Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

mattha

Oskary si to zasloužilo právem. Nádherný velkofilm, kterej ukazuje jak to gladiátoři měli těžký a jak to dřív chodilo.Pecka ()

ondrzej

Dal jsem si za úkol jediné... ohodnotit 200 filmů (YES) projít testem (YES)... a pak dát tomuhle prvoplánovému stupidnímu filmu to, co si zaslouží... * (poraďte mi prosím co musím udělat ještě proto, aby se mé hodnocení započetlo do výsledného procentuelního hodnocení všech uživatelů?) ()

vinceC

Musím říci, že pro mě to byla naprota bomba, skvěle provedené a hlavní hrdina v podání Russella Crowe neměl chybu. Nádherná podíváná. ()

Lukaaasek

Osobně si myslím, že jde celkově o povedené dílko z inventáře Ridleyho Scotta. Výborné herecké výkony (Russell Crowe, Joaquin Phoenix), vyladěné též po stránce vizuální a hudební, slušný dojem na mě udělaly akční scény. Je zde však do očí bijící problém nesoucí název "absolutní historická nevěrohodnost", který mi brání přidat završující pátou hvězdičku. ()

kondomxxl

Pre mňa jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. Scott vytvoril dielo na ktoré sa dá pozerať neustále dookola a stále sa je na čo pozerať. Výborný výkon Crowa a Phoenixa. Keď si ešte pridám OST Zimmera, tak nemám čo dodať..... ()

Maik666

Dobrý film s reálnym dejom, ktorý opisuje situáciu otrokov v koloseu a v ktorom závisí gladiátorov život od rozhodnutí obyčajných ľudí. Tento film ukazuje, ako sa dá dostať z najvyššej hodnosti úplne na samé dno a akí boli panovníci namyslení a krutí. Vďaka dobrému deju a dobrým bojovým scénam u mňa na 95%. ()

luckylittl

Nemám moc rád tyhle velkolepé dobrodružné filmy z období starého říma, ale tenhle nade všechny vybočuje. Scéna, kdy hlavní hrdina (Russell Crowe) je v agónii a umírá, se musí zažít. Celý obraz dostane nafialovělý nádech, začne hrát skvělá hudba a vám jen běží mráz po zádech. Určitě bych měl také zmínit v této souvislosti parádní soundtrack. Doporučuji! ()

adamm90

Pěkný film z dob gladiátorů, kde se válečník jménem Maximus propadne až na úplné dno a jakož to otrok musí bojovat v gladiátorské aréně. Ovšem tento muž se nikdy nevzdává..... ()

Slouby

Tento film jsem si zamiloval.A mohl bych si ho pouštět pořád do kola.Ať už proto že dobu Říma mám rád a nebo pro skvělé herecké výkony Russela a Joaquina.Pro Phoenixe byla role ušitá namíru.Další pětihvězdičkový film,který by neměl chybět ve vaší DVD sbírce. ()

SobikGSXR

Gladiátor, toť snad představa každého malého chlapce, až vyroste, pro nás dospělé má Ridley Scott řešení v podobě tohoto velkofilmu, které zaslouženě patří do žebříčku nej 200. ()

Tomulka

vynikající hudba, výborné herecké výkony, vizuálně dobře zvládnuté celkem slušný příběh. Již několikrát jsem film viděl a pokaždé mám stejný skvělý zážitek. ()

sospik

Úžasně nadupaný film začínající brutální bitvou ukazující jak si Řím dokázal pokořit celou Evropu. Vojevůdce Maxim má být zvolený císařem, protože nynější císař umírá, jenže jeho zparchantělé děti touží taky po moci, proto cisaře zabijí a Maxe nechají zabít v lese, jeho rodina je zabita v domě. Jenže max to přežije, ale je raněn, najdou ho a udělají z něj otroka, gladiátora, ze začátku odmítá bojovat, ale když zjistí, že se může dostat až k císaři, synovi, který ho udusil, začne bojovat, vyhraje užasnou bitvu v koloseu. Nakonec oddělá i císaře :)) Krásné prostředí, intriky Říma a jejich parlament, luxus na 90%.. ještě musím připomenou úžasný soundtrack od Zimmera :)) ()

Naby

Zbožmnuju velkofilmy a dusot konských kopit :-). Russell Crowe predvedl absolutni vykon, takze si rikam, jestli mu nebyl scenar napsany primo na telo. ()

Moery

Ja si nemôžem pomôcť, ale ani krásna kamera a vizuálny zážitok nezachránia celkový dojem nudy a monotónnosti. Dve malé hviezdy čisto za hudbu a kameru ()

naytsirk

Kdysi na Intru jsme si to pouštěli každý den po škole. A když jsem na intru skončil a vrátil se domů, tak jsem v tom pokračoval. Prostě úžasná podívaná! ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)