Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Autogram

Skutočnosť, že sa sporadicky niekde vo svete objavujú kruhy v obilí, nenechala chladného ani Shyamalana, špecialistu na thrillery a tentokrát mu to (ešte) vyšlo na jednotku. Efektov je vo filme klasicky minimum, ale ku koncu niečo uvidíme a aj bez efektov, iba so zvukmi a strachom, sa atmosféra dá krájať už od začiatku. Kukuričné polia sa aj za denného svetla zdajú hrozivejšie ako temný les a to pravé prichádza v noci pri hre so svetlom baterky alebo sledovaním odrazu v najrôznejších predmetoch namiesto priameho pohľadu na vec. Scenár sa vzhľadom na profesiu hlavnej postavy umne pohráva aj s myšlienkou viery a straty viery v najťažších a celkom beznádejných okamihoch života. –––– Mohl bys alespoň předstírat, že si myslíš, že by to mohlo dopadnout i dobře. ()

TheRoller

Ja som vždy tvrdil, že voda je to najcennejšie, čo máme. Je ťažké brať niečo vážne, keď ste predtým o tom videli v celku podarenú paródiu. Začiatok bol skeptický, ale potom Mel Gibson už vôbec, ale ani trochu nebol Charlie Sheen a na smiech mi veru nebolo... Za kradnutie kukurice je nielen reálna basa, ale po tomto zážitku aj reálna šanca, že vás trafí infarkt len čo sa listy šuchnú. A to je niečo! Po Čeľustiach sa bojíte plávať ďalej, ako posledný človek vo vode (jeho zožerie skôr, takže máme čas zdrhnúť). Po Znameniach sa neodvážite vstúpiť hlbšie do pola, nech je to aj na úkor kvality - trháte, čo je pri ceste a snažíte sa čo najskôr vypariť - jednak družstevná stráž sú svine a jednak si jednoducho nechcete prežiť to, čo Mel. Nech je pravdepodobnosť hocaká, proste je tam ten pocit a proste nechtete. A predstavte si, že máte naokolo dve roztomilé deti. Brrr. Shyamalan je naozaj majster a opäť mu to vyšlo. Šiesty zmysel to síce nie je, ale stále sa pri tom dá zistiť, v ktorej časti trupu je uložené srdce. 90% Najlepší moment: Istý moment zobrazený v TV. Vo vypnutom TV... ()

Ichabod

Unbreakable je podle mne nejlepší Shyamalanův film, ale Signs je můj nejoblíbenější. A vlastně je to asi i můj nejoblíbenější film s mimozemšťany vůbec (obecně komiksy a scifi u mne neobstojí před solidní kriminálkou či tarantinovkou). Shy umí natočit a hlavně napsat super hridnský film nebo scifi aniž by upozadil rodinu v hlavní roli a přesto je vyprávění příběhu pořád poutavé. Tady Shy překonává i Spielbergovo Válku světů s mnoha digitálními efekty a stejně skvělým ansáblem herců Shyova tvorba s neotřelými postupy ho uvedla na výslunní mezi největší velikány a lehce hitchcocovské Signs bylo po Sixth sense asi jeho největším komerčně úspěšným projektem, kde divácí v sále vytvořili jednu z nejlepších atmosfér co jsem za léta v kině zažil. Opravdu poctivý horor s úžasnými čtyřmi postavami, kde i řada scén jakoby odlehčí atmosféru a přitom je film tak silný jak ve scénách, kde se snaží disfunkční pár bratrů semknout, tak v šokujícímu vpádu mimozemšťanů. A jako vždy Howardova úžasná a Herrmannem inspirovaná hudba dělá z Signs jeden z nejpoctivějších 100 procent filmů všech dob. ()

svobik

První film, kterým započal (naštěstí snad dočasný) úpadek Shye. Nevím, zda za to může český dabing, ale většina filmu mi přišla vyloženě slabá. Herecké výkony k smíchu, děti na zabití a alobalové čepice no comment. Meh... ()

zigíš

Rewatch 2024: Po letech mě to rodinné drámo pořád baví (a bavilo i tenkrát). Naopak cokoliv s emzákama zív zív (a tenkrát to taky byla bída). Časový úsek tenkrát je něco přes dvacet let (pane jo!). Po pravdě mě k opakovanému shlédnutí přiměl soundtrack Jamese Newtona Howarda. Už přes tejden poslouchám nádhernou kompilaci Night after Night a nemůžu hlavní motiv dostat z hlavy. A vlastně ani nechci ..tak co si stěžuju :) ()

Death

Atmosfera by se dala v tomto filmu krajet. Nektere sceny hranici az s hororem nebo spise hororove jsou, napeti je citit z kazdeho zaberu ci gesta nektere z postav-nejvice se bojime toho, co nevidime. Samotny pribeh je ryze v Shyamalonovskem duchu. Tedy jako zaklad slouzi paranormalni jevy, trocha nabozenstvi a viry a hlavne lasky. Zni to mozna trochu klisoidne, ale vysledek je az prekvapive dobry a hlavne silny. Sci-fi slozka tady je jen na vedlejsi koleji. Zaver je sice malinko podivny, ale zas urcite dost originalni. ()

Madlene

Dobre to bylo do chvile, nez se na scene objevi prvni ufoun. Pak uz to bylo dosti nestravitelne. Uprimne receno - ufouni, kterym ma udajne vadit voda, ale pristani v blizkosti rybnika, uprostred leta, kdy rano pada rosa...a oni nic??? Nevim, zkratka tenhle chlapik umi tocit i lepsi filmy. ()

deckardx

Klasickej Shaymalan, este v dobe kdy se mi jeho filmy libili.. Oproti vesnici nebo zene ve vode je to skvost... Oproti vyvolenemu,je to slabsi,ale presto hodne dobre... ()

manonfire

Znamení mě dostalo krom své atmosféry onou nosnou pointou ve smyslu.....vše má svůj význam, i detail zážitku starý deset let vám může zachránit život...Svým způsobem nejlepší film s mimozemskou tématikou. Byť je to paradoxně scénami mimozemšťanů se netýkajících. Je to osou příběhu ve smyslu vše souvisí se vším a vše má svůj význam, kterým snad jednou prozřeme. 80% ()

P1tr

Můj nejoblíbenější Shyamalanův film. Sice bez pointy, ale s o to hutnější atmosférou. Když mi u scény v poli zazvonil mobil, byl jsem strachy bez sebe. ()

spikey1

Shyamalan ještě dokázal využít svojí formu v momentu kdy věděl co a jak točí. Povolal Phoenixe a Gibsona a natočil nekompromisní temný horor ve kterém nechybí setkání třetího druhu. Já z toho byl podělaný až za ušima. ()

giovanni3

No atmosféra byla v některých částech filmu naprosto dokonalé, ale jiné části filmu mne moc nebraly a to až tak, že jsme se chvílemi nudil... Mel Gibson je kvalitní herec a i zde to předvedl. Dávám 3z5, ale vážně jsme přemýšlel nad 4z5 ()

Glowski

Vše začíná dobrým nápadem – v tomto případě bude útoku z vesmíru čelit rodina bydlící na statku za městem. Ve filmu se nedočkáme ničení světově významných měst ani vzdorující armády, ale komorního příběhu oné rodiny. První hodinu a čtvrt buduje Shyamalan napětí a v tomto ohledu jsou Znamení jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Atmosféra je díky zvláštním zprávám v televizi a mrazivým detailům (obrázek v knize o mimozemšťanech) opravdu hutná. Film si umně pohrává se záběry jako je cinkot zvonků na verandě a vtahuje nás do děje díky hereckým výkonům i skvělému soundtracku. Klobouk dolů před tímhle vším. Pak bohužel přijde finále, které tento klaustrofobický sci-fi thriller přenese na úplně jinou vlnu a závěr tak ztrácí na působivosti. 85 % ()

Jello Biafra

Režisér od začiatku filmu precízne buduje hustú atmosféru znásobenú strachom z neznámého. Záverečné odhalenie tajomných bytostí je však veľmi slabé. ()

Smileface

Solidní film se slušnou atmosférou která těží z toho že nevíme KDO vlastně rodinu ohrožuje a jak jistě víte strach z neznáma je ten nejkvalitnější :-).Film má skutečně skvělou kamerou.Mohu vřele doporučit. ()

3 AM Code

Tak sem to videl po druhe. Rikal sem si ze si treba poopravim nazor, a proniknu do toho. Nazor sem si poopravil - o hvezdu min nez pred tim. Prvni pulka ujde, pak je to hromada nelogicnosti, herci prehravaji (ackoli tenhle pocit mam nepochybne proto, ze se nedokazu naladit na 'strasidelnou' atmosferu filmu) -> naprosto nulovy strach - ke konci naopak zly smich (reakce na mimozemstany). Vim ze tu slo spis o studii strachu z neznama nez o pribeh, ale stejne sem se nudil. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)