S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

marvell_cz

Prostě klenot. Ve světle "moderních" pohádek se blýská ještě víc. Nekonečná studnice hlášek, skvělí herci, hudební dobrovod. Všechno si to sedlo jak zadek na hrnec :-) ()

pumlic

Jedná z našich nejlepších pohádek. Koukáme každý rok, skvělé výkony herců, skvělý scénář. Všimla jsem si jedné chyby a to u princezny Angeliny. V jedné scéně si roztrhla červené šaty, v další scéně kdy jede na kocare tazenym splasenymi koňmi jsou šaty opět netknute. ()

SONNY07

Jedna z mych nejoblibenejsich NASICH pohadek. Uzasne peklo a super Narozneho hlasky. I vnucce se to libi, a to je spis na krelenou produkci. ()

machopoltar

kazdy rok na vianoce je perinbaba,,popoluska a mrazik uz od nepamati,,,stale dookola a ja to nechapem ale respektujem,,,,,,,klamem,, chápem, ved robim to iste,,,,,,,,,,,,,s certy nejsou žerty som videl 1000x a este tolko x chcem,,,,,, ()

martin2702

Super pohádka vždy se na ní podívám Karel Heřmánek v roli lucifera nepřekonatelný nikdo jiný by to tak nezahrál nic jiného než plný počet si to nezaslouží dal bych klidně 10 hvězd ()

hovnocuc

Tohle je zradlo nejzradlovatejsi. Normalne na pohadky nekoukam, ale v tomhle pripade delam vyjimku. Pribeh klasickej, dobre zpracovanej, ale to, co tohle dilo dela tak mimoradnym, jsou predevsim neskutecne kvalitni, zivelny a sympaticky vykony hercu, ktery si to ocividne uzivali. Hermanek, Narozny, Preiss, Kretshmerova, Kemr. Celej seznam nesmrtelnejch hlasek. Parada. ()

Syrojed

Sice trochu přeceňovaná pohádka, ale když už jsem se taky naučil říkat spadlo ti to, asi vítr, tak proč nedat pátou hvezdu ()

CernaZanetka

Nestárnoucí československá pohádka se skvělým obsazením, kde každá role si našla svého dokonalého představitele! Filmový skvost, ke kterému se vždy doma rádi vracíme, a to nejen o Vánocích… Úžasný scénář doplněný o vytříbený humor, který i po několika shlédnutí neztrácí své kouzlo a genialitu pohádkového světa. Vytvořené pekelné prostřední, jež bylo ztvárněno v Pekelných dolech, dodává tu pravou atmosféru, která nesmí chybět u žádné čertovské pohádky. Hloupí, ale i mazaní čerti, s hlavním, nezapomenutelným, „pekelníkem“ panem Heřmánkem, mazaný správce či natvrdlý kaprál, a nejen tyto postavy, přináší do pohádky geniální souhru. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček