Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

PogoJoe

Vzorové prostředí, modeloví herci: realita jak vyšitá! V tomhle filmu šlo zejména o to, jak originální smrt si dokáže pro své oběti scénárista vymyslet. Celkem se mu to podařilo - pobavilo mě to a tato stránka patří k těm nejkladnějším. Jinak: nápad sice docela originální, avšak již použitý v jedničce (kterou jsem ošem neviděl, tak nemůžu srovnávat). Předvídatelný konec, spousta věcí hodně přitažených za vlasy... Průměrná vyvražďovačka, která mě osobně příliš nezaujala. ()

Damiel

40 % - Překombinované a nepříliš působivé. Kopie jedničky, která trošku funguje jen v propojení postav dvojky s těmi z originálu. Technicky možná dokonalejší než jednička, ale triky nejsou vše. Hlavní je originální myšlénka... ()

stration

Slabší než první díl. Ale i tak: délka přiměřená, některá úmrtí originální a dostatečně nechutná, skvěle natočená úvodní autonehoda a pořád značný nadprůměr. ()

MATADOR

Hm, ne, ne, nemám smysl pro černý humor, který je obsažen v rádoby hororu. Tahle znovu omletá zajímavůstka, kterým byl první díl už není ani trochu zábavná. Je spíše ubohá a nepřináší nic zajímavého, kromě opravdu nechutných úmrtí, kterým se jednička s noblesou vyhýbala. Tohle už je trapné! ()

Derek

veľmi príjemné prekavapenie. kto čakal, že dvojka bude bezduchým vykrádaní jednotky, bude prekvapený. dejovo to je oproti pôvodnému dielu jednoznačne slabšie (a zbytočne prekombinované), ale prepracovanejšie gore efekty (kt. potešia oko správneho hororového fanúška) si vás určite získajú. ()

Aleee89

Ještě jsem sice neviděla jedničku, ale musím se na ni hned podívat, protože se mi dvojka moc líbila a pokud i tady platí pořekadlo, že s narůstajícím číslem filmu klesá jeho kvalita, pak je jednička ještě lepší! Film mě velice příjemně překvapil. Byl hodně napínavý a dokázal udržet pozornost, což se mi líbilo. Líbil se mi nápad, že když se jednou ocitnete na seznamu smrti, nemáte šanci a ona vás stejně dostihne někdy jindy a jinak. A nebo ne? Sečteno podtrženo, film mě zaujal a líbil se mi. ()

Trevor

Trochu prihliadnem na rok vzniku filmu a na fakt, že v tom čase ma bavil určite o niečo viac ako teraz, ale stále si Nezvratný osud zaslúži za samotný nápad a spracovanie pochvalu. Napriek tomu že niektoré úmrtia sú skôr vtipné ako strašidelné jednoznačne patrí táto séria k tým, ktoré by správny filmový fanúšik mal vidieť všetky. Bolo by pomerne jednoduché sériu ohodnotiť na základe vyblednutých spomienok, ale takto si aspoň spríjemním dnešný deň touto dnes už legendárnou sériou. ()

dyfur

....tieto stavy, keď všetko dopadne naprd a stále dokola nejaká sila neznáááma to spôsobuje....je mi smiešne,nudí mňa a...nič to je celé.. ()

sek

Pokud je to hra, nemá pravidla. Pokud je to film, nemá hlavu a patu. Shovívavost mám jen pro režiséra, který projevil inscenační talent. ()

kombajn

Pobavil jsem se. Film je jinde než jednička, ale tvůrci to jakž takž ukočírovali. Čekal jsem větší blbost. Úvodní dvouminutová bouračka patří k těm nejlepším co jsem měl možnost vidět. Děj je bohužel největší slabinou filmu. ()

Martin741

Genialne pokracovanie vybornej jednicky. Originalita tu uz sice nie je az taka, ako u Final Destination 1, o to viac je to ale gore -- hlavne ta silena retazova autohavaria hned v uvode filmu, stuhla mi krv vzilach pri pomysleni na realitu .... sakra, ne. A na herecke vykony a krasu Ali Larter a A. J. Cook sa vzdy rad pozriem. Podla mna este lepsi nez jednotka : 92 % ()

peiton

Je to vari možné,že zlo,ktoré nevidíme nás dokáže vystrašiť daleko viac ako nepriateľ v maske,ktorý na nás číha za najbližším rohom?! Neviditeľný hlavný záporák ide po Vás a nezastaví sa pokým Vás nedostane.Zubatá s kosou potvrdzuje,že je v tomto snímku na vrchole svojej slávy.Ostatné snímky Final destination sú len jej slabším odvarom.Radšej sa obzriem 2×toľko ako obvikle než prejdem križovatkou.Nedám jej šancu. ()

rakovnik

Sice jsem už věděl, co mě čeká, ale autoři mě nepřestali překvapovat invencí. Mladí herci jsou sympatičtí a jejich úmrtí zajímavá :-) ()

Figu

Musím říct, že i po excelentní jedničce mě druhej díl sedl perfektně. Osud je opět nekompromisní a jde si tvrdě za svým! Navíc filmu i sluší skvělá návaznost na předchozí díl. Za takový bijáky bych se nebál sem tam rozdat občas i nějakou tu trofej, páč se jedná o jedinečný nápady z danýho žánru. A jinak Ali Larter je taky celkem zajímavej objekt. 75% ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)