Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

gruzdej

Po dlouhé době velmi slušný tuzemský romantický film, který je není ani trapný, ani blbý. Sice je chvílemi vtipný, ale zdráhal bych se ho nazval komedií. Na to je příliš drsným pohledem na současné mateřství v Česku se vším, co k tomu patří. Může stylem vyprávění připomínat Sex ve městě, ale právě přítomností dětí a zápletky točící se kolem porodu je mnohem uvěřitelnější než třeba repetitivní Vejdělkovy vztahové jednohubky. Je tu celá řada drobných narážek, odkazů, casting je funkční, rytmus filmu přesný, Brzobohatý udělal vynikající soundtrack - je vidět, že režisér měl lehkou ruku a smysl pro humor i pro detail. Po dlouhé době jsem se u českého romantického filmu nestyděl a naopak měl i pocit, že se tu konečně řeší nějaké současné, skutečně uvěřitelné téma. ()

Karbos

Já byl připraven na nejhorší, možná právě proto, mi to nakonec nepřišlo tak strašné (a nebo to bylo těma 4ma Plzněma co jsem u toho vytahal). Našlo se i pár úsměvných momentů a v celkovém dojmu děj ani moc nenudil....z chlapskýcho pohledu, za sebe můžu říct, že až vás na to vaše drahá polovička doprovolno-povinně vytáhne, nebudete nejspíš trpět tak moc, jak si by jste očekávali. ()

daleba

Jako už zasloužilej fotr, kterej je s manželkou právě v očekávání narození čtvrtého potomka, tohle všechno znám. A celkem jsem se bavil, takže bych dal klidně i čtyři hvězdy. Jo, bavilo mě to... Jenže bohužel vzhledem k tomu, že zvukař filmu je matlák, tak snižuju na tři. Sorry, ale to se fakt nedalo. Ze začátku člověk rozuměl všemu, pak střih, objeví se úžasnej Viktor Preiss a zvuk najednou úplně v prdeli. A takhle furt dokola. Absolutně nechápu!?! ()

rigby

Výborné obsazení. Kromě jiného jsem se těšil na příjemnou podívanou. Nakonec se nekonalo vůbec nic. A to doslova. Nějak tomu chybí příběh, humor. Zkrátka mi uniká smysl vzniku tohoto filmu. 2- ()

bonovox

Ďalšia zbytočnosť. Matky nie sú ani dostatočne zábavne ani dramatické, zlepenec osudov 4 hlavných hrdiniek vôbec nefunguje. ()

Dawe2

50% zaokrouhleno dolů. Pár vtipných momentů se najde, ale více trapných, dějově i herecky tak na půlce cesty... Nenadchne, vyloženě neurazí. ()

jjiskra odpad!

Tragicky, debilni. 1) starej na me leta sere, pak se pohdame a ups, vsechno spoko, tak urcite! 2) starej mi dluzi balik na alimentech, zkrat, dava mi nejaky susne a ja je nechci, potrebuje novy zuby vole, ikdyz mam doma hladovy deti, neasi! 3) seru na svyho staryho, kterej se nuti trochu snazit, muj svet je net, sem uplne blba krava, tak se odstehuju na vikend ke kamosce a kdyz se vratim, ceka me tam starej s prstenem, tak jo! 4) zbytecna postava. Melo se to jmenovat Kravy ()

PenelopaW

Matky měly docela slušný potenciál: sympatické herecké obsazení, vcelku uvěřitelné a věrohodné dějové linie, kupa pravd týkajících se mateřství a rodičovství (které asi objeví spíše ženy), zobrazené fenoménu života s informačními technologiemi, ... ale to všechno tak povrchně a letem světem, že to nemělo šanci nějak zapůsobit a diváka obohatit. Nemohu se zbavit dojmu, že kdyby film v osmdesátkách natočila Marie Poledňáková, stal by se nesmrtelnou klasikou, u které by se pobavily i našly všechny věkové kategorie. ()

Maraboy

Upřímně, čekal jsem větší sračku, nakonec to tak hrozný nebylo, je to ale taková patlanina všeho. Ale na to, co se u nás točí, to patří k tomu slabě lepšímu (pod)průměru. 45% ()

mstychov

Legendarni film. Ceske filmy moc nemusim, ale tendle se vydaril. Uzasne herecky, skvely pribeh a hudba na konci? Velice trefna. Nasmala jsem se u celeho filmu od zacatku az do konce. Ps: vazne je to tak! ()

Scaevola

Namísto odpočinkové, řekněme "řachandové" komedie tvůrci servírují místy mrazivou, jindy bohužel nudící podívanou ze světa moderních matek, které neustále dokola řeší stále stejné, skoro odvěké problémy. Sympatičnosti jednotlivé postavy nepobraly stávajíce se spíše typologizovanými karikaturami a nucený happy-end bez jakékoli katarze ničí i možnost vnímat snímek jako sociální drama. Výsledek je tedy naneštěstí plytký vzdor námětu, z něhož by bylo bývalo možné získat alespoň vtípky zemitější podstaty. ()

mortishe odpad!

Je to strašné..nevtipné, křečovité , plné klišé a naprosto debilních postav... nejlepší z celého filmu byla mini písnička: "Jedno dítě a dost jedno stačí pro radost Lidí je na světě přemíra zbytek zvířat vymírá Jestli chceš zničit klima udělej si dalšího prcka Amagedon je príma jeste lepší je šprcka":) ()

haack

Jako by těch frustrovaných lidí nebylo v reálném životě dost, tak tu o nich máte ještě film, nebo spíš trpkou koláž bez skutečného příběhu, nebo nějaké zápletky. 2/10 ()

r007

Úroveň českých filmů klesá a klesá. I když má film některé zajímavé momenty ( hádka s revizorem v tramvaji ), je jich málo a zbytek je spleť dost omletých  příběhů, které už byly x krát odvyprávěné v jiných filmech.  Sympatická byla žena se dvěma malými dětmi. ()

futislav

Film, jehož humor oceni především matky. Ty, ktere se matkami stát teprve chtějí, shlédnutí filmu znejistí. Mladí muži ho nebudou  chápat vůbec a budou se nudit, staří mazáci se u nej pobaví. Tomu odpovídá i složení obecenstva v kině, ktere je převážně ženské. Na české poměry dobré, 65%. ()

Slepejsek

V podstatě by stačila 3 slova: film pro ženy. Lehký, snadno stravitelný, s pochopením pro ženský úděl. Trochu komedie, trochu drama, trochu tragedie (a hodně, hodně stereotypu). To jsme prostě my, holky. (Jedno veliké klišé.) A nakonec si padneme do náruče a všechno dobře dopadne. Ach jo... ()