Nechajte ich všetkých rozprávať

• Česko Nechte je všechny mluvit (viac)

Snímek Nechte je všechny mluvit od režiséra Stevena Soderbergha vypráví příběh slavné spisovatelky (Meryl Streepová), která se vydá na cestu se svými dlouholetými přítelkyněmi (Candice Bergenová a Dianne Wiestová), aby se pobavila a vyléčila staré rány. Připojí se k nim i její synovec (Lucas Hedges), který se o dámy stará a přitom se zamiluje do mladé literární agentky (Gemma Chanová). (HBO Europe)

Tayen

Chtěla jsem napsat, že tak nízké hodnocení u filmu nechápu. Ale já ho vlastně chápu. Může to působit jako dost nudný biják o starších dámách. Za mě ale ale skvělá poklidná konverzačka, jejíž síla je v každém detailu. Meryl perfektní a pro mě zase poučení, že na hodnocení se nemůžu spoléhat. ()

italka63

Kategorie komedie, drama, hm... neviděla jsem ani jedno, tak jsem naivně očekávala pěknou konverzačku, leč také ne. Tudíž konec, který by mne třeba jindy normálně nějak vzal, se mnou též nic neudělal a vzhledem k výbornému hereckému obsazení je to pro mne velká škoda. ()

jezurka42

I think that you perhaps betray the people that you love the most because you know that you have the expectation of forgiveness. Konečná komunikace s nekonečným rozsahem a dosahem. Náš život má začátek, střed a konec. A je jen na nás, jak každou z těch částí prožijeme, kolik vzpomínek si z nich odneseme do toho dalšího okamžiku lidského (z)bytí. Soderbergh přivedl film civilní a křehký, lehce komický a tak neuvěřitelně těžký na to, zachytit všechny pravdy světa. Ženské trio Streep – Bergen – Wiest je něco, co každého diváka musí pohladit po jeho srdci. Improvizace jde u nich ruku v ruce s inteligencí, lidskou i filmovou, a my si až posléze, mnohdy až po pár dnech a týdnech, uvědomíme, jak tohle tak často dnešnímu světu pohyblivých obrázků chybí. Važme si tedy všech těch, kteří jsou schopni se nám takto otevřít. A my se do nich ve vteřině zamilujeme stejně jako je začneme nenávidět. ()

IceQueen

Pre niekoho inteligentná, hlbokomyseľná konverzačka s geniálnymi hereckými výkonmi, pre mňa ukvákaný pokus získať nejaké významné ocenenie. Mnohé dialógy (aj monológy) sú bezobsažné a nabubrelé, vety sa opakujú a slová sú delené koktaním, ehmkaním alebo pauzami. Ono na to vlastne existuje aj vysvetlenie. Soderbergh tvrdí, že dialógy sú zo 70% improvizáciou hercov a zvyšok (spolu so základným príbehom) je prácou autorky. Takže ich vlastne nechal len všetkých rozprávať a mňa teda moc nepresvedčili. ()

M.i.k.e

Soderbergha mám opravdu rád,ale tohle bude asi první jeho kousek který mě absolutně minul.Minul mě natlik,že asi ve třetině mě přestalo zajímat co se tam děje a zbytek sem dokoukal asi jen z důvodu,že nemám úplně ve zvyku nedokoukávat byť i sebenudnější filmy.Přitom obsazení je opravdu dobré,bohužel ale nudu nevyváží...40% ()

Streeper

Dala jsem si dlouho na čas, než jsem se na film podívala navzdor tomu, že pokud je nějaký nový film s Meryl, tak ho musím vidět hned. Ale říkala jsem si, že si na to nechám trochu prostor, až na to budu mít náladu. Je to zvláštní film. Liší se hodně od ostatních filmů, které jsem viděla. Film si zakládá hodně na dialozích a obsazení, což je fajn, ale očekávala jsem nějakou gradaci. Nějaký výbuch emocí, něco co by mě probralo z té monotónosti, ale nic takového se nedělo. ()

C0r0ner

Hodně jiné než naprostá většina ostatních filmů, kde Soderbergh staví především na pětici skvělých herců, promakaném scénáři, parádní kameře a režií, která nikdy neřekne vše, přičemž divák si domyslí mnohem víc, než by se kdy dalo vyjádřit napřímo. 80% ()

Martrix

Škatulkování nemám moc rád, ale chápu jeho nezbytnost. V záplavě informací a vjemů, potřebujete rozcestníky, aby jste si do hlavy pouštěli to, co vás zajímá a baví. I proto už mnoho let nesleduji televizní vysílání, neposlouchám rádio...vybírám si sám.  V tomto případě stačila hesla: Streep, Chan, komedie, Soderbergh, spisovatel....i kdyby něco z toho nezafungovalo, pořád zůstane dost, abych nebyl nezklamaný. A přesto je to nakonec jinak. Pokud je to komedie, tak je určena jen několika málo vyvoleným, kterým ke štěstí stačí vybroušené dialogy a absence thrillerovitosti. Ano, Streep je standardně dobrá, ale zábavná? Ne. Přestože je i režie v pořádku, byl ten příběh o spisovatelce, která se po dlouhých letech zkontaktuje s dávnými přítelkyněmi, první čtvrtinu filmu docela nezáživný. Už jsem si chystal nálepku: zfilmovaný román pro ženy, pouze v intelektuálním kabátku. Nicméně trpělivost ovoce přináší. On to není zfilmovaný román pro ženy, ale o ženách, křivdách, přátelství a o duši spisovatelky. Snad to byl záměr, ale postavy Alice i Roberty mi byly dost nesympatické...staré protivné báby. V případě jedné z nich se to prohloubilo, ale v případě té druhé došlo nejen k přehodnocení, ale současně k pochopení, co se nám tím vším Deborah Eisenberg snažila sdělit. Snazší to má ten, kdo měl někdy spisovatelské ambice, ale věřím, že se to sdělení do hlavy dostane i těm, kteří jsou pasivní čtenáři. Samotného mě překvapilo, jak mi nakonec ta exkurze mezi staré dámy, připadala inteligentní a zajímavá. Někdy je fajn vykašlat se na škulkování...jsou s ním často spojeny předsudky, které vám z původně panoramatického výhledu na svět, ořežou rozhled na 3:2. ()

kocik1

Dostaly příležitost mluvit, ale i když toho napovídaly spoustu, stejně spolu nemluvily. Film, který tak nějak plyne, ale chybí mu vrchol, katarze..., a tak skončí, jak začal, pro mě jako pro diváka tedy tak nějak nevzrušivě. ()

Johnny.ARN odpad!

Čo to zas Pišta natočil za pičovinu? Tri geriatričky si idu na smrtelných posteliach niečo vyčítať? Jediný plus je tá loď inak nič. ODPAD! ()

JimmyII

Soderbergh říznutý Woody Allenem, se špetkou dogmy 95 a Meryl Streep v roli intelektuální spisovatelky na palubě záoceánského luxusního kolosu? Ano, prosím! Soderbergh natočil nenápadný majstrštyk, břitkou konverzační dramedy, kde většinu dialogů (které tvoří 95 % filmu) improvizovali herci sami (sic!) na základě kostry příběhu Deborah Eisenberg. Navíc nataáčení proběhlo během skutečné plavby a použilo se jen přirozeného osvětlení a světla. Výsledek je ohromující. ()

blackJag

"TEĎ UŽ VÍM, ŽE KDYŽ SAMA NEUDRŽÍŠ TAJEMSTVÍ, NEMŮŽEŠ TO CHTÍT PO OSTATNÍCH." Mám teorii, Soderberghovi se nechtělo platit za výletní plavbu, tak si ji nechal zasponzorovat :-) Ne, taková hrůza to není, Streepová jako vždy výborná, formálně klasicky úsporný Soderbergh, obsahově vlastně odpovídající - původ a povaha křivdy... Přišlo mi to málo. 60% ()

zencitizen

Syžet značně klame tělem. Film působí tak, že každou chvíli musí na lodi, kde se to odehrává, začít "poirotovská" detektivka (spisovatelka-umělkyně, zhrzená celoživotní přítelkyně, spisovatel brakových detektivek, umělecká agentka, která pase po spisovatelčině nové knize, záhadný muž vycházející ze spisovatelčina pokoje...atd.). Ale nestane se nic. Jen se mluví. Traumata, obsese a vzpomínky se zlehka přelévají, ale nesměřují k žádné "klimakterické" konfrontaci. Film je nadto plný jemných, takřka nepostihnutelných detailů (hlavně v "dobrodružstvích" postavy, kterou hraje Lucas Hedges). Co je o to pozoruhodnější, že všechny náznaky i zápletky se nakonec završí tím nejjednodušším i nejlidštějším způsobem. Vlastně to trochu detektivka byla. Ale metafyzická. Pachatelem je zde sám život. Přirozeně, je to celé trochu volnější, svobodné, nic se nehrotí, je to i trochu nuda, ale i ta patří k životu (to dnes děcka neslyší ráda). ()

F.W.Colqhoun

It's just such a shame. Retiring at, what, 70? Why? I mean, It doesn't make any sense to me. /// Nechte je všechny mluvit zní jako dobrá tvůrčí rada, když máte na palubě takovou posádku jako tehdy Queen Mary II na cestě přes Atlantik. Přesto nelze legendě o hercích svobodně pronášejících vlastní repliky úplně věřit, na to je výsledek až příliš precizní. Vražda na Nilu bez Nilu a bez vraždy, nikoliv nutně bez Agathy Christie. Autorský film o smrti autora, plavba na parníku jménem Steven Soderbergh. Zločin nicméně identifikovat lze: Diváci oloupení o případ v běžném slova smyslu musí pohlédnout do tváře hypotéze, že vražda a whodunit jsou zástupný problém a záminka přehlédnout, že otázka pachatele je ten skutečně nejmalichernější problém. Myslíte, že se něco pochopíte, že něco zaslechnete, když je necháte všechny říci, co mají na srdci? Chytíte blesk do lahve alespoň jednou? Zaručenou odpověď najdete v Říši sovy od Blodwyn Plugh. ()