Továrník Bartoš byl přísný, nepřístupný protiva, postrach všech svých zaměstnanců. To ovšem platilo pouze do dne, kdy na procházce spadl se srázu. Zranil se, nedokázal sám vyhledat pomoc - a tehdy ho našel skalák Fábera a vzal ho k sobě do chalupy, kde žil s dcerou a dvěma osiřelými synovci. Byl to chudý člověk, jeho domácnost však přímo dýchala láskou a porozuměním. Několik dnů strávených mezi těmi milými lidmi Bartoše hodně poznamenalo, po návratu do svého světa byl jako vyměněný. Choval se laskavě, dělníkům zvýšil platy, pilně navštěvoval rodinu svého nového přítele a radoval se z věcí, jichž si dřív ani nevšiml. Jednoho dne se ovšem dozvěděl, že si jeho synovec chce vzít Fáberovu dceru, a zapomenutá pýcha znovu nabyla vrchu... (oficiálny text distribútora)

blackrain

Výborný návod jak napravit starého morouse a nelidu továrníka Bartoše (Jaroslav Marvan). Bartoš se při procházce zraní. Pomůže mu skalák Fábera (Jindřich Plachta). Bartoš si nic nepamatuje a neví, že je neoblíbeným továrníkem. Dokonale se sžije s rodinou skaláka. Ti ho přijmou za svého. Celý příběh se ještě více zamotá, ale všechno skončí dobře. ()

Tony.cs

Tato komedie má tu nejkrásnější a nejupřímější atmosféru. Nemůžu se zbavit dojmu, že dříve herci nehráli, prostě byli svými postavami. A proto to vypadá upřímně a přirozeně. ()

kaylin

Ukázka toho, že český film uměl být laskavý, naivní, ale prostě se na něj dobře koukalo. Hlavně díky výborným hercům, jakými byli Jindřich Plachta a Jaroslav Marvan. Jsou prostě výborní a ty jejich role jim věříte. Je to jen o tom, jak se má jeden člověk polepšit, ale je to takové pěkně lidské a dokáže to chytnout za srdce. ()

K.I.N.G.

Jednoduchý, ale velmi upřímný a milý příběh s výkyvy dobrých a špatně udělaných scének a hlavně v něm exceluje velikán českého filmového umění Jindřich Plachta, ale ten tam samozřejmě neni jediný, co skvěle hraje. ()

topi

Nebe a dudy je filmová klasika a také nádherné role pro Jindřicha Plachty (dělník Fábera) a Jaroslava Marvana (továrník Bartoš). Je to sice sentimentální až do nebe, ale tak krásně se na to kouká...... ()

..Lucas..

Vtipný i dojemný film, ve kterém exceluje jak Jindřich Plachta, tak i Jaroslav Marvan. Opravdu příjemný zážitek, ve kterém jsou skvělí i bratři Blahníkové (malá dvojčata). Jen mě mrzelo, že Antonie Nedošinská nedostala více prostoru. ()

decouble

Nemůžu uvěřit tomu, že "Nebe a dudy" režíroval stejný člověk jako "Syna hor". Tyhle dva filmy jsou vedle sebe jako Nebe a dudy:-D Bravo pane Slavínský;-) U mě 7/10. ()

Skip

Vynikající Jindřich Plachta a Jaroslav Marvan. Rozhodně ale nesmím zapomenout na dvojčata Tondu a Vaška (Jiří a Lumír Blahníkovi). Ti dávali filmu pořádnou šťávu. Výborná komedie, při které se ani chvíli nenudím. ()

Aleee89

Parádní česká a neotřelá klasika. Tenhle film mám moc ráda a s bráchou se vždycky podíváme, i když ho uvidíme třeba poněkolikáté... Výteční herci, poučení a zároveň lehkost sdělení, sranda a legrační scény, oživení v podobě dvou malých uličníků... Prostě když slyším název Nebe a dudy, objeví se mi na tváři přiblblý sentimentální úsměv, a to myslím hovoří za vše. ()

kajas

Asi bych měla bouchnout šampaňské, protože právě tento snímek je prvním filmem pro pamětníky, který jsem vzala na milost. Příběh je kouzelně naivní a vůbec si nejsem schopná vybavit tak roztomilé děti české kinematografie, jakými byli Fáberovi synovci. Příjemná podívaná. ()

radektejkal

Je zbytečné bádat nad tím, jak se zrodil tento prefabrikát. Zřejmě z ničehož nic. Ale byl tu a na začatku války spoustu lidí pobavil, nebo jim dal alespoň na klasické půldruha hodiny zapomenout na to, co se děje a k čemu se schyluje (samozřejmě tím myslím na stanné právo po atentátu na Heydricha). Utopie filmu jako by s opačným znamínkem korespondovala s utopií tisícileté říše. To, že film přežil, a dožil až dodnes, a je dokonce i dnes svěží a zábavný, to je určitě právě oním znaménkem plus. ()

PP66

Zlaté srdce Fáberovo, člověk hned pookřeje nad tou českou romantikou. Je prima po letech opět vidět takový bohulibý film :o) apropos od Slavínského mám obrázek... ()

Parlay

Zcela bez diskuzí jeden z vůbec nejkvalitnějších pamětnických filmů. Skvělí herci a nádherný lidský příběh, kterému na kouzlu neubírá ani zjevná idealizace doby, ve které se odehrává. Dovedete si snad představit ostřeji kontrastující film s v té době probíhající druhou světovou válkou ? Já tedy těžko... ()

Kopik

Nádherná stará česká komedie, já že tyhle typy starých komedií moc nemusím, ale tahle je výborná. Ti malí kluci sou dokonalí. Viděl sem jí už asi 5x a furt se mi líbí. K tomu vynikajíci herci J.Marvan a J.Plachta - paráda. ()

kapsomut

Tak užasnej film už jsem dlouho neviděl. Výborný příběh a skvěle provedený konec a nepřekonatelné herecké výkony. Bezchybný film, který dopuručuji všem, kteří se chtějí podívat na klasický černobílý filmeček. Opravdu české staré filmy mají svoje kouzlo. Rozhodně patří do TOP 200 filmů co jsem kdy viděl!!! ()