gurtyho krysou Skeeter, což umožnilo indiánce muže vyhodit z kabiny a ujet pryč po horské cestě. Vzápětí přijeli Mike a Gurty a zabili několik pomocníků na skútrech a pak odjeli za indiánskou dívkou. Jenže té došla nafta a tak ji Varnay dohnal, naštěstí v té chvíli přijel Mike a narazil svou soupravou do Varnayova náklaďáku, čímž ho srazil ze v džípu skály. Varnay ale přežil a s pomocí dynamitu odpálil lavinu, které měla naše hrdiny smést do údolí. Mike a Gurty unikli, ale Tantoo byla zasažena sněhem a zraněn větví. Muži tedy odpojili její přívěs a znovu vyrazili posledním truckem do tábora za horníky. Jenže je nezmar Varnay znovu pronásledoval a narážel do nich samotným truckem a tak jsem byl zvědavý, jak to všechno dopadne. Cítil jsem v kostech, že podplacený agent pojišťovny zemře bídnou smrtí, otázka ale byla jakým způsobem a koho si vezme do hrobu sebou. A jelikož horníkům po 30 hodinách docházel pod zemí vzduch a zbývala jim jen půlhodinka života, nebylo jisté, že Mike anebo Indiánka dojedou do pár kilometrů vzdáleného tábora včas. Do konce filmu zbývalo nějakých 20 minut a já byl napnutý jako lano na starém mostě. Vlastně celý film se něco dělo a já se vůbec nenudil, takže jsem v duchu žehnal kolegovi, že mi poradil kvalitní snímek na zimní lednový večer. Proto jsem se divil, že zde na ČSFD neměl nijak dobré hodnocení, ale to se stalo v poslední době nějak zvykem, že to co líbí mně, většina odsuzuje jako brak. Já filmy beru jako oddych a únik před realitou z tohoto totálně zkaženého světa a v tom mi Mrazivá past dokonale pomohla. I když se mi ta zima z filmu jaksi vkrádala do obýváku, takže jsem se musel zachumlat pod deku. Brrrr. Suma sumárum, snímek Mrazivá past ode mne získal pět mrazivých hvězd *****. () (menej) (viac)

satanklaus

Zaciatok zaujimavy, slubujuci napinave zazitky. A what the hell, od pol filmu som myslel, ze mi moj televizor sa preladil na dajaku chujovinisticku relaciu o možnosti nenormalnej čo kamiony dokažu. Bo mam dopravnu firmu a posraty kamion nevyjde ani na Donovaly ked je kus snehu. Obdivujem tych v dokumentarnych filmoch, co tam vozia tovar, pretoze to robia cez zamrznute jazera, ale... Vyjebu sa v lese, pol metrovy sneh, naves skrižovany, veselo ho zapriahnu do noveho tahaca a prašia dalej. Neesonovi robi problem odjebat dva snehove skutre s tahacom? Haha. Zaporak spadne 100m do rokliny, potom vyleze, ciste nahodou najde skuter, vyleze s nim za 5 minut na kopec co jak Mont Blanc a lavina. Super. Za dalsich 5 minut uz je dole a kung fu s Neesonom. Ta toto ne. Posledna uvaha mojho debilneho mozgu, cez tie rury, co si klepali morseovku, zoberem pilku a odrezem ruru a pustim im tam kyslik. Eta vsjo ()

EBBE

Poctivé nepříznané béčko, něco mezi Polarním expresem a Stalonovým Do toho! s špetkou Rain mana. Trochu osmdesátkového espritu, korporace natočila příběh o tom jak jsou korporace špatné. Za mě nezasloužně nízké hodnocení. ()

Portyc

Tohle je fakt bída. Dávám * ale je to jako ve škole 4- tedy to hodně osciluje mezi * a odpadem. Hrozný příběh bez nápadu, hrozný scénář, debilní herecké výkony, a to u všech.  Nelogičnosti a vyložené nesmysly, kterým se posmívá i děcko. Některé scény jsou natočeny tak otřesně, že když nechám potopit angličáka v umyvadle,  tak je to realističtější. Odpad to nedostane, protože existují ještě horší slátaniny. ()

pistabaci

Niekedy ma fakt prekvapujú tie hodnotenia. Z tých posledných filmov čo Neeson natočil sa jedná o najlepší film (síce na 96 hodín to ani zďaleka nemá) ale je to fakt dobré, má to fajn akčné scény a v druhej polke to má fakt dobré grády. Spokojnosť a prekvapilo ma, že sa tvorcovia tak rýchlo rozhodli poslať do piče "Morfea" ()

dogzila

Tak toto je čistá sračka na úrovni útočných paradajok ....pre IQ suterén.... nefunguje nic ....dialogy napätie idea na 💩 a logika nižšia ako v Tom&Jerry ...1* za prírodu. ()

vinson003

Musím říct, že podle hodnocení jsem to nejdřív odbouchl. Proč jet na ledové řece nebo jezeru těsně za sebou. Člověk by řekl, že rozložíme sílu. Proč pracovník Katky čerpal palivo? Proč čekat, až to celé popraská a neutíkat na zasněžený břeh...trochu renonců na začátku, ale pak se z toho stala pěkně napínavá mela. Hlavní padouch má sedm životů a Liam se pere jako za mlada. Divoká kočka má proraženou ruku a sice neustojí závěrečnou situaci, kdy měla hned vyběhnout a netůrovat to (další renonc) a skončilo by to jako velká pohádka, protože na černým šéfovi zas tak moc nezáleželo, ale stejně nakonec vyhrává, jako stará indiánka v Manitouvy. Ovšem černoch umřel taky prapodivně, i když to byl ohromnej machr. Liam tedy nezklamal a ve svém a jedině svém žánru opět uspěl...netočí moc hovadiny...proto respekt, pěkná zábava 75 % ()

Lukango

Tak yo, trailer vypadal stejně jako film, a to tak, že ze začátku to bylo zajímavé, ale potom se to proměnilo v trapnou akční jízdu, kde vše vybuchuje a všichni se fackujou. Vypadá to, že první třetinu dělal 20 letej kluk a zbytek 15 letej. Je tu spousta drobných nelogických bodů, jako např. ledová silnice je pořád čistá, tvrdost ledu je příležitostní, led neudrží kamion stát na místě ale dva kamiony, co se převrátí, to už yo. Výbuch z dynamitu z blízka vypadá mnohem menší než z dálky. Když kamion zapadne, náhle se pod ním objeví pásy, díky kterým může zase vyjet. Celková logika příběhu nedává smysl a odůvodnění, proč to ta společnost dělala je mlhavá. Časově to podle mě taky nesedí. Dialogy béčkový, motivace a vykreslení postav téměř nulová. Film je předvídatelný jako test z termodynamiky, sice jsem hlavní zvrat nečekal, ale i tak se nejedná o nic velkého. O střihu a kameře se bavit radši nebudeme, protože něco nadprůměrného na nich najít by bylo těžké. Hudba, sice dobrá není, ale malé bezvýznamné plus u mě má. Herci hrají mizerně (převážně hl. záporák), Neeson je klasický drsnej, Fishburne si moc nezahraje, ale to nevadí, protože zas toho tam tolik nepředváděl. Cgi z 80% strašný a akce je podle mne zbytečná. Tvůrci si nejspíše myslí, že film bez akce nelze natočit. Je velká škoda, že z toho tvůrci neudělali komorní film o záchraně horníků, ale přehnanou akční jízdu, kde vše vybuchuje a téměř nic nedává smysl. Známka: 4-4,5/10 ()

Itanek

To, že tam je jeden nesmrtelný hrdina a jeden nesmrtelný padouch bych ještě pochopil. Co vůbec nechápu je fyzika v tomto světě. Asi tady bylo několikrát zmiňováno, že tři kamiony za sebou není to pravé ořechové na zatížení ledu. Přidám další nelogičnosti: 1/ na konci - kamion s těžkým návěsem není problém že se proboří, ale prázdný kamion už problém je a tak padouch může trapně nahynout - ikdyž hrdina velmi riskuje, že se padouch nepotopí a tahač to přežije. 2/ položené kamiony s těžkými návěsy na nestabilním ledu nepřimrznou, a lehce se vrátí na kola obyčejnými navijáky. Vše se děje na ledě, kamiony se nesmýkají (ani jeden z nich!). Led nepraská ač se kamion dostavá na hranu kol a padá z výšky na kola. A u nás se s tím trápí dvě odtahovky se speciálními navijáky. 3/ Naviják co dokáže otočit kamion na kola má problém s vytažením odpojeného tahače se zapadlým jedním kolem, když mu ještě pomahají hnací kola. Fakt úchylné.  4/ jízda na laně - když třetí tahač se propadne a jde ke dnu a ještě je zapojen, nějak nestahuje ty dva na ledě, ač tam musí být obrovská síla. 5/ jízda na laně ve dvou kamionech - nechápu jak se mohou tak vlnit, naopak zadní kamion lanem přece musí ten návěs prvního kamionu stabilizovat. PS: musíme si srovnat rychlost - vtip dne - první jede co to dá druhý tahne na 80% a 20% nechá na lanu, jak snadné. ()

Mazmen

Bohužel po dějové stránce to je strašná blbost která dělá z lidí asi úplné idioty. Jo pokud je někdo schopný za 10 minut vytáhnout z kamionu 25 tunový vrták, nasadit a zkalibrovat na důlní vrtací mašinu, vyvrtat díru a zachránit horníky, tak jo... "parádní" film. ()

negativ

Na tom ledě to ze začátku ještě šlo, ale pak šla logika, fyzika, časoprostor a vůbec vše, co ve filmech alespoň částečně nesmí být absolutně ignorováno.. neznáno kam, resp. do hajzlu. Jako nesmím se poprat 10km od jedoucího kamionu, aby když tento zastaví, už jsem mu byl (pěšky) v patách. Nesmím se zřítit s autem do propasti, přežít to s jedním škrábancem a za pár minut!!! už být na horském štítu a sofistikovaně odpalovat lavinu. Ne, toto já prostě nemohu tolerovat. A podobných hovadin tam bylo plno. Dvě hvězdy - jedna za ty exteriéry, druhá z lítosti, co Neeson musel s tímto scénářem vytrpět. ()

PORTER44

Akční jízda kamiónem na ledu a povedlo se   nechybělo napětí ,herci to zvládli ,L.Neeson   to vede jako hlavní a zvládá to skvěle jen   chyběli trochu lepší efekty,bylo vidět že   rozpočet nebyl moc velký. ()

K1K0

Nebezpečná úloha na život a na smrť pri ktorej uz veľa vodičov zahučalo, takzvaná býčia jazda po ľadovej ceste. Ďalší výborný film od Neesona ()

JohnDark

The Ice Road, Akčný, USA, Kanada 2021, R: Jonathan Hensleigh, H: Liam Neeson, Benjamin Walker, Amber Midthunder, Marcus Thomas, Holt McCallany, Martin Sensmeier, Matt McCoy, Laurence Fishburne, 40% ()