Letuška

• USA The Flight Attendant (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Komédia
USA, (2020–2022), 11 h 58 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvorcovia:

Steve Yockey

Predloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk, Michiel Huisman, T.R. Knight, Zosia Mamet, Rosie Perez, Colin Woodell, David Iacono, Michelle Gomez (viac)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

M.i.k.e

zvláštní seriál,který má sice hodně much,ale ve výsledku baví a udrží diváka v určitém napětí až do konce.Kaley Cuoco se hodně snaží vymanit z role Penny,což je fajn,ale postupem času vám dojde,že ona vlastně pořád Penny je,jen v téhle realitě nepoznala Leonarda a Sheldona a skončila jako letuška.Tady mi s přibývajícím časem sice trochu vadily ty její alkoholické stavy,ale předpokládám,že to ani nemělo být příjemné.Závěr byl pak možná trochu přitažený za vlasy,ale vzhledem k průběhu celé série to vlastně ani nevadí...70% ()

Morholt

Mimo BBT jsem Kaley Cuoco ve výraznější roli viděl vlastně jen jednou a nedopadlo to moc dobře, takže jsem šel do Letušky trošku s despektem. Ale byl jsem celkem příjemně překvapen. Herečka se nesnaží za každou cenu vymanit z role Penny, ale naopak v ní zůstává, přičemž sem tam přidá dramatičtější rovinu, na kterou od ní nejsem zvyklý a výsledek mě bavil. Bavila mě i stylizace s rychlým střihem, řadou flashbacků a sedlo mi ztvárnění vnitřního hlasu. Na druhou stranu mi to občas přišlo nelogické, snaha dodat celku komediální nádech se ne vždy dařila a hlavní hrdinka, i přes veškeré sympatie, byla občas na pěst. Nehledě na to, že jsem měl pocit, že se seriál až příliš často opakuje a snaží se tak natáhnout na kýžených osm dílů. Ušlo to, ale nejedná se o nic, k čemu bych se vracel. 60% ()

LND

Hlavní hrdinka prezentovaná jako slečna, která se často opíjí a vyspí se s prvním chlápkem, na kterého narazí, se po dlouhé služební cestě opije a vyspí se s prvním chlápkem, na kterého narazí. Onen chlápek je však přes noc brutálně zavražděn, hlavní hrdinka totálně zpanikaří a začne hledat řešení. Jako vhodné řešení mimo jiné zvolí opít se a vyspat se s prvním chlápkem, na kterého narazí. Do toho se nám začne rozvíjet mysteriózní zápletka o tom, kdo to vlastně byl ten zavražděný chlápek. Hlavní hrdinka má halušky z chlastu a není schopná udělat jediné správné rozhodnutí. Ovšem největší problém je podle mě udržet deset báglů a ještě mobil. Člověk se u toho dost zasměje, to jó, a dobře to odsejpá. Lepší tři. ()

JetDryerFan

Přiznám se, Letušku jsem si pustila kvůli Kaley. Hrozně mě zajímalo jak se s tím popere a jestli jí dokážu odpárat tu nálepku “Penny”. Díky Bohu ta holka ukázala, že je skvělá herečka! Role jí sedla, věřila jsem jí každé gesto a na Penny si ani jednou nevzpomněla. Vedle jejího výkonu se mi líbily flashbacky do dětství a opilecký králičí psychadelie považuju už jen za třešinku na dortu. Malé přešlapy jsem díky tomu ráda odpustila a končím slovy - jo, fakt mě to bavilo! ()

Jirk4

Nebyt Penny (Kaley Cuoco nepisu zamerne) v hlavni roli, rekl bych, ze celkove hodnoceni bude o dost horsi. Je to nelogicka blbost se spatnym obsazenim (FBI agent co vypada na 15), a casto dost desnym scenarem ("kdyz na tebe kyvnu, tak nebudes vypovidat" "ale to delaji jenom mafiani!" ... "ja se obavam, ze budu muset vyuzit sveho prava nevypovidat!" "myslela jsem si, ze nam chcete pomoct!" :D ). Nebo u zamku na 4 cisla (10000 kombinaci): "Tohle cracknout by mi trvalo roky, to jsou miliardy kombinaci" ... 😂 No ale jinak to ubiha velmi rychle a celkove se na to spis da koukat, takze asi solidni 3*. (Ale dokoukal jsem to zatim jen do pulky a uprimne kdybych na to ted zapomnel, tak budu v klidu zit dal bez toho, abych vedel, jak to dopadlo.) --- S utrpenim jsem to dokoukal do konce, oproti prvnim 4 dilum je to pravy opak, vsechno se neuveritelne tahne a koukat se na to uz neda. Celkove 1*. ()

• Kaley Cuoco zakoupila prostřednictvím své produkční společnosti Yes, Norman Productions v roce 2017 práva ke stejnojmenné knize, dokonce ještě před jejím vydáním. (Brock)
  • Přestože knižní předloha končí tam, kde první série seriálu, objednalo HBO Max hned po odvysílání finále druhou sérii. (hansel97)