Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

teekanee

Opravdu velice dobrý oddechový animák z dílny Netlixu. Atmosférou a stylizací a humorem mi to trochu připomínalo Life is strange. Pochválil bych zejména prvních 60% filmu, jelikož to je prostě hláška za hláškou a pak velmi dobře zpracovanou vztahovou linku mezi naší rodinkou, který vůbec nezavání patosem a trapností, jak to občas u animáků bejvá. Konec je pak už trochu přepálený i v rámci animáků ( z mamči se stane terminátor), ale nic, co by zkazilo výbornou podívanou. 82% ()

somme

Uz tam zase cpou LGBT+ aby mohli vubec udelat film?! Co na to rict… Divna animace, zvlastni postavy, radoby moc cool… Nevim co na tom vsechny tak dostalo. ()

Vlad

Prva ca. hodinka za 5* bez vahania! Zaujimave ale rozumne, vtipne pre deti aj rodicov. Bohuzial od prieniku do obchodneho centra uz nasleduje len jeden superuzasny samoucelny nezmysel za druhym, popierajuci uz beztak velmi volnu logiku filmu. Bez napadu alebo zmyslu, uz len jedno meme za druhym. Ku koncu som cakal, ze ese aj ten pes zacne hovorit lietat a hrat na gitare... Cele to degraduje velmi dobre rozbehnuty film pre celu rodinu kdesi na uroven odpadu. Skoda! Vo vysledku velmi slabe 3* ()

wistar

Strašně nápaditý vtipný a nádherně animovaný rodinný film. Děj je sice přímočařejší a vypráví známý příběh, ale postavy, vztahy a inovativní nápady jsou velmi cítit. Jediné vytká je závěr jenž je až moc natáhnutý a v některých scénách působí moc nerealisticky a trapně. silných 9/10 doporučuji všem. ()

jirikzaboj

Animované filmy dokážou mít často větší dopad a rozsah toho, jakým tématem se právě zabývají a to hlavně díky využití kreativity, kterou nelze na filmovém plátně za normálních okolností ztvárnit. Co se týče příběhu, tak tento animák není nijak zvlášť objevný a zabývá se velice známými problémy, jako jsou hlavně rodinné vztahy, rozpory v pochopení, moderní technologii apod. Ovšem animace je vyšperkovaná úplně na novou úroveň a nechce se mi věřit, že to je pomyslný debut dvou hlavních tvůrců, ale je to tak. Soundtrack a dabing je opravdu bezkonkurenční a film si mě získal díky jeho barev, nápaditosti ve scénáři a postavami, které si budu pamatovat ještě dlouho. ()

Va3sek_here

Úžasný film, plný skvělých momentů, místy se tu i dokážeme napínat. Je tu krásně vidět, že i lidé, kteří nemají společné zájmy si spolu nakonec můžou rozumět. Možná Vás překvapí, že hlavní záporák je tu vlastně umělá inteligence, ale i tak její motivaci chápeme, protože ji zradil někdo blízký. Hlavní postava Katie je tu vykreslená jako takový hezký příklad někoho, kdo má trochu odlišné zájmy než ostatní, ale i tak nám je velmi sympatická a vlastně ji i chápeme. 9,5/10, nejlepší animovaný film roku 2021. ()

yrwen

Animace krásná, rovněž i hudba a sympatické postavy jsou majákem tohoto filmu. Je to vtipné a originální, příběh sice dost jednoduchý, ale tak je to animovaný rodinný film, takže za mě to vůbec nevadí. Důvod proč se mi tento film líbí je to, že tento film obsahuje a rozvíjí jednu velmi důležitou myšlenku. A to propast mezi myšlením rodičů a jejich potomků, která je způsobena změnou doby, ve které obě generace vyrůstali. Zkrátka je důležité se nehádat, ale přistoupit na myšlení té opačné generace, něco si z toho odnést a tím se sblížit. Snažit se pochopit jeden druhého a připustit si, že na smýšlení toho druhého něco je. ()

skonsam

Tady neni nic moc dodat. Je to tzv. vystresovany animovany film. Zabery jsou rychle a sekane, zkratky ve smyslu oblibenosti nebo trendu. Zbytecnost, ktera u me obsadila jen dalsi nudne 100te misto. ()

Asparah

Tak tenhle film mi dal naprosto vše, co jsem potřeboval... Šílenou animaci, šílený příběh, totálně šílený humor bláznivé rodiny, kdy jsou sice divní, ale i tak trpí typickými problémy klasické rodiny. Tenhle film pro mě splnil to, co nejspíš měl ... Udržel mou pozornost a rozesmál mě ! ()

Janiik15

Animák, který mě ničím nezaujal. Příběh za moc nestál. Vtipy byly dost často tlačené na sílu, tak to bylo spíše na hraně trapnosti. Animace taky nabyla moc dobrá. Další neskutečně otravnou věci byl nevyvážený zvuk. každou chvíli jsem musel snižovat hlasitost filmu, protože neskutečně křičel a v další chvíli jsem musel zvyšovat zvuk, protože nebylo nic slyšet. Nestojí to za ty 2 hodiny ztraceného času. Filmu bych nakonec dal maximálně 45%. ()

leafroller

"Mami, nečekala jsem, že budeš tu apokalypsu zvládat. - Vždyť učím prvňáky, to je můj běžný den." Svižný a vzhledově originální animáč, u kterého smích vysoko převyšoval nudu z "rodinných" prvků a dojemných výlevů. Hledat nějaký myšlenkový přesah by v tomto případě bylo asi marné, ale tím si nemusíme kazit celkový dojem. Je to prostě oddychovka, kterou jednou za čas potřebuje každý. Zbývá tedy už jen jedna otázka: Proč má tenisová raketa čip??!! ()

Johnysko

Chtěl jsem nenáročný animák u kterého se zasměju a na Disneyovku jsem úplně neměl náladu. Zabrouzdal jsem tedy na Netflix a pustil si tuhle věc od studia Sony. Má to svojí poměrně nevšední animaci, která mě hned ze začátku uhranula. Nečekal jsem absolutně nic. O to víc mě překvapilo když se mi dostalo naprosto úžasný zábavy a nebojím se to hodnotit jako nejlepší animák za posledních třeba 5-6 let, možná i více. Moderně pojatá komedie o ne tak ideální rodince, bojující s robotí apokalypsou. Ten film má prostě všechno. Kdo chce nenáročnou komedii u které se bude sakra dobře bavit, vřele doporučuju. Dneska už je naprostou vzácností udělat něco kde se člověk v podstatě celý film směje. Tady to tak bylo. Skvělá práce. ()

Nellaron

Uveďte dôvody, čím je tento animák iný od ostatných a prečo by ste si mali pozrieť práve tento. V prvom rade ide o parádnu nálož humoru, ktorý odráža súčasnú dobu. Film si uťahuje zo všetkých dnešných “hodnôt”, na ktorých ľudom záleží. Instagram, FB, online svet atd… Scénka, ako by vyzeral svet po vypnutí wifi, ma dostala do záchvatu smiechu. Príbeh je jednoduchý, ale nastavuje zrkadlo. Svet ovládne UI, ktorú sami budujeme a rozpadajúca sa rodinka sa ho snaží zachrániť. Príbeh nám nevtieravým spôsobom pripomína potrebu súdržnej rodiny a menej čumenia do mobilov. Záverom treba spomenúť grafiku, ktorá má svoje kúzlo, a je iná v tom pozitívnom zmysle. Úprimne, najskôr som si myslel, že pôjde o blbosť, ale po zhliadnutí dávam plných 5. ()

MatyRock

Audiovizuální stránka věci dokonalá, emočně lehce nadprůměrná a příběhově průměrná. Jde o zábavný a nápaditý snímek s rodinným tématem pro rodinný večer. 7* ()

drkaldj

Jde poznat, že je to natočeno pro dnešní děti, protože to jak film neustále něco chrlí a skáče a zběsile se pořád něco děje, je přesně pro ně (že by problém s pozorností?). Ze začátku musím říct, že mi právě tato zběsilost spolu s přehnaným tlačením sociálních sítí trochu vadilo. Na zběsilost jsem si nakonec zvyknul a to i díky tomu že postavy jsou celkem dobře napsané (potrhlé), takže to ke snímku nakonec sedělo. Lord a Miller mě opět celkem příjemně překvapili. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)