Pre vtáčikov

• Slovensko Pre vtáčiky (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
USA, 2000, 3 min

Ak máš iné perie, zoderú ti ho, aj keď pri tom prídu o to vlastné. A ak si naozaj veľký vták, môžeš potom svoje nahé obete zahriať vlastným telom. Malé vtáčiky usalašené na telefónnom drôte len ťažko znesú prítomnosť veľkého, škaredého a neohrabaného operenca, ktorý si k nim zrazu prisadol, aby sa s nimi spriatelil. Napriek ústretovým gestám nevítaného hosťa sa ho malé vtáky snažia vyduriť z ich milovaného bydla. Aké však bude ich prekvapenie, keď veľkému, komickému a trocha pripečenému operencovi dôjde trpezlivosť a veľmi vážne sa rozhnevá? (TV JOJ)

Ainy

:-))) bezchybný, modrý, flegmatický, optimistický pták, který se chce kamarádit. Jak já se zrovna nasmála, hihi, jdu si to pustit ještě jednou ;-)) ()

3DD!3

Vynikající kraťas od Pixaru, který jsem poprvé měl to štěstí vidět před PŘÍŠERKAMI S.R.O. Jako vždy skvělá animace, pohodová hudba a úchvatní ptáčci, kteří by dokázali rozesmát i toho největšího morouse v kině. Vynikající. Jen tak dál kluci. 100% ()

Le_Chuck

Filmík, kratší ako môj komentár a také vysoké hodnotenie? Áno, veď stači len dobrý nápad, pár zručných brejlovcov za kompom a oscar uš sa suší vedľa monitora. Ak chcete vidieť kusisko filmového kumštu natlačného do troch minút, nieje lepšia voľba. ()

berg.12

Kdyby to načasování, kadence či rychlost snímku byly o chloupek, chloupek pomalejší, myslím, že bych si tuhle ptačí blbinu vychutnal v pětihvězdičkovém rozpoložení. Ale jinak určitě stojí za to. Kdo se směje naposled.... ()

D.Moore

Malí ptáčci zákeřňáčci jsou boží, ale na tomhle kraťáku mi přííííšerně vadí zvuky, které vydává ten velký opeřenec. No, on je mi vlastně nesympatický celý... Ale to byl asi záměr pixarovců. ()

MM_Ramone

Na elektrickom dráte sa postupne usadí pätnásť malých modrých vtáčikov. Neďaleko od nich na nich priateľsky máva omnoho väčší operenec. Oni sa však k nemu nesprávajú vľúdne. To ho však neodradí. Priletí a sadne si medzi nich. Pod jeho váhou sa drát natiahne ako tetiva luku. Ostatným vtákom sa to nepáči, a tak ho začnú klovať do jeho nôh. Keď mu uvoľnia zovretie, tak ich drát všetkých vystrelí ako prak. Pritom malé vtáčiky prídu o perie, veľkému sa nestane nič. Je to krátkometrážna animovaná bájka, ktorá bola vyprodukovaná v roku 2000 pod značkou spoločnosti Pixar Animation Studios. Autorom titulu "For the Birds" (Pre vtáčikov) je Ralph Eggleston, ktorý napísal scenár a chopil sa aj dabingu a réžie. **** ()

Phobia

Roztomilý kraťas určený převážně ornitologům a vůbec každému, koho zajímá, co to ti štěbetající opeřenci řeší na drátech za ptákoviny. Klasicky hezoučká pixarovská animace, vše se obejde bez řečí a k tomu prostá, leč účinná pointa, na které můžete svým harantům demonstrovat "kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp"... nebo to přísloví zní "kdo se směje naposled, ten má nejdelší vedení"? 81% ()

-bad-mad-wolf-

Tyhle krátký pixaroviny bych mohl sledovat celej den. Vážně. A tahle je bezmála geniální... to spojení humoru a morální poučky šlo pánům vždycky dobře. ()

Hrabka

Bravo! To se musí vidět! Jeden z nejkratších a nejlepších animovaných krátkometrážních filmů! Pouhé 3 minuty a tolik nápadu, zábavy a citu. Naprostá bomba. ()