Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Grogan

Tak přestože na první díl to nemá a v podstatě je to všechno stejné, tak tenhle díl patří mezi povedené kousky téhle ságy. Už samotná úvodní scéna nehody je naprosto perfektní, takhle skvěle natočenou autohavárii jen tak někde neuvidíme. Princip smrti je tu zase využit trochu jinak, tentokrát "Jen nový život může zrušit seznam Smrti.", celkově se to schéma vcelku mění díl od dílu Jenže v téhle řadě jde především o to, jak rafinovaným způsobem si smrt pro své oběti přijde a tentokrát to bylo ještě rafinovanější než posledně, když jsme v některých případech měli nahozenou jinou možnost, jak někdo zemře a nakonec to dopadlo poněkud jinak (třeba náš šťastný výherce). Parta přeživších byla i tady hodně zajímavá, navíc provázaná osudem s přeživšími z jedničky a i jim jsem držel palce ve zvítězení nad osudem. (navíc, kdo by odolal šťabajznám typu A. J. Cook, Ali Carter nebo Keegan Connor Tracy?) Byť to na jedničku nedosahuje, tak pokračování je to víc než důstojné. Jen se nechte pobavit.... ()

danny_21

U mě daleko lepší než předchůdce, především díky dávce gore smrtí, které prostě baví, jakkoliv bizarní jsou včetně úvodní dálniční řetezové nehody, která měla hodně vynikající parametry. Zkusím ještě další díly :-) - dvojka za 75 % ()

Nix

Po velkým úspěchu jedničky se dalo předpokládat, že smrt bude úřadovat nadále. Ale bohužel jak to dopadá v hodně případech pokračování, většího a lepšího filmu jsme se nedočkali. Zase se tu musí vypíchnout originalita úmrtí, ale to už je tak všechno, i když vlastně proč si ten film někdo pustí, asi kvůli psychologii postav nebo příběhu to nebude. ()

gemi

V podstatě stejné jako jednička. Ze začátku to vypadá líp, ale sklouzne to do stejně stupidní linky. A jistě, opět to má ten hallmarkovský look. Snižuji ze čtyř na tři. ()

mira.l

Ach jo, jako náhody se dějí, ano, stává se to, ale .... nesmí jich být až moc. Prakticky némlichtaká kopie jedničky, jen se trochu obměnily osoby a obsazení. No, mám staženou ještě trojku, ale další levely této taškařice už si nechám ujít, myslím, že nic nového či převratného se neobjeví. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Pokračovanie, ktoré stojí za to. Príbeh pekne nadväzuje na prvý film. Smrť sa v tomto filme snaží dohnať resty prvého filmu. Máme tu znovu skvelé herecké výkony, pekne napísané charaktery postáv a celkom zaujímavé smrteľne náhody.Film môžem odporučiť každému kto má rád zaujímavé horory. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

src

Trochu zmatenejsi nez prvni dil, misty velice nelogicky scenar, celkove horsi. Ale tvurci se odvazali ohledne zobrazovani jednotlivych smrti, ktere pusobi opravdu brutalne (a nektere i zabavne), coz v dnesnich smrti preplnenych filmech znatelne chybi (urazene hlavy, rozsekane ruce, spalene obliceje - mnam). A jako jini prede mnou i po mne musim vyzvednout scenu bouracky na dalnici, ktera je opravdu dobra. Suma sumarum kvalitni prumer. ()

shifter

Takmer vsetko uz bolo spomenute v predchadzajucich komentaroch. Napriek paradnej uvodnej havarii chyba filmu originalita jednotky. Nestastnym krokom bol aj pokus o akesi vysvetlenie ci rozuzlenie udalosti z prveho filmu a zaver bol tiez riadne pritiahnuty za vlasy. ()

KillerZeli

Jednicka byla vybornej horor a dvojka je napinavej krvavej thriller. Film se bude libit hlavne priznivcum Happy tree friends, protoze zpusob umirani je temer stejny a stejne brutalni. ()

RedRose

Je to vetsi, je to krvavejsi, je to komplikovanejsi, ale jedno to urcite neni a to stejne dokonale jako jednicka!!! Sice to je porad super film, ale na jednicku mu cosi chybi! Jen doufam ze to s trojkou nepodelaji a bude alespon dustojnym nasledovnikem! ()

Lokran

no jako černá komedie pro večerní pobavení to nejni špatné, ale jako horor? to nemohli tvůrci myslet vážně:)) je vidno, že se tvůrci nechali inspirovat Darwinovou cenou, kdo ví oč běží, dá mi za pravdu:) 60% ()

lift666

4,5 * a pořád váhám,jestli nedám nakonec 5.Po velice úspěšné jedničce nastupuje "Druhý" osud,možná ještě úspěšnější.Já však tyhle dva snímky beru na stejnou váhu.Díky bohu za Clear!Jinak řečeno-dobrý horor a jeden z mála filmů,u kterého bylo dobré rozhodnutí vytvořit pokračování (Což se vůbec nedá říct o Final destination 3). ()

Lilien

Slabšia atmosféra ako v jednotke , ale aj som s očakávaným pozeral ako si postupne pre každého príde smrť nejakým tým rafinovaným spôsobom . ()

LadyPig

Začátek mě fakt zaujal, bylo to dobře udělaný a poutavý, takže jsem byla zvědavá, co bude dál. Pak už to teda dost zesláblo, bylo to neuvěřitelně přitažený za vlasy a docela k smíchu místy. Škoda, jinak by si to zasloužilo lepší hodnocení, už za tu havárii :) ()

departed

Já měl dřív druhej díl hodně rád, rozhodně víc než jedničku, ale teďka si říkám proč vlastně, kvůli čemu jsem ho tenkrát tak zbožňoval? No ještě že tam byla A.J. Cook, alespoň na něco hezkýho se dalo koukat. ()

topi80

Nešlo samozřejmě zopakovat moment překvapení (a tím pádem ani atmosféru) předchozího dílu. Šlo tedy navázat jediným způsobem. Počáteční masakr natočit ještě lépe, smrt udělat ještě vynalézavější, zapojit postavu z předchozího dílu a celé to zopakovat. Je to už trochu slabší než předchozí díl, ale hodnotím stejně. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)