Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

ostre_pero

Kvalitné napätie celý čas! Ani neviem, ako prešla 1,5 hodina čo som to pozeral. To ma dostalo! Od začiatku dokonca to bolo super! Trochu čierneho humoru, strhujúce scény, kvalitné efekty, dobrá zvuková stránka. Ale to napätie!!! Pri takejto zostave odpoustím aj trochu komplikovaný dej... ()

Váša

Série Final destination je tak ujetá, že jí musíte mít rádi. Dvojka je vylepšená efekty do takového extrému, až nezbyde než se smát. ()

MRK

zbytočný plagiát vydareného prvého filmu nič sa nezmenilo nehoda, nejaký otravný jasnovidec, pár nechutných GAME OVEROV a tým fajka zhasla. ()

Fill16

Tento díl má v sobě daleko více propracované smrti, než v jedničce. Naopak postrádá tu temnou atmosféru, působí na mě tento film dost chladně a plytce. Ale stále je to slušná zábava - automobilová nehoda předčila tu leteckou. ()

fakáč

Hodnotím kladně, že děj filmu není nijak natahován a film má délku přesně jak má mít. Nejvíc se mi líbila scéna v hořící kuchyni s explodující mikrovlnkou a žebříkem na závěr, z této scény plyne praktické poučení - nevyhazujte jídlo z oken. Celkově mi film přijde bez patřičné hororové atmosféry, je to spíš fantasy thriller s otevřenými brutálnimi scénami. ()

jcall2bad

Kvalitativně na přesně té samé úrovni, jako první díl. S herci je to rovněž obdobné a smrti jsou navrženy skvěle. A práce s kamerou během té dálniční nehody na začátku je úchvatná. ()

Vital

Jedničku jsem (zatím) neviděl,ale co můžu tomuto dodat? Pro mě špica! Triky,jak lidi umírají jsou super,trikaři si tady dali velmi záležet,což je i ve výsledku vydět,děj taky není špatný,a scéna s hromadnou srážkou na dálnici?! Super,super!!! ()

zekon

Úžasná kamera a skvěle propracované detaily. Nápady jak kdo zemře a protahování že už už to přijde jsou dokonalé. Zábava, spád, tak to má vypadat. ()

kyblik2

V prvom diely som zabudol pripomenúť, že v ňom bola veľmi vhodne vybraná a použitá hudba. Pri tomto druhom diely to vôbec neplatí. Dejovo slabšie, smrti sú síce rafinovanejšie, ale o to menej reálne. Nie som sklamaný, ale má to pre mňa viac nedostatkov oproti prvému úvodnému dielu. V tomto filme veru môžte uvidieť najlepšiu autonehodu na dialnici aká len mohla byť natočená. Kobra 11 by mohla tieto zábery tíško závidieť. ()

Mr.Lordi

Oproti prvnímu dílu ubylo mrazivé atmosféry (za celý film mi asi tak 2× přejel mráz po zádech) a přibylo brutalitek (propíchnutá hlava, spousta krve apod.). A filmaři se opět nechali vidět v báječné závěrečné scéně. 80% ()

Mr.Hackels

Líbilo se mi to víc než první díl. Nevím jestli je to tím, že jsem tohle viděl dřív, ale po vícerém zkouknutí obou dílů je pro mne tohle prostě lepší. Smrt každého mi přijde trochu líp vymyšlená. Pro mně téměř dokonalost. ()

Tess92

Myslím, že tenhle díl je nejlepší z celé série. Rafinované způsoby smrti, které si oběti způsobují vlastně samy svým strachem. A hlavně povedený závěr. ()

Filatov

Základní kostra je pochopitelně vykradená z prvního dílu a i vraždy mají podobný scénář a nesou se v podobném duchu, ale o hodně přitvrdily, zkrvavěly a zbrutálněly, což druhému pokračovaní dalo šmrnc. Oběťmi jsou tentokrát lidé nějak osudem navázaní na oběti z jedničky, což je pro pokračování dobrý nápad a navíc poloha Ali Larter jako drsňačky, která už ví jak na osud vyzrát (nebo tak mi aspoň přišla) mi sedla. Co do kvality určitě vyrovnané pokračování srovnatelné s dílem jedna! ()

Baroque

festival smrti pokračuje. a to v dosť šťavnatých intenciách. neviem, kde na to tvorcovia chodia, ale niekedy som sa nadýchol dosť zhlboka pri detailných i nedetailných záberoch na smutné a väčšinou dosť rázne skoncovania s obeťami vtipálka, pána Osudu. ten si tu s nikým vôbec nezahráva. a i keď to niekedy smrdí potenciálnym pozitívnym posolstvom, hneď ho Osud zmetie poriadnou ranou nielen do ksichtu, ale tam, kam sa len dá a tak, že sa krv rozprskne po celom monitore čohokoľvek, na čo čumíte pri sledovaní tohto morbídne zábavného dielka. vôbec si nemyslím, že je dvojka nejako slabšia ako jednotka. i keď sa to často o dvojkách hovorí. tu sa ničím a nikým nešetrí. takže príjemnú zábavu a radšej nemyslite na Osud, lebo vás môže postihnúť permanentná paranoja. p.s. zavial vánok, dvere sa zatvorili... ??? ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)