Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Ole92

Tomuhle říkám pořádné sci-fi a opět musím poděkovat přítelkyni že mě na tento film přivedla. Kruhy v obilí a invaze mimozemšťanů to je můj šálek kávy. Palec nahoru. ()

Vitaminy

Škoda, že Shyamalan už netoči, takhle hustý filmy plné napětí, očekávání a překvapení, jako je právě hororové Znamení, Šestý smysl a Vesnice a místo toho se vrhá na tak stupidní témata, jako je Poslední vládce větru. Od zhlédnutí Signs do kukuřice jen s brokovnicí. ()

Mortemiss

Výjimečný horor s dokonale promyšleným dějem. Režisér se znovu strefil do černého, stejně tomu bylo i u Šestého smyslu. Příběh o rodince, která bydlí u kukuřičného pole, dvě děti, strýc a bývalý kněz, kterému při autonehodě zemřela žena. Jednoho dne je příjdou navštívit vesmírní bratři a tím začíná boj mezi lidmi a mimozemšťany, kteří se neradi umývají. ;) ()

Caine

5 hvězd dávám kvůli té šílené depresivní náladě, kterou ten film vyvolává (alespoň u mě). To prostě musím ocenit!!! :-) ()

M1k9

Zraky se ubírají k závěrečné desetiminutovce, kde se všechno rozsekne, resp. odpálí basebalovou pálkou a polije balenou vodou. Nad tím se musím jen ušklíbnout. Vždyť o pouhé 3 roky později tu máme Válku světů se vším všudy. 2.5/10 ()

Kucndo

Jako ten film jakžtakž by byl dobrý, kamera dobrá, herecké výkony slušné(až na neustále tupej výraz Culkina), lezl mi z toho i mráz po zádech, hudba taky neměla chybu, ALE (!!!!!!), neeee, prostě nedokážu překousnout fakt, že ti ufouni jsou milénia napřed před našimi technologiemi, ale prostě dřevěný dveře je zastavěj. :D to prostě nežeru a celej film mi to absolutně znechutilo. btw. Voda je pro nás smrtelná, jakoupak planetu to přepadneme? No přece tu modrou planetu plnou vody! Lidi říkaj, že Shyamalanův úpadek nastává od Vesnice, ale já mam takovej pocit, že to začlo tímhle... ()

mateas.matt

V zaveru jsem cekal, ze palkou odpali kouli plnou vody a radoby snehem.. Diky teto veci musim ubrat 3*. Celkem tahly a nudny dej. Emzaku strasne malo. ()

Blueeyes

Znamení mám moc ráda a když je příležitost, nikdy si je nenechám ujít. Miluju atmosféru toho snímku, každá postava je skvělá jiným způsobem a všem dokážu rozumět. Ačkoli tomu všemu samozřejmě vévodí role Mela Gibsona. Jeho sinusoida víry a nevíry je zcela pochopitelná a přirozená a mě je sympatické, že se v téhle postavě projevuje lidskost s klady i zápory toho všeho, co tohle slovo obnáší. Joaquin Phoenix je jako vždycky báječnej a děti jsou no zkrátka k sežrání. Největším kladem filmu je ale to, jak do sebe všechno postupně zapadá, dílek po dílku jako dětská skládačka. Na spoustě mysteriozních scifi počinů se dá najít hodně nesrovnalostí a nesouladů, ale tady ne. Tohle mi kompletně dává smysl od začátku až do konce. A hudba, hudba je skvostná ()

Jaroslaf

Znamení je dle mě druhej nejlepší film Shyamalana hned po Šestým smyslu. Celkem silnej příběh poloviční rodiny je zahranej poměrně hutným hereckým ansámblem, a některý záběry sou znepokojivý v kombinaci s velice kvalitní hudbou pana Newtona Howarda až dodnes. Napětí z neviděného a neznámého kazí samozřejmě konec, ale ve srovnání s některými kusy Shyamalana (Vyvolený například) se pořád jedná o silný nadprůměr. ()

TheSpearCZ

Signs je vrcholové dílo M. Night Shyamalana, opět nám tu ukázal, jak dokonale umí nakládat s mrazivou atmosférou, kterou roztočí, přidá pod kotel a hraje si s divákem až do úplného závěru. A oproti Šestému smyslu nebo Vyvolenému se tady jedná o mysterióní žánr, který se v některých chvílích přesouvá až k hororu, což jen potvrdilo, že se tady dle mého Shyamalan opravdu našel. Už jen ta atmosféra, kdy se člověk nebojí toho, co se děje, ale toho, co by se mohlo stát je škola hororu. A tu tady doplňuje James Newton Howard svojí geniální kompozicí. A Mel Gibson v hlavní roli to jen stvrzuje. Jediné, co by se tu dalo změnit k lepšímu je výběr kluka do hlavní role, protože Rory Culkin je jedno z nejméně sympatických děcek ve filmu, co snad existuje a poté samotný konec, kterému už docházel dech a volba směru se mi moc nezamlouvala. I tak ale musím projevit spokojenost z filmu. Čisté 4* ()

kaze

Tento film ma hlboko sklamal. Mal také vysoké hodnotenia, že som sa na neho riadne tešila, ale bola to chyba. Celý film som sa modlila, aby tam toho mimozemštana neukázali a oni ho tam aj tak tresli. Keby to bolo v takej psychologickej rovine, bolo by to lepšie. ()

Tomislav

No tak nezbývá, než se přiklonit k dvouhvězdičkovým pochybovačům. 2 hvězdy kvůli atmosféře navozené s minimem prostředků a kvůli hudbě. Toť vše. Protože jinak to bylo dost pomalé, předvídatelné a uzívané po celou dobu filmu. Mel Gibson naprosto nepřesvědčivý, nehledě k zvláštním osobnostním zvratům jeho postavy. Chtěl bych, aby můj duchovní převlékl kabát, kdykoli se mu přihodí něco nepříjemného nebo zvláštního. Ale nakonec to celkem zapadá - otec Gibson totiž zpovídá věřící v sámožce, takže s psychologií jeho postavy je vše v pořádku. Syn Gibsona mluví jako doktor dvouoboru socilologie-psychologie s ještě mokrým harvardským razítkem na diplomu, což by nebylo na škodu, kdyby mu nebylo dvanáct let. A o mimozemšťanech alergických na vodu (jak se dokáží potýkat s vysokou vlhkostí vzduchu na Východním pobřeží nechápu), kteří rozbijí okenice, ale nejsou schopni otevřít dveře, už ani nemá cenu se dál rozpovídávat. ()

Berry

Shyamalan dokázal, že umí být MISTREM i bez svého pověstného šokujícího rozzuzlení. Nejen celá atmosféra filmu je ohromující, ale i ty znamení v poli vypadají naprosto úchvatně. Scéna, kdy jde Graham Hess v poli s baterkou a uvidí nohu mimozemšťana zahajuje neopakovatelné napětí a drží si ho až do konce. Scénář působí opravdově a věrohodně a herci se do svých rolí opravdu vžili, takže celek působí dokonale! I občasné vtipy tu mají své místo a nepůsobí blbě. ()

Šmoula

Úžasná atmosféra doplněná tajemnou hudbou a velmi dobře zpracovaným dějem. U hororů očekávám, že se budu alespoň trochu bát a zalézat pod peřinu, což tenhle film splnil na 120%. ()

Chevees

Snad všichni tady ten film hodnotí pozitivně a velkým počtem hvězdiček, ale to já bohužel nemůžu. Možná jsem od něj čekal něco víc - třeba víc tajemna... ()

ivonca

Osobne neznášam akékoľvek prvky sci-fi a myslím, že film by bol rovnako dokonalý a úžasný aj bez nich...ale aj tak ho nemôžem ohodnotiť inak. Fantastická atmosféra i príbeh i stupňujúce sa napätie od začiatku do konca. ()

Pc

Brrr když jsem to viděl poprví tak jsem se strašně lekl při lekavých scénách. Ale dobře natočený, zpracovaný, hercí super prostě 5* ()

Košoun

Celý film bohužel sráží konec. Čekal jsme prostě víc! Ne romantickou sladkou tečku. Ale jinak je vidět, že film může být úspěšný i bez miliónových rozpočtů. Tady nejde o efekty, ale o atmosféru, který začíná úvodníma titulkama a končí závěrečnýma. A Mel Gibson zvládl svou roli dokonale! ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)