Deti zo susediacich mestečiek Shadyside a Sunnyvale trávia každoročne leto v tábore Nightwing. Tento rok sa ale namiesto klasickej zábavy budú musieť postaviť vrahovi so sekerou, ktorý sa v okolitých lesoch začne pohybovať. (Marceloo)

Blazkowicz

O něco lepší než první díl hned z několika důvodů. Lepší zasazení, konečně vraždění a solidní gore a zároveň míň užvaněné. Pořád je to ale ukecané dost, když jedna scéna je vraždění v kempu a druhá je povídání holčin v zasypané jeskyni. Zbytečně to natahuje film a tvoří hluché místa. Magický patos je tady bohužel pořád. Je to slasher jen na oko, protože buď ho dneska už nikdo neumí pořádně udělat a nebo ho pro větší atraktivitu u nové generace smíchají s fantasy a rodinným filmem dohromady. 2+* ()

koty2201

Pri druhom dieli série Fear Street budem stručnejší, pretože táto trilógia je skôr ako seriál a nie 3 filmy. Čiže veľa z toho, čo som napísal k jednotke, patrí aj tomuto druhému a aj tretiemu filmu. Hneď na úvod poviem, že ma vraždenie v detskom tábore bavilo o niečo viac. Nie, nehľadajte za tým moju úchylku, ale len o trochu lepšie natočený slasher. Záchrana Sam a Shadyside ide na vedľajšiu koľaj a skôr sa dej sústredí na príbeh jedinej preživšej z vrážd roku 1978, "Cindy Berman" (Gillian Jacobs) (tie úvodzovky pochopíte na konci filmu, nebudem prezrádzať). Ktorá svojim osobným príbehom naznačuje, že zrejme nedokáže Sam poradiť a zbaviť ju posadnutia čarodejnicou. Celý dej sa teda odohráva v tábore Nightwing počas leta 1978. Ústrednými postavami sú dve sestry, Cindy (Emily Rudd) a Ziggy Bermanové (Sadie Sink). Staršia Cindy, je animátorkou a mladšia Ziggy táborníčkou. Zatiaľ čo Cindy rieši vzťah s iným animátorom, Tommym Slaterom (McCabe Slye), mladá Ziggy si užíva pubertu a vďaka nekompletnej rodine je problémová. Otec odišiel a mama alkoholička. Tábor je však na mieste popravy našej známej čarodejnice a mestečka Union, ktoré sa časom rozdelilo na Shadyside a Sunnyvale. Zdravotnú sestru v tábore robí Mary Laneová (Jordana Spiro), matka Ruby Laneovej (Jordyn DiNatale), ktorá vraždila na teen párty v roku 1965 a spáchala samovraždu (stretli sme ju aj v prvej časti ako ducha). Tá chcela kliatbu zastaviť, ale museli ju odviesť na psychiatriu, lebo napadla Tommyho. Ona ho chcela eliminovať, lebo vedela čo mu hrozí. A áno, skutočne si ho čarodejnica vybrala na ovládnutie ako predtým jej dcéru Ruby. Postavy sú tu napísané za mňa prekvapivo lepšie ako v prvom horore a prišli mi aj sympatickejšie. Predstaviteľ Tommyho si svoje filmové vraždenie dosť užíval. Ale rovnako bola super Sadie Sink, naša Max zo Stranger Things. Sesterská dynamika s Emily Rudd bola zvládnutá dosť dobre a bavili ma ich škriepky a neskôr zmierenie. Aj vyšinutá animátorka a rebelka Alice (Ryan Simpkins) bola primerane zábavná, na odľahčenie deja. Po technickej stránke by som sa v hodnotení opakoval po jednotke. Len tu sa s farbami a s kamerou už nehrali tak ako v prvej časti. CGI a masky sú stále umelé. Hudba, kostýmy, rekvizity, zasadenie deja stále dobre akcentujú dobu a teda koniec 70. rokov. Aj keď si myslím, že mali v tom trochu rezervy. Takže ak vás bavil prvý diel a chcete vedieť ako to dopadne a čo bude ďalej, tak určite by ste nemali vynechať ani 2. časť série Fear Street. Možno vás to bude baviť viac ako jednotka a mimochodom, je tu viac nahoty a hlavne gore záberov, ktoré sú mimoriadne nechutné a surové. ()

Ltblue

Uz ked si tvorcovia dali tak velmi zalezat na fakt super gore sceny (rozseknute hlavy a sekanie sekerou v zaveru filmu) mohli si dat tak isto zalezat na nie tak hlupom scenari ako sa javil tu ( co mi trhalo nervy vylievanie emocii pri zlomenej nohe a nasledne chodenie po nej ). O triedu lepsie ako 1va cast. Na tretiu sa tesim o kus viac. ()

xxmurphyxx

O poznanie lepšie ako jednotka aj keď niektorých chýb z nej sa ani pokračovanie nezbavilo. Lesbickú telenovelu síce vystriedali rodinné prípady a susedské vzťahy ale našťastie sa to držalo v rámci hraníc a neotravovalo to tak ako v predchodcovi. Bodycount nám tak isto utešene stúpol aj keď si naň treba hodnú chvíľu počkať vyvažuje to aspoň nápaditosťou a surovosťou. Rozhodne pokrok oproti prvému dielu, Dúfam, že stúpajúca tendencia vyvrcholí v treťom diely. Niektorý herci mi tam trošku nepasovali, sem tam nejaká uletenosť v chovaní postáv, ale nič čo by vyslovene narúšalo tempo. Film ako taký pôsobí ako vykrádačka a pocta zároveň 80kovým hororom a atmosférou mu to celkom ide. ()

IZFNP

O chlp lepšie ako jednička, bolo mi sympatickejšie prostredie i postavy. Možno je to aj tým, že po jednotke som zmiernila očakávania, tak som bola menej sklamaná. ()

Facerr

Čekal jsem nejslabší část, dostal jsem opak. Tím, že se časové linie víckrát připomínají, jde o jasné oživení celé trilogie. ()

Nikolas__

Jestli si zatím nějaký horor z tohoto roku zaslouží nějakou větší pozornost, bude to za mě právě druhá část trilogie Fear Street. Celkem slušné postavy, feeling osmdesátých let a slasherů (friday the 13th), dobrá hudba, skvělé řemeslo a kvalitní scénář. Celkově to byl jeden z nejzábavnějších čistokrevných slasherů za posledních pár let. Fakticky. ()

Kanee

Horror pojatý retro dobou a s možstvím akce je to opravdu dobrý horror. Tedy, pokud pominu tu stupiditu hlavních postav, která bije do očí. Škoda, vybrání herců suprové, nápad taky, ale logika filmu na bodu mrazu. ()

Lendak

Je zaujímavé, že film, ktorý vzdáva poctu Piatku 13, tak je vlastne ešte lepší. A aj lepší  ako jednička. Tento film je v podstate  lepší. Viac napínavejšie, krvavejšie, akčnejšie jak oproti jedničke, tak aj oproti Piatku. Jediné čo mi viac vadí oproti jedničke, sú menej sympatické postavy. Jediní, ktorých  som si obľúbil je Saide Sink a ten jej priateľ, na ktorého meno si nepamätám. Tiež je zaujímavé, že aj keď je viac krvavejšíe ako prvý diel, tak je menej vidno vraždy priamo, väčšinou sú mimo záber. Čo je za mňa oveľa oveľa lepšie. Ale sú tam aj krvavé smrti, nebojte sa vy fajnšmekeri. A na konci je jeden, vlastne dva skvelé zvraty. VERDIKT: Lepšie ako jednička, po všetkých stránkach. ()

hony23

O něco lepší než jednička, tentokrát vykrádáme Pátek třináckého a ocitáme se s vraždícím maniakem na letním táboře. Jenomže to trvá třičtvrtě hodiny, než se ostří sekery poprvé zarazí do lebky jednoho z teenagerů a začne se konečně něco dít. Děj je ale opět slabý, sledujeme jen efektní vybíjenou táborníků. ()

paja_r

Mám z toho pocit, jako když se koukám na starej Pátek 13, ale ne tak, že by to byla vykrádačka, tentokrát popkulturní odkazy působí tak, jak by měly. Laťka je výš, než u dílu z roku '94, děj je míň zmatený, postavy zajímavější a atmosféra lepší. Takže pokud máte rádi horory, u který nejde jen o to vraždění, ale aby tam byl i nějakej ten okultní divnoděj, tak tohle celkem splňuje požadavky. Dávám plus za dobře dobově zvolený soundtrack (Bowie a Cobain v jednom filmu? Proč ne. Komu to dojde, tomu to dojde). *Jinak mimo, kdo taky sdílí můj pocit, že Netflix se už jenom pořád přiživuje na trendu, jakej před pár lety nastavil Stranger Things? Hlavně vizuálně, něco na tom bude... ()

bonovox

Slušné pokračovanie s pohľadom do minulosti, hlavne druhá slasher polovica je dostatočne kvalitná. Uvidíme čo prinesie finálna trojka... ()

stanyko

Druha cast uz stala za to, a som rad ze som to nesekol pri jednicke. Hned vidno rozdiel, ked sa do horou netlacia nasilu prvky, ktore tam nemaju co robit. Cele to malo spad, akciu aj dobry pribeh, 70. roky zobrazene realne. Dialogy mohly byt miestami menej stupidne. Celkovo nic prevratne, ale dobre sa na to pozeralo. ()

veverysiak

Dostala sa mi do ruky Dvojka, ale po jej zhliadnutí nepotrebujem vstrebávať ďalšie časti trilógie, je to nenápaditá tínedžerská akože vyvražďovačka s akože mysterióznym základom, možno by som dal o jednu hviezdu viac, ale je to kópia kópie, nemá to žiadnu invenciu, spôsob vyhladzovania je furt dookola to isté a ani aktéri nie sú zvlášť sympatickí, takže 20%. ()

Pan.Antonin

"Tonight I watched your perfect boyfriend turn into a monster and kill the only person I’ve ever loved." Prostřední díl trilogie mě bavil mnohem víc než jednička. Trošičku totiž ubylo čarodějnictví a přibylo víc slasheru, byť samozřejmě Sářino prokletí je tu stále hlavním motivem filmu. --- Na letním táboře se ošetřovatelka pokusí zabít jednoho z vedoucích Tommyho. Další vedoucí prohledají její dům a kromě nejrůznějších léků najdou i tajemný deník s mapou. Podle ní dojdou do bývalého čarodějčina doupěte, kde najdou zeď popsanou jmény všech místních vrahů. S jednou výjimkou. Se jménem vedoucího Tommyho, který ale ve stejnou chvíli bere do ruky sekeru a rozjede krvavý masakr. --- Skvělí herci v čele se Sadie Sink, dobré postavy, dobrý vrah s pytlem na hlavě. Stále si myslím, že kdyby se míň věnovali čarodějce a víc sekerníkovi a strašidelné atmosféře, bylo by to lepší. Ta jim totiž zdaleka nejde tolik, jako odkazy na jiná kulturní díla. K tomu přidejte zvláštní závěr a máte důvod, proč nakonec nedám čtvrtou hvězdu. "We can end this. No more murders, no more curse, no more pain." ()

Kushina

O stupeň lepší jak první díl, už to nemělo takový ten nádech až moc dětinského filmu, i když tam hrálo snad ještě víc dětí :D Víc creepy, víc scary, lepší příběh. 70% ()

brasek

Príjemné prostredie, príjemné postavy rôzneho charakteru. Žiaľ dlhodobo nuda, príbeh sa rozbehne až okolo 45. minúty, čo by nebolo na škodu za predpokladu že by nešlo iba hlúpe vyvražďovanie. Osobne však strácam nitku príbehu, o čarodejnici som sa dozvedel niečo viac ale nie je to dostatočné. ()