Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

Bara.Juricko

Tento film jeden z nejlepších filmů..nejen kvůli vynikajícím hereckým výkonům Russella Crowea a Joaquina Phoenixe , ale také kvůli nádherné hudbě, která s vám zaryje do paměti a máte stálé nutkání si jí prozpěvovat. Film je nádherně zpracovaný ,jak kostýmově ,tak kulisami. Dějová linka velmi zdařená a z toho dělám film jedním z nejlepších. ()

eliza56

Příběh o jednom generálovi, dá se říct o tom nejlepším z nejlepších své doby, co přijde o všechno v jedné sekundě. Je to o lásce, pomstě a trochu i o historii, která je sice upravená, ale jde o film. Ten má lidi bavit a mě to bavilo od začátku až do epického konce. Byť já osobně bych hlavního hrdinu asi nezabíjela, ač je pravda, že šel ke smrti od začátku jen prostě nechtěl hned umřít ale prvně se pomstít. Když se mu to povedlo v klidu odešel. Ale stejně, jeho smrt si mohli ušetřit ač to k ní směřovalo od začátku. Stejně se tam nahoře jednou všichni setkáme. Ale ne hned. Ne hned. ()

Ra_

Už dávno jsem se smířil s faktem, že paměť hollywoodských scénáristů sahá jen k Boston Tea Party a cokoliv se událo před rokem 1773 považují jako banda filmových jehovistů za fikci. Naštěstí se tento parádní velkofilm na stránkách čsfd označuje jako akční / dobrodružný / drama - a v tomto žánru nemám co vytknout. Protože kde není hrdina, tam si ho vytvoříme a pojmenujeme nejblbějším jménem které ve slovníku najdeme, aby se podobal době a byl zapamatovatelný i pro poslední lopatu, a kde není záporňák, tam si napíšeme vlastní dějiny a dáme naprosto vykonstruovaný scénář zahrát někomu jako Joaqin Phoenix - tak skvělému, že už publikum bude schopný přesvědčit o naší verzi čehokoliv (ani si netroufám napsat historie, protože s tou nemá snímek společné kromě jmen Marka Aurelia a jeho syna Lucia Aurelia COmmoda zhola nic). Trojice Han-Lis-Kla dala snímku dobrý hudební background, atmosféra filmu je strhující a když jsem z hlavy vyškrábal vetřelce hryzajícího mě do mozkových koulí s pojmem "historický" (opět - děkuji čsfd), dokázal jsem si snímek parádně užít. Dávám 5 (dotřetice - díky označení na čsfd) za atmosféru, herecké výkony, emocionalitu a hlavně a především Joaquina, který dokázal skoro nemožné. Jen škoda, že trojice Ridley Scott, Russel Crowe a Joaquin Phoenix nezpracovali s podobným zápalem třeba Dědu Mráze, na jehož existenci děti učíme odmalička. ()

Kamil.Berane

83% Dlouho jsem váhal jestli tomuto snímku dám 4 hvězdy. Nemám obecně rád válečné filmy, jakožto tento film za válečný historicky pokládám. Ovšem je to snímek vhodný ke shlédnutí, protože se v něm odráží spravedlnost, která sice není v běžném životě reálná a těžko říci, jestli se vše odehrálo jak tento film ztvárňuje. Kdo však hledá spravedlnost v životě, tak v tomto filmu jistě nalezne zalíbení, tak jako já. Nehledejte však fakta. Je to snímek hodný pro ctitele Boženy Němcové a jejího díla Babička. Tak mi tento snímek připadal. Kladný závěr pošramocený těžkou ztrátou lidského života, tak bych vnímal záměr autorů. ()

JenTR

Sice je to americká blbost, ale dobře se na to kouká. S reálným antickým Římem to moc společného nemá, ale je to výpravný a napínavý film. ()

MrMorce

Úžasný film z období, které miluju. Velmi silný příběh i děj a velmi dojemný konec. Kostýmy i herecké výkony jsou skvělé. Filmu nemám co vytknout. ()

agil001

Velmi pěkný historický velkofilm. Ale když už se ve filmu vyskytují skutečně historicky žijící osoby, je velmi smutné, že že hlavní dějové skutečností jsou zcela smyšlené. Commodus Marca Aurelia opravdu nezabil. To už tak ale u amerických filmů bývá. ()

UnderLine

SPOILER: Opět moje třešnička na dortu, kouknu na Gladiátora jen když mám náladu na gladiátorské bitvy v aréně, na konci filmu mi vždy ukápne slzička (ne ze smutku ale z radosti že gladiátor může být konečně se svou rodinou). (95%, velkou část přebírá i soundtrack, který ve většině scén vybudí reálné emoce a donutí diváka vstát z jeho pohodlného křesla (což je myšleno jen obrazně)) ()

mistr97

Gladiátor mi příliš nesedl, především mě nenadchlo zpracování filmu. Vše bylo takové přehnaně velkolepé. Velkoduchost postav hraničila s přehráváním. Nevadí mi, když se ve filmech přehání (příkladem budiž série Rychle a zběsile), ale k dané době se to dle mého názoru tolik nehodí a způsob, jak zaujmout diváka, vidím jinde. 55 % ()

MatoPalkes

Veľkofilm ako má byť. Russelovi som Maxima veril v každej sekunde a na konci boli aj slzy, najmä vdaka fantastickej hudbe. Jeden z mojich TOP filmov. ()

lukas.pukas.

tak tady nejde asi co dodat , vubec neberte v potaz ze to je historicky nepresne , ale Nedokazu si predsatvit nikoho jineho nez Rusla ,jeho zivotni role a film je dokonaly , takze kdo nevidel ma to obrovske stesti ze si to muze uzit . ()

Enon

Precizně natočený, skvěle odvyprávěný a osobní příběh římského generála, který se stane otrokem a následně gladiátorem, který vzdoruje císaři a touží po pomstě mě naprosto uchvátil. Ridley Scott mi tímto filmem dokázal, že má řemeslo pevně v rukou a ví jak má vypadat dobrý film. 96% ()

Bratyslavcan

Veľkolepé. Perfektný postupne vyvíjajúci sa emočný príbeh, tak ako aj postavy v ňom. Vizuál pozadia nádherný. Hudobný doprovod Hans Zimmera ma len viac a viac ponáral do diania. Nenapadá mi jediná vec, ktorú by som mohol vytknúť. Prvotriedna prácička. Oscar je zaslúžený. ()

Radeck

Nač je vám sláva a hrdinství když v jedné minutě můžete přijít o vše co jste kdy milovali. Velmi působivé, vše krásně do sebe zapadá herci vybráni u mně na jedničku hlavně chci vypíchnout záporáka  Joaquin Phoenixe nic nenudí a to nejsem moc fanouškem historických filmů. Dát méně než pět by byla moje hanba. GLADIÁTOR = film kdy čest, věrnost a přátelství nebyly jen prázdná slova. ()

Semington

Klasický snímek který doslova zná každý film maniak, a řekl bych že i bez toho maniak. Tenhle film úplně miluji protože je tam velmi dobře vyobrazeno, otroctví a nevyhnutelný osud otroků. Všichni říkají jak je tento film jen prostě popkornová zábava, možná mají pravdu ale tak jako co chete? na tohle tu jsou jiné filmy ne snad? máte tu fight club, interstellar, počátek, no prostě chápete tohle není téma na velké přemýšlení tyvole s prominutím. Co chcete? velké filozofárny uprostřed arény? Ne tady je boj o život, tohle je drsný snímek který nám má připomenout jak věci tenkrát byli, a zrovna ano tohle je zábavné téma nějaká aréna, ale tak proč ne? Tohle je jistota že se to bude ostatním líbit a není to ani zas tak hloupé, když už teda máte ty nenažrané mozečky. Máte tu nějaké vztahy mezi postavy, Generál který se už blíží na trůn a bratr který to prostě psychicky nedá a trůn musí mít on tak prostě zabije svého otce. řekl bych že příběh je výborný a je dobře že nevymýšleli nic složitějšího, takhle to byla opravdu perfektní a drsná jízda, nebudeme samozřejmě mluvit o hereckých výkonech, to asi každému doklapne. Prostě za mě originální a výborný válečný snímek z minulosti který se nebojí ani brutality. Za mě určitě 10/10 ()

SLPHR

Tento snímek zraje jako víno. Po každém shlédnutí je lepší a lepší. Původně jsem dal jen 4*, ale po asi již 3 projekci jsem musel zvýšit na 5. Skvěle herecké výkony, hudba, režie a v celku vše je na vysoké úrovni. Ridley Scott dokázal udělat historicky velkofilm, který bude bavit snad úplně všechny. ()

Caldwell6

Ano, tento film je zasazen do doby starověkého Říma, ale jeho pojetí je nadčasové. Nejde jenom o prostředí, hudbu a kostýmy, které dávají filmu určitý obraz, ale oceňuji především propracovanost a režii filmu. Vidím mezi postavami takovou chemii, jakou jsem neviděla u žádného historického filmu. Gladiátor mě i po takové době pokaždé fascinuje. Pořád je to TEN film. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)