Oklamaný

• USA The Beguiled (viac)

Během občanské války Severu proti Jihu je těžce zraněný voják Unie John McBurney (Clint Eastwood) od jisté smrti zachráněn mladou dívkou z nedaleké jižanské internátní školy. Když se rozhodne ukrýt ho v bezpečí internátu, jsou zdejší ženy a dívky zprvu šokované, ale nakonec se vojákovi rozhodnou pomoci, ačkoli se jedná o nepřítele. John se postupně zotavuje a ženy v jeho okolí začínají být jedna po druhé okouzleny jeho nezaměnitelným šarmem. Atmosféra ve škole začíná houstnout, ve vzduchu visí příznaky žárlivosti, lsti i zrady... Legendární herec, režisér a skladatel Clint Eastwood zde předvádí opravdu výjimečný herecký výkon, který dle mnohých světových kritiků patří mezi jeho nejlepší. Toto dílo je navíc nejoblíbenějším filmem režiséra Dona Siegela (Drsný Harry, Útěk z Alcatrazu). (oficiálny text distribútora)

PTuranyi

Staršia verzia spracovania knihy, ktorej oproti filmu Sofie Coppoly nechýba dramatizácia a spád. Nie že by bol Clint Eastwood o toľko lepší herec ako Colin Farrell, či Nicole Kidman tromfla Geraldine Page, ale produkcia ide po príbehu priamočiarejšie a nebojí sa chytiť atmosféru za pačesy. Nie, nejde o nejaký thriller ale tam kde necháva Coppola vyznieť ticho, tu Don Siegel popustí uzdu hudobnej fantázii Lalo Schifrina. Z filmu sa tak stáva dobrá psychologická dráma, v ktorej sa Clint Eastwood v úlohe zraneného yenkeeho snaží manipulovať osadenstvo dievčenskej školy aby prežil a nie všetko mu vyjde tak ako by si želal. 75% ()

lada32

Vynikající atmosféra snímku mi trochu připomínala filmy J.Herze.Každá z postav zápasila z dobrem a zlem v sobě,mysterioznost filmu byla skvělá,hudba za použití cembala prvotřídní.Všichni tady vyzdvihujete Clinta,ano byl vynikající,ale kdo mě fakt dostal byla G.Page v roli ředitelky školy.Jak ona dokázala pohledem zároven toužit a nenávidět.Výborný film. ()

raru

Veľmi dobrý scenár a vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených,hlavne Clinta v nezvyklej ,,civilnej´´úlohe.Chudák Clint,ako inak to mohlo dopadnúť,jeden chlap a sedem žien? ()

Krocan

Clint Eastwood a dům plný lolitek. To prostě nemohlo dopadnout dobře. Hlavní hrdina většinu filmu předvádí žonglování se zapálenou loučí nad sudem střelného prachu. ()

Sopholojong

Nepochopim zamer Sofie Coppola remakovat uz skrz-naskrz priemerny original. Ten ma sice divackejsiu atmosferu horuceho a "swamp" Juhu, ale ma skaredsie zenske. Coppola ma krajsie babenky... a dat si gangbang s Kidman a Dunst by bolo uplne o niecom inom. ()

PORTER44

Povedený drama.Clint jako zraněný voják se ocitne v dívčí škole ,jen co se uzdraví už má choutky hned na místní tři ženy od nejstarší až k mladici a vybral jsi mladou což se mu vymstilo ,nejdříve amputace nohy což bylo dost drsný,a pak otrava houbami ,u některých scén jsem se i docela pobavil, Clint je prostě kanon jeho herecký výkon neměl chybu. ()