Letuška

• USA The Flight Attendant (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Komédia
USA, (2020–2022), 11 h 58 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvorcovia:

Steve Yockey

Predloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk, Michiel Huisman, T.R. Knight, Zosia Mamet, Rosie Perez, Colin Woodell, David Iacono, Michelle Gomez (viac)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (19)

Letuška (2020)

Drama / Mysteriózní / Thriller / Komedie- ano, to všechno tady je, pokud si pod slovem mysteriózní představujete psychologické sondy do podvědomí hlavní postavy. Všechny ostatní žánry jsou sice přítomny, ale nejsou zde tak úplně plnotučné- jsou tak trochu odstředěné, takže jsem děj seriálu nemohl vnímat zcela seriózně, protože šlo spíše o nenáročnou, oddechovou záležitost, která dovolila mému mozku, aby delegoval část funkcí na nižší ganglia. Ale to není kritika. Já se čas od času rád podívám na záležitost, u níž se mohu uvést do téměř vegetativního stavu a nechat se bavit. Seriál tuto funkci splnil a já jsem ho tak mohl ocenit pěknými třemi kousky. / Poučení: Berte ohledy a neumírejte v blízkosti letušek. ()

Série 1 (2020) (S01)

První sezóna seriálu ve mně zanechala smíšené pocity. Hlavní postava byla bezesporu zajímavá (i když po čase už i lehce otravná), příběh a jeho provedení dávaly od počátku najevo, že půjde spíše o oddechovou záležitost, a později už mi překážela ta naivita, s níž tvůrci přistupovali k většině problémů. Ale abych nebyl za škarohlída; nešlo o žádnou nekoukatelnou hrůzu, u některých epizod jsem se sice trochu nudil, ale ve výsledku šlo o sledovatelnou záležitost, u níž jsem se občas dokonce dobře bavil, takže si myslím, že jsou mé tři pěticípé adekvátním ohodnocením. / Poučení: S pravidelným přísunem alkoholu a nájemnými vrahy je život hned o poznání veselejší. ()

V nouzové situaci (2020) (S01E01)

Hodnocení seriálu otevírám obligátním trojhvězdím, protože jsem nebyl zklamán či naštván, ale na druhou stranu jsem nebyl ani radostně ohromen, protože mi způsob vyprávění tak úplně nevyhovoval. Rozhovor s mrtvolou- proč ne, ale na můj vkus tu bylo těch nekro dialogů až příliš. Hlavní hrdinka mi ovšem byla velmi sympatická; taková žena, co nezkazí žádnou zábavu a která za dlouhých zimních večerů zahání nudu tím, že louská vlašské ořechy svými játry. Jen si nejsem jistý, jestli bude nastavený kurz stačit na osm epizod první sezóny. Ve svém vlastním zájmu doufám, že ano. / Poučení: Chceš si oživit paměť? Dej si vodku. ()

Králíci (2020) (S01E02)

V komentáři / recenzi k předchozímu dílu jsem vyjádřil obavy z formy a směřování série a druhá epizoda mi naznačila, že jsem se obával oprávněně. Pokud bych chtěl vidět seriál s kriminální zápletkou a ukecaným duchem, šel bych do osvědčeného dua  Randall and Hopkirk (Deceased). Tady se mi ta Cassiyna vnitřní setkání s mrtváčem nezdají být dostatečně vtipná nebo alespoň zajímavá a mám silné tušení, že se z toho pro mě stane největší problém první řady. Nemůžu sice tvrdit, že jsem se vůbec nebavil, přesto mám dojem, že byl díl o něco málo slabší než jeho předchůdce. / Poučení: Nezapomínej doplňovat lednici. 3*- ()

Okolnosti pohřbu (2020) (S01E03)

Z mého úhlu pohledu ztrácí první série s každou další epizodou na zajímavosti i na tempu. Flashbacků respektive vnitřních dialogů postupně přibývá, zatímco děj jinak v podstatě přešlapuje na místě, takže jediné větší vzrušení mi zprostředkovává tipovací soutěž, v níž se snažím odhadnout, kolik alkoholu Cassie ještě zvládne, než se zase totálně vyleje. Alespoň trochu zábavným elementem se pro mě stala postava Annie, ale to je na epizodu dost málo. / Poučení: Co se v mládí naučíš, odnesou později tvá játra. ()

Konspirační teorie (2020) (S01E04)

Proti předchozímu dílu pro mě přišlo ve čtvrté epizodě mírné zlepšení, protože jsem měl zase jednou pocit, že se přece jen děje něco podstatného. Tím tedy nechci říct, že bych byl z viděného zrovna nadšený, ale alespoň se obrátila dosavadní sestupná tendence. Miranda je pro mě stále nevyřešenou záhadou, protože mi není jasné, jak může být člověk s takovými schopnostmi tak zoufale neschopný. / Poučení nebo spíš otázka: Způsobuje OCD homosexualitu? Jiných příznaků jsem si totiž nevšiml. 3*- ()

Domy jiných lidí (2020) (S01E05)

Když si odmyslím všechny ty příznivé náhody a až příliš očividné nesmysly, musím uznat, že jsem se u páté epizody celkem slušně bavil. Tedy, ne že bych přímo hopsal samým nadšením, ale tvůrci mi už jasně ukázali, že může být podstatně hůř. Seriál evidentně patří mezi záležitosti, u nichž vaše mozkové buňky nezhynou vyčerpáním, ale pokud hledáte něco nenáročného na líné odpoledne, tohle by mohlo vyhovovat. / Poučení: "Jestli tam budou psi, pár dní nežrali, budou slabí." Hmmm, nebo hladoví. ()

Po setmění (2020) (S01E06)

Předchozí díl jsem v podstatě pochválil, a jak jsem mohl očekávat, byl jsem ihned po zásluze potrestán výletem do vnitřního světa zasloužilé alkoholičky. Výsledkem pro mě byla nezáživná šestá epizoda, v níž šla veškerá dynamika příběhu do kopru a do popředí se dostaly jen vzpomínky, flashbacky a ty fakt divné vnitřní dialogy. Vlastně ne, ještě se řešily (tak nějak) vztahy, ale bylo to prostě málo. Za mě šlo o zatím zřejmě nejslabší díl, který mě věru nepotěšil. / Poučení: Pokud dlouhodobě piješ, abys zapomněl, nekaž si to tím, že se budeš snažit vzpomínat, jinak přijdou všechny investované prostředky vniveč. ()

Hitchcockův motiv (2020) (S01E07)

Sedmé epizodě jsem rozmarně přihodil čtvrtou pěticípou, jelikož mě zastihla v příznivé náladě, která se mě zmocní vždy, když začne mistrovství světa v jediném kolektivním sportu, který mě opravdu baví. Ale dost o ragby a zpátky k seriálu. Tvůrci ani tentokrát nikterak nezastírali, že vlastně natočili takovou rozháranou kravinku, ale překvapivě jsem se vcelku dobře bavil, protože došlo i na nějaké humory. / Poučení: Spolupráce s nájemným vrahem může do tvého života přinést humor a spoustu zážitků. 4*- ()

Přílety a odlety (2020) (S01E08)

Obě epizody, kterými tvůrci uzavřeli první sezónu seriálu, byly pro mě zároveň těmi nejlepšími, i když je pravdou, že finální díl na svého předchůdce přece jen lehce ztrácel. Tentokrát byl děj znatelně méně vtipný, bůh zase jednou hopnul ze stroje a došlo i na hru na city. Ta mě sice minula, ale její přítomnosti jsem si pochopitelně povšiml. Taky jsem nemohl nevšimnout náhlého poklesu efektivity do té doby stoprocentního nájemného vraha / psychopata, pro něhož byla práce zároveň životním koníčkem. / Poučení: Do extrémně nebezpečných cílů střílej vždy opakovaně. 3*+ ()

Série 2 (2022) (S02)

Po první sezóně jsem si od druhé řady mnoho nesliboval; očekával jsem spíše výrazné zhoršení, ale ve výsledku se ukázalo, že tvůrci v podstatě udrželi laťku na původní úrovni, a to pro mě bylo příjemným překvapením, které mi narušilo až nevyvedené finále. Jasně, byla tady i jiná chabá místa, ale vyrovnávaly to mnohé zábavné momenty, takže můžu konstatovat, že i napodruhé šlo o nenáročnou oddechovku, která mě i přes občasná škobrtnutí vcelku pobavila. Až na ten závěr... / Poučení: Přísně tajné státní záležitosti sdílej jen s nejbližšími přáteli a rodinou. ()

Dvojité vidění (2022) (S02E01)

Fakt mě mocně zajímalo, jak chtěli tvůrci navázat na první sezónu, v jejímž závěru ukončili v podstatě všechny dějové linie. No, z mého pohledu nezačala druhá řada právě nejlépe. Zklamala mě hlavně sestava u vnitřních dialogů (ty mi dost vadily už v předchozí sérii), protože jedna Cassie mi bohatě stačí. Pokud jde o další vývoj, sem silně skeptický, ale nebudu předjímat a počkám, co mi scénář přinese. / Poučení: Při vstupu do budovy CIA vždy odevzdávej mobilní telefon. 3*- ()

Houby, tasery a medvídci (2022) (S02E02)

Ne, nebylo to zase až tak špatné, jenže jsem se nedokázal ubránit pocitu, že se děj v průběhu druhé čtyřicetiminutovky téměř neposunul kupředu; z mého pohledu šlo jen o takové přešlapování na místě, které mi "zpříjemňovaly" výlety do Cassieina stále osídlenějšího vnitřního světa. Naivní jednoduchost z první sezóny zůstala (to není kritika), takže se tvůrci evidentně nezbláznili a nezačali si hrát na něco většího. / Poučení: Ve sprše odhalíš nejedno tajemství. ()

Ledový festival v Reykjavíku je v tuto dobu překrásný (2022) (S02E03)

Bez mučení přiznávám, že byla třetí epizoda dějově někde jinde než předchozí poněkud nezáživný díl. Tentokrát se příběh pohnul z místa (a nebylo to jen přeletem na Island), a když odhlédnu od obvyklých podivností, uznávám, že jsem se sice nenáročně (ale přesto vcelku dobře) bavil. Na lepší hodnocení by se u mě tvůrci museli ještě více snažit, ale tři kousky jsou tady, myslím, na místě. / Poučení: Co sníš na Islandu, to zůstane na Islandu. Jsem si tím téměř jistý. ()

Shledání v baru Blue Sincerely (2022) (S02E04)

Čtvrtá epizoda pro mě byla vyloženě divná. Pravda, byla o poznání akčnější a rozpohybovanější, takže by se dalo předpokládat, že budu spokojen, jenže... Tvůrci se nechali nějak moc unést, takže se většina těch akčnějších scén posunula od tradiční naivity k úplné blbosti, a to, že si tvůrci velice vtipně dělají legraci ze svých vlastních postupů (Miranda ze stroje), jim u mě body rozhodně nenahnalo, protože to vyznělo až příliš lacině. No jo, no, tak zase o hvězdičku níž. / Poučení: Kam se na emoji hrabe Enigma. ()

Topící se ženy (2022) (S02E05)

Pátá epizoda nebyla špatná, a přestože nebyla ani úžasná, proti předchozímu dílu šlo o výrazné zlepšení, které jsem musel ocenit jednou pěticípou navíc. Chudák Cassie má těch vnitřních hlasů prostě příliš mnoho, takže se té její schizofrenii ani nedivím. Já mám jen jeden vnitřní hlas a jsem si naprosto jistý, že mu rozhodně nesmím podlehnout, protože by mě jednoznačně přivedl na temnou stranu Síly. Navzdory tomu množství vnitřních dialogů mě děj tentokrát vcelku bavil. / Poučení: Alkohol je metla lidstva a někteří lidé obětavě zametají i za ty jedince, kteří jsou na tuto činnost příliš líní. ()

Bratři a sestry (2022) (S02E06)

Po kratší, nucené pauze jsem se dnes mohl vrátit k seriálu a šestá epizoda druhé série na mě působila podobným dojmem jako předchozí díl, takže jsou z mého pohledu tři pěkné pěticípé na místě. Já se považuji za jedince, který má pro leccos pochopení; je mi jasné, že se člověk může ve vztahu z různých důvodů nudit- může ho nudit partnerka / partner, může se naopak nudit ve chvílích, kdy vedle sebe tuto osobu zrovna nemá, což si může začít kompenzovat například adrenalinovými sporty nebo bokovkou- to fakt dokážu pochopit. Špionáž pro KLDR už je za mě ale přece jen přes čáru. Takže jsem ve výsledku dostal očekávanou porci naivity a děje, který mi zrovna nepřetěžoval mozek, ale na druhou stranu to bylo celé vlastně docela zábavné. / Poučení: Alkoholik se dostává do vážných psychických potíží (které si uvědomuje) až ve chvíli, kdy se snaží s alkoholem skoncovat. ()

Senzační jízda (2022) (S02E07)

Sedmá epizoda se zařadila k těm vydařenějším, v nichž se tvůrcům podařilo slušně mě pobavit, přičemž zároveň ukázali, že zřejmě dosáhli svého tvůrčího maxima, a já jsem tak pochopil, že už to lepší asi nebude. Od úvodního dílu první sezóny mi bylo jasné, že půjde o nenáročnou oddechovku, a tvůrci se toho drží, což mi sice neumožní hodnotit více jak třemi kousky, ale zároveň je mi velmi sympatické, že se nesnažili tlačit na pilu a nedostali se tak do zóny zoufalé trapnosti. Ta pitomoučká naivita je mi tady docela sympatická. / Poučení: Chytrý telefon je, bohužel, mnohdy chytřejší než jeho majitel. ()

Vzad a kupředu (2022) (S02E08)

Tak tentokrát jsem byl jednoznačně zklamaný. Z mého pohledu se pojetí děje v závěrečné epizodě změnilo z dosud pitomoučce naivního v nepříjemně hloupé, a to mě fakt nebavilo. Já sice chápu, že tvůrci museli uzavřít všechny dějové linie, ale bylo jen jejich chybou, že si tam naroubovali jednu absolutně zbytečnou jen proto, aby si mohli hrát na parodii na Annie Wilkes. Ne, ne, finále se těžce nepovedlo, a přestože byla série jen nenáročnou oddechovkou, bylo tady všech těch nelogičností, očividných blbostí a všemožných klišé až příliš mnoho. / Poučení: Je-li tvůj dvojník viditelně menší a viditelně těžší, je to vůbec dvojník? ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)