Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Rover

Nemůžu si pomoct, ale některý dialogy mi přišly neskutečně trapný....hlavně v první části. Ale jinak opravdu výtečný skorohorror. Závěr napůl zklamal, napůl potěšil...trochu rozporuplný film. HUDBA: James Newton Howard - celkem ušla:) ()

Beckett51

Jednoho dne přišel indický pán a řekl: " Natočím film o mimozemšťanech, ze kterého se poserete." A měl pravdu. K posrání dokonalý. ()

salahadin

Kruhy v obilí jsou vlastně čítanka, malí ufo-školáčci se tak učí číst :-) Nezapomenu, jak jsem tenkrát v kině ani nedejchal, až jsem málem zfialověl! Pro mě osobně větší zážitek než oba předešlé Shyovy filmy. JN Howard opět nezklamal a naservíroval skvělou mrazivou hudbu! Shy tady své umění diváka strašit dotáhl až na vrchol, přidal dojemnou zápletku, pár filosofických úvah, které moc neruší děj, přidal jeden zbytečný záběr na konci s UFOunem. Ale přidal i napětí, přidal na gradaci, intenzitě a přidal skvělé šokující lekačky! Snad nikdy jsem sebou netrhl tak, jako když se na oslavě mexických dětí zpoza keře objevil "želví ninja". Brávo, Shyi. ()

Rosomak

Znamení má několik velmi silných momentů, které se vám zaryjí do mysli. Ačkoli mi občas přišlo, že některé momenty jsou přehnané a hrozně uměle naimplantované, dokáže si film udržet svou atmosféru a místy vás docela pohltit. Problém je nejvíce v příliš moralizujícím sdělení, které se Shyamalan snaží do diváka nacpat horem dolem. Každopádně doporučuji shlédnutí, už kvůli tomu vychytralému pracování s atmosférou a divákova očekávání... ()

Stegr

85% - Příjemný film. Mel Gibson s Joaquinem Phoenixem zaváleli a M. Night Shyamalan opět nastrojil dílko plné nadpřirozena, tajemných záhad a krásných do sebe zapadajících vyústění... ()

Disk

Je to tak na 70%. Shyamalan je výborný režisér, spolu s Jamesem Newton Howardem umí navodit atmosféru jako málokdo, ale co je to platné, když jeho scénář je tak strašně vachrlatý. Divná pointa a konec jak z Války světů. A to cameo si mohl Shy taky odpustit. ()

Aky

Příběh je o poznání chudší než má Šestý smysl, ale výkon Mela Gibsona je vskutku nadprůměrný (jak pro něj nemám zvlášť slabost). Role muže trpícího po smrti manželky mu dokonale sedí. Útok mimozemšťanů zde není samoúčelný, ale jen podtrhává základní myšlenky filmu, které jsou ryze pozemské. Sci-fi pomůcky spíše slouží k ozvláštnění toho, co chtěli autoři říct. ()

S.Quentin QUALE

Po Šestém smyslu jediný další výborný film M.N.Shyamalana. Signs jsou thrillerem s mimozemšťanskou tématikou, který plyne velmi pomaloučku, ale dokáže vybudit v divákovi pěknou dávku zvědavosti a ke konci i hutného napětí. Ti, kteří prahnou po akci, budou zklamaní, ale těm, kterým nevadí decentní filmařina bez velkých efektů a body countu, budou potěšeni mrazivou atmosférou filmu. Příběhu svědčí i boční kolečka a kvalitní herecké osazenstvo, takže já i vzhledem k následné autorově tvorbě přihazuju na 4,5*. 90% ()

misterz

Mel Gibson tu zahral skvele, bez neho by to nebolo ono. A k tomu príjemná "zimomravá" atmosféra a očakávanie niečoho neznámeho, čo viac dodať. Najviac ma však dostal záver, keď všetko do seba zapadne ako posledný článok puzzle. Nedá mi oceniť skvelú hudbu, ktorá zážitok z filmu umocňuje. ()

Vančura

Phoenixe moc nemusím, Gibsona ještě míň, ale tenhle film mě prostě baví, a když jsem na něj nedávno narazil v telce (kde ho reprízují dost často, nebo mi to aspoň přijde), dostal jsem chuť ho vidět znovu, i když ho znám už skoro nazpaměť. Nejlepší mi přijde úvodní část, kdy se tam dějou divné věci a atmosféra výborně houstne. V momentě, kdy už je jasné, že jsou za vším ufoni, mi to už přijde slabší (zvláště od chvíle, kdy se ukážou na kameru), a samotné finální rozuzlení mi už přijde docela slabé, respektive ne moc zajímavé. Přesto chovám k téhle - dnes už - klasice respekt a užil jsem si ji i po několikáté. ()

mzss1

|50%| Film mi dlouho unikal, nějak mě nelákalo se do tohoto dílka vrhnout, tentokrát jsem se do toho pustil. Ve výsledku mě to moc nebavilo, ale ani nějak nepohoršilo. Režisér M. Night Shyamalan odvedl svoji standartní práci. Od něho mě dost bavil Šestý smysl (tam jsem ty 4* dal zaslouženě). Další obdobný kousek Vyvolený, který jsem si nedávno prvně pustil, mě také extra nenadchl. No, tak nyní k tomuto. Atmosféru to jistě má, ale moc se neprojevovala či jsem ji nedokázal vnímat. Začátek vypadal nadějně, pak se to začalo topit ve stereotypu. Poslední půlhodinka vypadala už zajímavěji, ale i tak byl úplný závěr celkem nezáživný. Kritizovat film opravdu nechci, nic zásadního, žádná velká chyba zde není. Je to prostě zvláštní a netradiční film, který mi moc nesedl. Jsou tu určité prvky, které byly dobře zvládnuté. Mel Gibson a Joaquin Phoenix se snažili, stejně jako děti. Hudba je tu zajímavá. Takže tu vyloženě o nudu nenarazíme. Tu 3* nejslabší možnou hvězdu jsem dal. Víckrát se k filmu ale nevrátím. ()

k212

Jasný důkaz toho, že to jde i bez moře krve, tun masek a tisíců megabajtů digitálních triků. Díky pane Shyamalane. Tentokrát jste sice hrál s odkrytými kartami od počátku, žádná šokující odhalení se nekonala. I to jasně podtrhuje nesmírný tvůrčí talent. ()

kingik

Gibson všechno hraje stejně, Phoenix nedostane šanci rozehrát něco zajímavého a režisér Shyamalan už mě unavuje svou snahou točit pořád něco neobvyklého. Stejně je to ve výsledku nepravděpodobná kravina, která se tváří celou dobu tajemně a napínavě, ale skutek utek. Nic extra se ve filmu nestane a přišlo mně to až nenápadité. M. Night Shyamalan by už měl začít točit normální filmy a na ty mysteriozní opusy se jednou provždy vykašlat. Tohle mě nějak nenadchlo. ()

Snorlax

Ta nejhloupější šablona z béčkových sci-fi s lekacími momenty nemůže přece přesvědčit, že se jedná o mysteriózní a ještě k tomu kvalitní film. Gibson byl v mnoha momentech naprosto nedůvěryhodný a štvala mě i hudba. V závěrečné scéně jsem postrádala již jen dlouhý záběr na vlajku s hvězdami a pruhy lehce se třepetající v mírném vánku, který byl způsoben potleskem přeživších Američanů. Od odpadu tuhle ptákovinu dělí pouze to, že jsem se párkrát solidně lekla. ()

Legas

Znamení jsou důkazem, že lze natočit kvalitní, chytré a napínavé sci-fi za malé peníze (kdyby zde tedy nehrál Mel Gibson). Film má patřičnou atmosféru, která je podpořena především skvělou retro-thrillerovou hudbou. Shyamalan opět režijně nezklamal. Myslím, že má do budoucna divákům ještě co říci (tedy ukázat). I když vás čeká dostatek brnkání na vaše nervy, jsou mimozemské aktivity až v druhém plánu. Znamení jsou především film o víře. Je to rodinné drama se spoutou zajímavých odboček. ()

gilmore_girl

Podle me nejlepsi Shyamalanuv film! Brilantne vyuzil strachu z neznameho, kdy nevite, co proti vam stoji, nevite, co delat a jak se branit... a nezbyva nez cekat, co se stane. Skoro jsem nedychala! Nadherne ukazal, ze pres to vsechno nesmite ztracet nadeji a viru... a je jedno, jestli verite ve znameni nebo v neco jineho, ale v neco verit musite! To je v dnesni dobe opravdu vzacne poselstvi... a pet hvezd je za nej malo. ()

HoneyBunny

Skvělý film. Ne tak dobrý jako Šestý smysl, ale lepší než Vyvolený. Někdy je atmosféra tak hustá, že jsem poprvé od Vetřelců brindala pití. Shyamalan je jedním z nejnadějnějších hollywoodských režisérů a svou práci odvedl brilantně (i jako herec). Klopýtne jenom dvakrát: poprvé při scénách smrti Gibsonovy ženy vložených na nevhodné místo, podruhé, když nám na konci ukáže, s čím jsme vlastně celou dobu měli tu čest. Vyvažuje to úžasnými lékačkami, obzvlášť rukama pode dveřmi :). ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)